۵۰ نکته زیبایی و مد در دوران بارداری – بخش اول – نکته‌هایی برای بدن

زیبایی و بهداشت در دوران بارداری

درست کردن ماسک موی سرشار از ویتامین را با موز تازه یاد بگیرید، نکته‌ای را بیاموزید که با استفاده از آن بتوانید شلوار جین قبل از بارداری خود را بیشتر بپوشید و بفهمید که چرا همیشه باید یک کیسه لوبیای یخ‌زده در فریزر داشته باشید. این نکته‌های زیبایی و بهداشتی در بارداری خیلی جالب و به دردبخور هستند!

لذت بارداری با اتفاقات آزاردهنده‌ای هم همراه است. مثلاً اینکه چگونه می‌توانید بدون استفاده از مواد شیمیایی غیرضروری، زیبایی خود را حفظ کنید؟ یا چگونه می‌توانید بدون هزینه هنگفت برای درمان‌هایی که از تأثیر آن مطمئن نیستید، از دردهای بارداری خلاص شوید؟ یا از همه مهم‌تر، چگونه می‌توانید بدون از دست دادن همه پس‌انداز خود برای خرید لباس‌های بارداری، از لباس‌هایی که در کمد دارید استفاده کنید؟

اصلاً نگران نباشید، چرا که ما لیستی از بهترین نکته‌های زیبایی و مد در دوران بارداری برای شما تهیه کرده‌ایم که به مرور به آنها می‌پردازیم.

حمام جوی پرک برای آرام کردن خارش پوست

اکثر زنان باردار از خارش پوست خود می‌نالند. و هر کس آن را تجربه کرده اعتراف می‌کند که شدت آن شما را به گریه می‌اندازد. می‌دانستید که رفتن در وان آب ولرم (نه آب داغ) با مخلوط جوی پرک و شیر خشک شما را از این خارش رها می‌سازد و به شما آرامش می‌دهد؟

خود را به یک پدیکور ساده در خانه مهمان کنید

پای شما از تحمل وزن اضافه نوزاد واقعاً خسته می‌شود بنابراین بهتر است کمی به آن توجه کنید. لازم نیست برای این کار به آرایشگاه یا سالن‌های ناخن بروید و در هوای آلوده به مواد شیمیایی آن نفس بکشید، بلکه می‌توانید پای خود را در محلولی که احتمالاً مواد آن را در کابینت دستشویی خود دارید، خیس دهید.

از معجزه‌های روغن نارگیل استفاده کنید

روغن نارگیل دارای کاربردهای فراوانی است بنابراین اصلاً عجیب نیست که در بین زنان باردار محبوبیت دارد. روغن نارگیل برای پوست، مو، لب و هرچه فکرش را بکنید خوب است – و آن‌قدر مغذی است که حتی برای پخت‌وپز هم عالی است.

با پف پا خداحافظی کنید

پف، درد و خستگی پا بسیاری از زنان باردار را به ستوه آورده است. خبر خوب اینکه لازم نیست در سکوت رنج بکشید. می‌توانید از جوراب شلوارها و ساق‌های تنگ دوران بارداری استفاده کنید تا به جریان خون کمک و درد شما را آرام کنند.

بی‌خیال کفش‌های پاشنه‌بلند شوید و چند جفت کفش تخت بخرید

ممکن است کمدی پر از کفش‌های پاشنه‌بلند زیبا داشته باشید اما بهتر است تا پایان دوران بارداری خود آن‌ها را کنار بگذارید (خصوصاً پس از گذشت سه‌ماهه اول). کفش‌های پاشنه‌بلند موجب تجمع مایعات در پاهای شما می‌شوند و به کمرتان فشار می‌آورند.

خطوط کشیدگی پوست را با روغن گل رز التیام دهید

خطوط کشیدگی پوست با رشد نوزاد در شکم شما ایجاد می‌شود. بسیاری از افراد (ازجمله بعضی از افراد مشهور) قسم می‌خورند که روغن گل رز خاصیت درمانی دارد، البته معجزه نمی‌کند. همچنین برای التیام پوست‌های خشک و از بین بردن لک پوست هم مفید است.

خود را خنک نگه دارید

وقتی باردار هستید انگار یک کوره در درون شما می‌سوزد! هنگام بارداری، دمای بدن شما بالاتر می‌رود و این مسئله در طول تابستان بسیار آزاردهنده است. روش‌های مختلفی برای خنک نگه‌داشتن بدن وجود دارد. مثلاً می‌توانید یک اسپری آب را درون کیف یا ماشین خود قرار دهید تا اگر گرمتان شد آن را روی گردن یا صورت خود اسپری کنید.

همیشه یک کیسه نخود یخ‌زده داشته باشید

گذشته از اینکه نخود یخ‌زده برای آشپزی عالی است (خصوصاً اگر مواد غذایی تازه در یخچال ندارید)، یک کیسه نخود یخ‌زده درواقع بهترین دوست زنان باردار است. استفاده از کیسه نخود یخ‌زده راه‌حل خوبی برای تسکین ورم دست‌ها و پاها، کمردرد و سردرد است و بهتر از یک کیسه یخ، شکل بدن شما را می‌گیرد.

دئودورانت‌های تجاری را دور بیندازید

دئودورانت و محصولات ضد عرق، حاوی مواد شیمیایی نامطمئنی هستند – بنابراین بهتر است قبل از استفاده از آن‌ها روی پوست حساس خود، درباره مواد تشکیل‌دهنده آن‌ها اطلاعات کسب کنید.

از پوست خود در برابر لک محافظت کنید

استفاده از کرم ضد آفتاب در هر سنی اهمیت دارد اما هنگام بارداری باید بیشتر مراقب پوست خود باشید زیرا پوست در برابر لک حساس‌تر است.

از لاک‌هایی که مواد شیمیایی ندارند استفاده کنید

دوری کردن از محصولاتی که مواد شیمیایی دارند، به معنای کنار گذاشتن زیبایی نیست. مدتی است که لاک‌های بدون مواد شیمیایی در میان زنان محبوبیت پیدا کرده پس می‌توانید از این نوع لاک‌ها استفاده کنید.

این مطالب را نیز بخوانید: