۱۰۰ نکته درباره مد که همه دختران باید بدانند – بخش اول

۱۰۰ نکته درباره مد که همه دختران باید بدانند

وقتی درباره مد حرف می‌زنیم گاهی به نظر می‌رسد که همه دختران و مادرانشان توصیه‌های اثبات‌شده‌ای دارند که بر صحت آن‌ها قسم می‌خورند. برخی از این توصیه‌ها مفید هستند و برخی نه‌چندان. با در نظر گرفتن این واقعیت، ما ۱۰۰ نکته درباره مد از زبان بهترین‌ طراحان، کارشناسان سبک زندگی برای شما انتخاب کرده‌ایم. باور کنید که با استفاده از این سخنان گوهربار! شیک‌پوش‌ترین موجود زمین خواهید شد.

 1. برخلاف آنچه روی برچسب نوشته شده، بهتر است کشمیر (ترمه) را با دست بشویید. برای خشک کردن آن از سبزی خشک‌کن استفاده کنید تا به‌سرعت آب اضافی آن گرفته شود.
 2. قبل از اینکه شلوار جین خود را برای تعمیر دست خیاط بسپارید، آن را دو بار بشویید. چرا؟ زیرا قد شلوار جین وقتی شسته می‌شود آب می‌رود.
 3. برای اینکه موی آنگورا یا موهر نریزد، پارچه را تا کنید و درون کیسه زیپی بگذارید و حداقل سه ساعت در فریزد بگذارید تا یخ بزند.
 4. بوی لباس‌های قدیمی یا دست‌دوم را با اسپری کردن محلول آب و الکل (یک قسمت الکل و دوقسمت آب) از بین ببرید.
 5. «لکه سفید دئودورانت را با مالیدن آرام فوم روی پارچه از بین ببرید.» – جاناتان سیمخی، طراح
 6. برای از بین بردن لکه روغن روی کیف‌دستی موردعلاقه‌تان، پودر بچه روی آن بریزید و یک شب تا صبح آن را به حال خود رها کنید. صبح روز بعد لکه ناپدید شده است. اگر هنوز هم کمی از لکه باقی مانده بود تا زمانی که کاملاً از بین برود، این عمل را تکرار کنید.
 7. بهترین روش خانگی برای برق انداختن الماس‌ها: مایع ظرفشویی و یک مسواک کهنه.
 8. راز لباس‌هایی که از شکل و قیافه نمی‌افتند، لیکرا است. باید به دنبال این فرمول‌ها باشید: ۹۵% نخ/۵% اسپاندکس لیکرا برای تی‌شرت‌ها و حداقل ۲% لیکرا برای شلوار جین‌ها.
 9. «همیشه لباس‌های خود را از رنگ روشن به رنگ تیره و از چپ به راست در کمد بچینید. به این صورت، چشمانتان رنگ‌ها را دنبال می‌کند و درنتیجه به شما در حفظ نظم کمک خواهد کرد.» – ملانی چارلتون فاسیتلی، بنیانگدار کلازت اند کلازت تو.
 10. می‌خواهید از مرغوبیت کشمیر خود مطمئن شوید؟ به آرامی پارچه را بکشید و اگر دوباره جمع شد، مرغوب است.
 11. «اگر فرصت پرو کردن شلوار جین را در مغازه ندارید، از روش گردن استفاده کنید: شما می‌توانید با قرار دادن کمر آن دور گردن خود، سایزتان را تعیین کنید. اگر کمر شلوار به‌راحتی به پشت گردنتان رسید، شلوار اندازه شماست.» – سارا احمد، مدیر خلاق دی. آل. ۱۹۶۱ پریمیوم دنیم.
 12. حجم لباس‌های کمد خود را تنها با پرسیدن یک پرسش ساده تا ۲۵% کاهش دهید: «آیا اگر الان در فروشگاه بودم این لباس را می‌خریدم؟» اگر پاسختان منفی است، از آن لباس خداحافظی کنید. – ملانی چارلتون فاسیتلی، بنیانگدار کلازت اند کلازت تو.
 13. هرگز مایوی خود را در ماشین لباسشویی نشویید و آن را روی بند خشک کنید. ماشین لباسشویی آن را خراب می‌کند و مایو خاصیت ارتجاعی خود را از دست می‌دهد. تنها استثنا: در پایان تایستان یا مسافرت، مایوی خود را درون کیف‌های شستشوی لباس زیر قرار داده و ماشین لباسشویی را روی چرخش آرام تنظیم کنید؛ اما این کار را باید پس از چندین بار استفاده انجام دهید.» – شوشانا گراس، طراح
 14. برای جلوگیری از نفخ شکم، پنج روز قبل از شرکت در یک مراسم مهم لبنیات و غلات سبوس‌دار مصرف نکنید.
 15. یک نکته مفید: هرگز کیف‌های تقلبی نخرید اما حتماً الماس تقلبی بخرید. مردم عادی نمی‌توانند تفاوت الماس مصنوعی و اصل را تشخیص دهند.
 16. مراسم‌ رسمی فرصتی برای آزمون و خطای مد نیست بنابراین مطابق با شکل بدن خود لباس بپوشید تا همیشه بهترین تیپ را داشته باشد. بهترین مثال در این زمینه: سوفیا ورگارا می‌داند که در پیراهن ماهی زیبا به نظر می‌رسد بنابراین همیشه در مراسم‌های فرش قرمز انواع مختلف این نوع پیراهن را می‌پوشد.
 17. «هرگز بلافاصله بعد از اتو زدن لباس آن را نپوشید زیرا دوباره چروک خواهد شد. حداقل پنج دقیقه صبر کنید، سپس لباس اتو شده را بپوشید.» – آلتیا هارپر، طراح و سفیر برند روئنتا.
 18. بهترین راه برای از بین بردن پرزهای گرم‌کن: استفاده از سنگ پا.
 19. گوشواره‌های کلیپسی خود را روی کفش‌های تخت و یقه پیراهن خود محکم کنید تا برای یک مهمانی شبانه آماده باشید.
 20. اگر روی لباستان شمع ریخت، یک کاغذ روغنی را روی شمع سفت شده قرار دهید سپس آنرا اتو کنید تا آب شود. وقتی کاغذ را بردارید شمع هم با آن برداشته خواهد شد.
 21. کمی الکل در آب گلدان بریزید تا عمر گل‌هایتان طولانی‌تر شود.
 22. برای اینکه از ایجاد سوراخ و در رفتن جوراب شلواری جلوگیری کنید، کمی تافت (اسپری مو) ارزان‌قیمت روی آن اسپری کنید.
 23. برای تمیز کردن جیر، دور نان تست یا باگت را بگیرید و بگذارید بیات شود سپس آن را به‌آرامی روی لکه‌ها و کثیفی‌ها بمالید. برای از بین بردن خراشیدگی روی جیر از پاک‌کن یا سوهان ناخن استفاده کنید.
 24. می‌خواهید لباس عروس یا لباسی برای یک مراسم مهم بخرید؟ آرایش کنید، لباس زیر مناسب بپوشید و موهای خود را درست کنید تا تقریباً بفهمید که لباس چطور به نطر خواهد آمد.
 25. اگر فرصت ندارید قبل از رفتن به مهمانی به خیاطی بروید، قد شلوار خود را با استفاده از چسب‌های دوطرفه کوتاه کنید.

مطالب زیر را نیز بخوانید: