۱۰ نکته قدیمی درباره استایل فصل پاییز – بخش دوم

10 نکته قدیمی درباره استایل فصل پاییز - بخش اول - والامد
در مطلب قبلی به بررسی تعدادی از نکته‌های قدیمی درباره استایل فصل پاییز پرداختیم. در ادامه موارد باقی‌مانده را بررسی می‌کنیم و امیدواریم با رعایت و نگاهی درست به این نکات، تیپ بسیار خوبی برای پاییز داشته باشید.

استایل فصل پاییز و نکاتی که در مورد آن باید بدانید

۶. رنگ‌های عمیق‌تر و غنی‌تر را جایگزین رنگ‌های روشن پررنگ کنید

هیچ قانون سفت و سختی در مورد رنگ‌ها در فصل‌های خنک سال وجود ندارد؛ اما اگر می‌خواهید کمدتان مناسب این فصل باشد، رنگ‌های غنی‌تر و طبیعی‌تر را جایگزین رنگ‌های روشن و پررنگ کنید زیرا ظاهری گرم‌تر و صمیمی‌تر به شما می‌بخشند و در توازن با طبیعت قرار می‌گیرید (شاعرانه است، نه؟). رنگ‌های نارنجی سوخته، زرشکی، خردلی و لجنی را با شلوار جین آبی و چلسی چرم قهوه‌ای/بوت بروژ ست کنید تا زیربنای کمدی را که به سمت پاییز می‌رود بسازید.

استایل لباس پاییزی

۷. مدل‌های کلفت‌تر لباس‌های موردعلاقه تابستانه خود را بخرید

درست است که هوا در حال تغییر است اما بدان معنا نیست که استایل منحصربه‌فرد خود را کاملاً کنار بگذارید. به‌جای به هم ریختن همه‌چیز، به دنبال گزینه‌های سنگین‌تر لباس‌های تابستانه فعلی خود باشید. مثلاً، شلوار جین تودوزی شده یا کلفت را جایگزین شلوار جین استرچ سبک و چینوی جناغی را جایگزین چینوی نخی کنید. همچنین می‌توانید مجموعه پیراهن‌های خود را با تغییری کوچک ارتقا دهید و مدل‌های کلفت‌تر فلانل یا جین را جایگزین پیراهن‌های نخی سراسر دکمه ساده کنید. در ضمن، نباید ست لباس‌های دم دست خود را تغییر دهید فقط کافی است آن‌ها را در برابر باد و باران مقاوم کنید. مثل این است که لحاف فعلی خود را با مدل ضخیم‌تر تعویض کنید.

۸. از محصولات پوست برای هوای سرد استفاده کنید

حتماً به‌تازگی از سفر تابستانی خود در کنار سواحل بازگشته‌اید و پوست خود را برنزه کرده‌اید؛ اما هم‌اکنون وقت آن رسیده که رژیم مراقبت از پوست خود را با هوای پاییزی تطبیق دهید. بادهای خوشایند و سرمای هوا می‌تواند پوست شما را خراب و خشک کند؛ بنابراین، باید هرروز مرطوب‌کننده استفاده کنید تا پوستتان با طراوت بماند و احساس سرزندگی کنید. به دنبال مرطوب‌کننده‌هایی باشید که حاوی ویتامین E ترمیم‌کننده هستند و فکر نکنید که چون زمستان است پوستتان به محافظت در برابر نور خورشید نیاز ندارد. درست است که ابرها در آسمان هستند و پیاده‌روها پر از گودال‌های آب است اما پوست شما هنوز هم در برابر اشعه فرابنفش که موجب ایجاد چروک می‌شود، آسیب‌پذیر است. برخی از شما هم که می‌خواهید واقعاً پوستی بی‌نقص داشته باشید می‌توانید از کرم‌های آب‌رسان شب استفاده کنید. مرطوب کردن پوست قبل از خواب همیشه فکر خوبی است زیرا بدن شما در شب خود را ترمیم می‌کند و به همین دلیل پوست هم کرم را بهتر جذب می‌کند.

این مطالب را نیز بخوانید: لزوم مراقبت از پوست و مو در فصل پاییز با منتخبی از محصولات سینره

محصولات مرتبط

ژل شستشوی صورت مخصوص پوست خشک تا معمولی - والامد
کرم بدن - والامد
کرم ضد آفتاب SPF45 مخصوص آقایان - والامد

۹. یک اسپری محافظ کفش داشته باشید

باوجود باران‌های سیل‌آسای این فصل، باید اقداماتی برای محافظت از کفش‌های خود انجام دهید؛ بنابراین، برای اینکه کفش‌هایتان بهترین ظاهر را داشته باشند و آب در آن‌ها نفوذ نکند بهتر است به‌طور منظم، برای نگهداری از آن‌ها از اسپری مرغوب کفش استفاده کنید. اگر در باران سنگینی گرفتار شوید، اسکاچ‌گارد (یا محصولات مشابه) برای نجات کفش‌هایتان کافی نیستند. باید اجازه دهید که آن‌ها خودشان در هوای آزاد خشک شوند – حرارت می‌تواند موجب ترک خوردن و آسیب به چرم شود – و درون آن را با روزنامه پر کنید تا شکل آن‌ها تغییر نکند و رطوبت را از روی آن جذب کند. درنهایت، احتمالاً زمان آن فرارسیده که کفش‌های جیر و کرباس خود را به مدت چند ماه کنار بگذارید. اگر نمی‌توانید از بوت صحرایی جیر خود جدا شوید، حداقل قبل از خروج از خانه گزارش پیش‌بینی آب‌وهوا را بخوانید.

استایل لباس پاییزی

۱۰. لباس آستین‌بلند را جایگزین لباس آستین‌کوتاه کنید

درست است که این نکته کاملاً بدیهی است اما جایگزین کردن تی‌شرت‌ها و پیراهن‌های پولوی آستین‌کوتاه با انواع آستین‌بلند آن‌ها یکی از روش‌های ساده برای ورود به آب‌وهوای متغیر پاییز با ظاهری حرفه‌ای است. امسال، تی‌شرت‌های آستین‌بلند طرفداران زیادی پیدا کرده‌اند خصوصاً تی‌شرت‌های بزرگ‌سایز، گشاد با مدل‌های باحال اسکیت‌سواران. البته مدل‌های هوشمندانه‌تری هم وجود دارند که می‌توانید برای روزهای غیررسمی‌تر در محل کار با شلوار نخی و کفش دربی ست کنید. مثلاً، برند تاپ‌من مجموعه‌ای از بهترین تی‌شرت‌های یقه فانل آستین‌بلند را عرضه می‌کند که مدلی بین یقه‌اسکی و یقه‌گرد است و در طیف رنگ‌های پاییزی خردلی و بلوطی بسیار زیبا هستند.

استایل لباس پاییزی

حرف آخر

می‌دانیم که ورود به فصل پاییز با مشکلاتی در انتخاب لباس مناسب همراه است اما با استفاده از این نکات می‌توانید به جنگ هر آنچه طبیعت برایتان در نظر گرفته بروید.

این مطالب را نیز بخوانید: