سه پیشنهاد برای انتخاب لباس مناسب برای خانمها در پاییز ۲۰۱۵

fall-2015-women-clothes

چه آماده باشید چه نباشید، تابستان در حال اتمام است و روزهای کوتاه، هوای سرد و لباس‌های بلند و تیره از کمدها به بیرون خواهند آمد. پس از ماه‌ها هوای گرم و آفتابی و آفتاب گرفتن پوست بدن، احتمالاً سخت است که دوباره لباس‌های گرم و بلند بپوشیم. اگر هنوز هم حال و هوای تابستانی دارید بهتر است با اصلی‌ترین لباس‌ های بهار و تابستان برای خانمها آشنا شوید.

اما یک مشکل در فصل پاییز انتخاب لباس مناسب است. معمولاً به دلیل اینکه دمای هوا در پاییز چندان پایدار نیست و یک روز سرد و چند ساعت بعد گرم می‌شود، انتخاب یک لباس مناسب بسیار مهم و حائز اهمیت خواهد بود. صبح‌های سرد،‌ میان‌روزهای گرم و داغ و دوباره عصر و شب‌هایی که هوا به سردی می‌روند انتخاب لباس را کمی سخت کرده و به همین علت در پاییز مقدار بیماری سرماخوردگی هم افزایش چشم‌گیری حتی به نسبت زمستان پیدا می‌کند.

مد لباس زنانه برای پاییز

سه پیشنهاد برای انتخاب لباس مناسب برای خانمها در پاییز ۲۰۱۵

اما سه پیشنهاد ساده در ادامه برای اینکه هم در پاییز خانم‌ها خوشتیپ باشند و هم لباس مناسبی برای این فصل زیبا به تن کنند. یکی از مواردی که می‌تواند در پاییز از آن استفاده کرد، چند لایه پوشیدن است. لباس‌های نازکی مثل تی‌شرت و پیراهن و شلوار هنوز هم در این هوا کاربرد دارند ولی اگر هوا سرد شود چه؟ برای این منظور بهتر است از یک کت بلند که هم نقش پالتو/بارانی را بازی کند و هم بتواند محافظی برای شما باشد استفاده کنید.

لزومی ندارد که این کت خیلی کلفت باشد و شاید یک بارانی با کمربند مناسب بتواند نقش همون کت را هم بازی کند ولی بلند بودن آن مهم است. از این جهت بلند بودن لباس اهمیت دارد که هم می‌تواند هم بالاتنه و هم پایین تنه شما را از سرما و باد و باران محافظت کند؛ بنابراین می‌توانید شلوارهای نازک هم در پاییز بپوشید.

یک کیف مناسب برای استفاده با پالتو یا بارانی چیست؟ معمولاً با توجه به اینکه بارانی یا پالتو کمی حجیبم است، استفاده از کیف‌های بزرگ توصیه نمی‌شود. بهتر است برای انتخاب کیف مناسب یک کیف دستی با بند روی دوشی استفاده کنید. بد نیست که کیفتان کمی رنگی یا روشن باشد تا تیرگی احتمالی بارانی یا پالتو را از بین ببرد.

کفش هم با توجه به بارانی و سر بودن و پالتو/بارانی که به تن دارید بهتر است رسمی باشد. کفش‌های رسمی با کمی لژ هم خصلت رسمی بودن را حفظ می‌کند و هم می‌تواند تیپی خاص و نیمه اسپرت به شما ببخشد.

شما برای فصل پاییز چه لباس‌هایی انتخاب می‌کنید؟

ست لباس پاییزی