آشنایی با سه مدل ماسک طبیعی برای پوست

ماسک پوست طبیعی

استفاده از مواد گیاهی در ساختن لوازم‌آرایشی و بهداشتی از گذشته و به‌صورت سنتی رواج داشته است. اما این روزها به دلیل کمی وقت افراد و در دسترس بودن موارد آرایشی و بهداشتی شیمیایی، نگهداری از پوست صورت و بدن در بسیاری مواقع با استفاده از داروها یا لوازم‌آرایشی بهداشتی شیمیایی انجام می‌شود. در ادامه این مطلب به ۳ مدل ماسک برای نگهداری از پوست اشاره می‌کنیم که می‌توانید در منزل و با استفاده از مواد گیاهی و خانگی و صرف زمان اندک آن‌ها را تهیه کنید.

 

ماسک اول

پودر زردچوبه، کمی آب‌لیمو و آرد را باهم به‌خوبی مخلوط‌کنید و ماده آماده‌شده را به‌آرامی روی پوست گردن و صورت بمالید. البته می‌توانید به‌جای آب‌لیمو از ماست هم استفاده کنید. بعد از حدود یک ربع صورت و گردن را با آب تازه و ولرم بشورید. برای سلامت و رفع مواد زائد دور چشم می‌توانید از آب‌لیموی طبیعی استفاده کنید و آن را به‌صورت تنها دور چشم بمالید.

ماسک دوم

مخلوطی نسبتاً غلیظ از پودر چوب دارچین و آب، درمان خوبی برای رفع لک و جوش صورت و کم کردن چربی‌های ناخواسته پوست‌های چرب است. اما در این حالت مراقب باشید که دارچین اصلاً به دور چشم‌هایتان برخورد نکند. چرا که ممکن است باعث التهاب و سوزش دور چشم‌ها و حتی خود چشم‌ها شود. سعی کنید از چوب دارچین تازه استفاده کنید که در عطاری‌ها قابل تهیه است و خودتان در منزل آن را آسیاب کنید.

ماسک سوم

شما می‌توانید با استفاده از یک ماسک فوق العاده ترک پوست را به اندازهٔ قابل توجهی از بین ببرید. فراموش نکنید که نتیجه‌بخش بودن این ماسک‌ها در استمرار استفاده از آن‌هاست پس این ماسک را به‌طور روزانه استفاده کنید تا تأثیر آن را ببینید.

به تعداد کافی تخم‌مرغ برداشته و سفیدهٔ آن‌ها را جدا کنید؛ سفیده را توسط همزن به‌خوبی هم بزنید تا کف کند. سفیده را روی ترک پوست بمالید و روی آن پارچهٔ کتانی ببندید. سپس روی کتان یک نایلون بسته و محکم کنید. پس از گذشت ۴۵ دقیقه نایلون و کتان را باز کرده و مجدد روی ترک‌ها سفیده بمالید و روی آن را توسط کتان و نایلون ببندید. پس از گذشت دو ساعت نایلون و پارچه را باز کنید و محل را با آب ولرم شستشو دهید. تنها پس از گذشت چند هفته تأثیر فوق‌العادهٔ این ماسک در برطرف کردن ترک پوست را خواهید دید.