با درست خط‌ لب کشیدن لب‌های خوبی داشته باشید

چطور درست خط لب بکشیم؟

خط لب کشیدن به‌عنوان یکی از ابزارهای زیباتر شدن همیشه در آرایش صورت نقش مهمی ایفا می‌کند. به‌علاوه اینکه خط لب می‌تواند نقص لب را هم پوشش دهد. با خط لب می‌توانید لب‌های باریک و بی‌حالت خود را حالت داده و کلفت‌تر کنید و حتی با داشتن لب‌های نامتناسب، به لب‌ها فرم داده و نقص لب‌های خود را پنهان کنید.

اما چطور می‌توان با استفاده از خط لب، لب‌های برجسته‌تری داشت؟

برای اینکه بتوانید لب‌های برجسته‌تر و حالت‌دار داشته باشید، بهتر است حتماً اول از یک مداد لب که کمی پررنگ‌تر از رژ است استفاده کرده و خط لبی دور لب اما زیر خط اصلی و مماس با آن بکشید. سپس با انگشت، رنگ مداد را روی تمام سطح لب پخش کنید و بعد رژلبتان را بزنید. با این کار می‌توانید این کمی لبتان را پهن‌تر نشان دهید. در پایان هم با یک مداد سفید، خطی کامل و تنها زیر لب و پایین خط لبتان بکشید.

در مورد لب‌های پهن و درشت لازم نیست که خط لب خارج از خط اصلی لب کشیده شود بلکه آن را در جای خود کشیده و رژ بزنید فقط برای برجسته شدن آن خط سفید را با مداد سفیدتان تنها در زیر لب و فقط وسط آن بکشید.

لازم به ذکر است تفاوت کشیدن خط سفید لب‌های پهن با لب‌های باریک در این است که در لب‌های باریک خط سفید کاملی در زیر لب پایین کشیده خواهد شد اما در مورد لب‌های پهن تنها این خط سفید، در وسط لب کشیده می‌شود و دو طرف آن به رنگ همان خط لب خواهد بود.

نکته‌هایی در چگونگی استفاده از خط لب

انتخاب بر طبق رنگ لب

انتخاب خط لبی که به رنگ لب‌های شما هم‌خوانی داشته باشد بسیار حائز اهمیت است. اگر خط لبی انتخاب کنید که با رنگ و سایه لب‌ها هم‌خوانی نداشته باشد، خوب به نظر نخواهد رسید.

از لب بالایی شروع کنید

یک خط لب مشخص را طوری که تمام قسمت لب را در بر بگیرد روی لب بالایی بکشید. قبل از استفاده مداد را تراش کنید. همیشه از گوشه خارجی لب شروع کرده و سپس به مرکز برسید. اکثر زنان از وسط شروع می‌کنند که در این حالت پوشش کامل نخواهد داشت.

لب پایین را بکشید

وقتی خط لب را به لب پایین می‌کشید بسیار مراقب باشید. به‌آرامی مداد را فشار دهید تا خط یکدست و خوبی کشیده شود. خط را به محدوده زیر لب پایینی نکشید. برخی از زنان برای اینکه لب را بزرگ‌تر جلوه دهند این کار را می‌کنند ولی اصلاً جلوه‌ی خوبی نخواهد داشت.

از روش نقطه ای استفاده کنید

بر روی لبه لب‌های پایین و بالا نقطه‌های کوچکی بگزارید و بعد به‌سادگی نقاط را با خط به هم اتصال دهید و این کار نتیجه خوبی خواهد داشت. اگر فضای بیشتری بر لب‌ها دیدید می‌توانید از خط لب برای پر کردن آن فضاها استفاده کنید.

استفاده از اسفنج در آرایش لب

بیشتر اوقات در هنگام کشیدن خط ممکن است لکه و رد خط لب را روی لب باقی بماند، از یک اسفنج یا دستمال نرم برای جلوگیری از این مشکل استفاده کنید. به‌سادگی با دست‌آزاد خود مقدار اضافه را از روی لب پاک‌کنید.