انواع تیپ زمستانی مردانه گرم و جذاب

تیپ زمستانی مردانه - والامد

وای، زمستان. زمانی که ملاحظات زیبایی‌شناسی قربانی نگرانی‌های کاربردی‌تر مانند خیس نشدن و نمردن در اثر سرمازدگی می‌شود. فصلی که وقتی شرایط آب‌وهوایی غیرقابل‌پیش‌بینی حتی فکرشده‌ترین برنامه‌های شما را برای پوشیدن لباس به سخره می‌گیرد، شما همزمان دچار سرما و گرما می‌شوید. آرام باشید. مانند مشاور مدیریتی برنشن، وقتی شما مشکلی می‌بینید، ما راه‌حل آن را داریم. زمستان مشکل نیست بلکه فرصت است. فرصتی است که طبیعت در اختیار شما قرار می‌دهد تا بهتر لباس بپوشید حداقل با تشویق شما به بیشتر لباس پوشیدن! منظورمان این است که تنها روی هم پوشیدن همان لباس‌هایی که در فصول دیگر می‌پوشید، محدود نمی‌شود (باوجوداینکه گاهی همین‌طور است!). خوشبختانه، برخی استایل­ ها دومنظوره و دارای مزایای کاربردی و زیبایی‌شناسی هستند. با رعایت نکات زیر علاوه بر اینکه سرمای زمستان را شکست خواهید داد، جذابیت خود را هم حفظ خواهید کرد.

۵ نکته برای داشتن تیپ زمستانی مردانه گرم و در عین حال جذاب

۱. انتخاب پارچه‌های خشن

اگر شما هم جزو اکثریت مردانی هستید که همه دوازده ماه سال را کت‌وشلوار پشمی فاستونی براق و عادی می‌پوشید، خیلی چیزها را از دست داده‌اید. سیمون کرامپتون، بنیان‌گذار شیک وب‌سایت پرمننت استایل، می‌گوید: «پشم فاستونی رسمی و شق‌ورق است اما گرم یا جالب نیست. از گذشته تا به امروز، همه در زمستان به فاستونی‌ها و فلانل­‌های سنگین‌تر که دارای بافت دوست‌داشتنی هستند و بازی با آن‌ها جالب‌تر است، روی می‌آورند.» بافت یکی از عناصری است که در تیپ زمستانی مردانه نادیده گرفته می‌شود. جلوه مات فلانل و فاستونی تضاد زیبایی با جزئیاتی چون کراوات یا دستمال جیبی ایجاد می‌کنند و مانع از براق شدن تیپ زمستانی مردانه شما می‌شود. این پارچه‌ها فقط ظاهر شما را خوب نمی‌کنند: پرزهای شانه شده فلانل، کیسه‌هایی ایجاد می‌کنند که هوا و درنتیجه گرما را نگه می‌دارند؛ و فاستونی کیسه‌های حرارتی و ویژگی ضد آب طبیعی مشابهی دارند.
مردان مدرن از این پارچه‌ها گریزانند زیرا قدیمی به نظر می‌رسند، خصوصاً پارچه مخمل کبریتی که خیلی خفقان‌آور است. اما کارخانه‌های پارچه (عمدتاً ایتالیایی) با این پارچه‌ها معجزه می‌کنند تا کم‌حجم­‌تر شوند. برش تنگ، رنگ‌هایی غیر از قهوه‌ای و در مورد پارچه‌های مخمل کبریتی، راه‌راه‌های باریک‌تر، تداعی تیپ زمستانی مردانه استادان ادبیات را از بین می‌برند. اگر کسی تیپ زمستانی مردانه مخمل کبریتی شما را زیر سؤال برد می‌توانید با اشاره به مجموعه پاییز/زمستان ۲۰۱۵ بربری او را قانع کنید.

انتخاب پارچه‌های خشن - والامد

۲. تیپ زمستانی مردانه چندلایه

احتمالاً با علم پوشیدن چندلایه لباس آشنایی دارید: پوشیدن چندلایه نازک، هوای گرم را نگه می‌دارد و کنترل آب‌وهوا به‌راحتی پوشیدن چند لباس یا درآوردن آن‌هاست. اما پوشیدن چندلایه لباس، هنر هم هست. مثلاً تیپ پیراهن جین زیر پالتو را فرض کنید. کمی عجیب به نظر می‌رسد اما کاربردی است به شرطی که تن‌خور پیراهن جین مانند دستکش باشد و یقه آن زیاد بزرگ نباشد. یک بامبر نازک هم خوب است. حتی دیده شده که زیر کت بامبر یا دوچرخه‌سواری، کت راننده کامیونی می‌پوشند. همچنین اگر تمایل دارید می‌توانید یک ژیله یا گرم‌کن نازک زیرا کت خود بپوشید. فقط با کاپشن‌های پفی این کار را نکنید! برندهای زیادی ژیله­‌های تنگ تولید می‌کنند اما بهترین آن‌ها که ارزش پول خرج کردن را دارد، محصول برند یونیکلو است. پوشیدن لایه‌های بافتنی هم حرکت حرفه‌ای دیگری است: مثلاً پلیور یقه‌هفت روی یقه‌اسکی و ژاکت کلفت روی همه آن‌ها. تنها قانونی که باید رعایت کنید این است که لایه‌های نازک‌تر باید به بدن نزدیک‌تر باشند و لایه‌های کلفت‌تر، دورتر. و اگر برای لایه رویی بافتنی را انتخاب کرده‌اید، حتماً باید ژاکتتان بسیار کلفت باشد و جزئیات کاربردی مانند جیب‌های بزرگ، دکمه‌های بزرگ و حتی کلاه داشته باشد. در غیر این صورت مانند کسی می‌شوید که پالتوی خود را فراموش کرده است.
اگر شک دارید می‌توانید از نمونه چندلایه کمپین برند تاپمن الگوبرداری کنید و یقه‌اسکی را زیر پیراهن، گرم‌کن کلاه‌دار یا چیزی ازاین‌دست بپوشید.

تیپ چندلایه - والامد

۳. بوت را فراموش نکنید

اکثر مردان، همه فصل‌های سال یک مدل کفش می‌پوشند مثل کت‌وشلوار؛ تیم لیتل، بنیان‌گذار و مدیر خلاق گرنسون کمی باهوش‌تر است: «در روزهای سرد و خشک به‌جای کفشی که پاشنه آن چرم یک‌لایه است، کفشی که پاشنه آن چرم دولایه است می‌پوشم تا پاهایم را بیشتر در برابر سرمای پیاده‌رو محافظت کند.» اما اگر در روزهای مرطوب و بارانی کفش پاشنه چرمی بپوشید، مانند بامبی روی یخ لیز می‌خورید. لیتل می‌گوید: «پاشنه داینایت، آب را به خود جذب نمی‌کند، سر نمی‌خورد و درعین‌حال با کت‌وشلوار هم هوشمندانه است. در باران‌های سیل‌آسا یا زمانی که زمین یخ‌بسته است، پاشنه کوماندو را انتخاب کنید: زیرا بلندتر از سطح زمین است و لیز نمی‌خورد. همچنین باید رویه چرمی کفشتان لایه ضخیمی از واکس داشته باشد.»
کفش‌های زمخت با پارچه‌های حجیمی که نام بردیم به لحاظ حجم و حسی که منتقل می‌کنند بهتر ست می‌شوند و به سنگینی بالاتنه چندلایه شما تعادل می‌بخشند. علت احمقانه به نظر رسیدن کفش‌های پاشنه پلیمسول در زمستان فقط غیرکاربردی بودن آن‌ها نیست. بلکه باید کمی هم شیک‌پوش باشید.
لیتل می‌گوید: «بوت، مچ پای شما را گرم نگه می‌دارد و از ورود هوای سرد درون کفش جلوگیری می‌کند. اگر آن را با یک جفت جوراب پشمی کلفت بپوشید، تقریباً از هر حادثه‌ای جان سالم به در خواهید برد.»

بوت را فراموش نکنید - والامد

۴. یک جفت دستکش شیک بپوشید

سرمازدگی اصلاً خوب نیست (درواقع، اگر اعصابتان یخ بزند، حتی نمی‌توانید سرما را حس کنید). اما دستکش‌های بدون انگشت یا بافتنی پفی هم دردی از شما دوا نخواهند کرد. دستکش‌های بدون انگشت کلفت هم حتی به درد چک کردن اینستاگرام نمی‌خورند. از این گذشته شما در اتوبوس برای رسیدن به محل کار خود هستید نه در تله‌کابین در راه رسیدن به قله.
جاش سیمز، نویسنده محترم «جزئیات: اکسسوری­‌های برجسته مردانه»، می‌گوید: «دستکش‌ها، کاربردی ساده دارند گرم نگه‌داشتن دست‌ها و همخوانی با هرچه می‌پوشید. پس بهتر است ساده و تنگ باشند دستکش‌های چرم گوساله برندهای تخصصی مانند دنتس، بسیار مناسب هستند.»
رنگ مشکی هوشمندانه‌تر است اما یادآور مأموران گشتاپو است، خصوصاً اگر آن‌ها را با بارانی چرمی ست کنید. قهوه‌ای تیره، غیررسمی هوشمندانه است.
برند دنتس در سال ۱۷۷۷ تأسیس شد و در تولید دستکش سابقه‌ای طولانی دارد اما اخیراً مدل‌های مدرن‌تری برای مجموعه پریمیوم برند ریس تولید کرده است. همچنین دستکش‌های از جنس چرم هوشمند تولید کرده که با آن می‌توانید به‌راحتی با گوشی خود کار کنید.

یک جفت دستکش شیک بپوشید - والامد

۵. روی زیرپوش سرمایه‌گذاری کنید

پوشیدن زیرپوش برای بسیاری از مردان نشانه دست‌وپا چلفتی بودن است. خوره‌های لباس مردانه می‌دانند که زیرپوش‌ها دست‌کم گرفته شده‌اند. زیرپوش بیش از آنچه به نظر می‌رسد اهمیت دارد زیرا گرمای زیادی در خود نگه می‌دارد و ظاهر شما را لاغر و باریک نشان می‌دهد. اگر می‌خواهید شق‌ورق باشید، این آیتم به دردتان خواهد خورد. اما قبل از اینکه چندین زیرپوش سفید بخرید، بدانید که رنگ خاکستری هم از زیر پیراهن‌های روشن معلوم نمی‌شود و نور کمتری را بازتاب می‌دهد. زیرپوش مدلتی شرتی چروک‌های یقه تا زیر بغل را ندارد. و اگر معمولاً دکمه بالای پیراهن خود را باز می‌گذارید، بهتر است زیرپوش یقه‌هفت را انتخاب کنید تا از زیر پیراهن معلوم نشود.
یکه‌سوار عرصه تولید زیرپوش، مجموعه هیت‌تک برند یونیکلو است. ما تنها به چند خریدار مد برخورد کردیم که از کیفیت هیت‌تک حمایت کند زیرا بخش روابط عمومی آن‌ها به دلیل اینکه برند یونیکلو را نمی‌فروشند، آن‌ها را از این کار منع کرده است. پس باید به حرف ما اعتماد کنید. دیگر عوامل طبیعی شما را مجبور نخواهند کرد که لباس‌های شیک خود را مانند آرسن ونگر پشت کاپشن کیسه‌خوابی پنهان کنید.

روی زیرپوش سرمایه‌گذاری کنید - والامد

این مطالب را نیز بخوانید: