درباره انواع کیف مردانه و زنانه بیشتر بدانیم

کیف

کیف‌ها محبوب‌ترین و جاودانه‌ترین اکسسوری هستند که هیچ‌وقت از مد نیفتاده‌اند. هزاران مدل کیف در جهان وجود دارد. اما چگونه می‌توان یکی از آن‌ها را انتخاب کرد؟ برخی از ما باوجوداینکه اکثر مدل‌های مختلف کیف‌ها را دیده‌ای ولی نام آن‌ها را نمی‌دانیم. کیف‌ها علاوه بر اینکه بسیار کاربردی هستند، به‌عنوان اکسسوری به‌روز، وسیله چندکاره و همراهی در سفرها هم شناخته می‌شوند. بهتر است بدانید که امروزه همه مدل‌های مختلف کیف در بازار وجود دارند. این امر، خرید و تصمیم‌گیری را ساده‌تر کرده و موجب تلف شدن زمان نمی‌شود. بهترین قسمت ماجرا اینجاست که امروزه کیف دیگر آیتمی مختص زنان نیست بلکه نقش مهمی در زندگی مردان هم دارد. با خواندن این مطلب، با دنیای جالب کیف‌ها بیشتر آشنا خواهید شد.

انواع مختلف کیف‌ زنانه

کیف دوشی زنانه - والامدکیف دوشی (کیف دارای بند روی شانه)

یکی از رایج‌ترین و محبوب‌ترین انواع کیف در بازار است. همان‌گونه که از نام آن پیداست، این نوع کیف دارای بندی است که روی شانه قرار می‌گیرد. حمل این کیف‌ها بسیار آسان است و می‌توان از آن‌ها در رویدادهای رسمی و غیررسمی استفاده کرد. این نوع کیف همراه با شلوار جین و پیراهن آهارزده بسیار زیبا می‌شود. کیف‌های هوبو هم دارای بند روی شانه و هلالی شکل هستند. کیف‌های هوبو در رنگ‌های مختلف تولید می‌شوند و می‌توان آن‌ها را با لباس‌های مختلف ست کرد. این مدل کیف در بین زنان جوان و شاغل طرفداران زیادی دارد زیرا هم جذاب است و هم کاربردی.

 

کیف دستی زنانه - والامدکیف‌دستی

کیف‌دستی‌ها، نسخه تعدیل‌شده کیف‌های دوشی هستند و معمولاً کوچک‌تر از آن‌ها هستند. این نوع کیف‌ها برای حمل با دست هستند نه حمل روی شانه. کیف‌دستی اگر بسیار سنگین باشد، حمل آن دشوار خواهد شد زیرا همیشه یک دست را پر می‌کند. بااین‌وجود، کیف‌دستی‌ها در بین زنان محبوبیت فراوانی دارند و می‌توان آن‌ها را همراه با لباس‌های رسمی و نیمه‌رسمی استفاده کرد.

 

 

کیف کیسه ای زنانه - والامدکیف کیسه‌ای

کیف‌های کیسه‌ای بسیار بزرگ هستند و از پارچه طبیعی یا مواد نرمی مانند چتایی (کنف هندی) ساخته می‌شوند. این کیف‌ها معمولاً مزین به پیام‌های الهام‌بخش یا خنده‌دار هستند. کیف‌های کیسه‌ای در بین دختران نوجوانی که دوست دارند وسایل زیادی حمل کنند و کیفشان سرشار از رنگ‌ها و نوشته‌های خنده‌دار باشد بسیار محبوب است. برخی از آن‌ها چند زیپ دارند و برخی باز هستند و مکانیسم بسته شدن دیگری ندارند. برخی دیگر تنها یک زیپ دارند. این کیف‌ها مدل دیگری هم به نام کیف کیسه‌ای لپ‌تاپ دارند که یک لپ‌تاپ بزرگ در آن جای می‌گیرد و لایه محافظتی دارد. این مدل بسیار شبیه به کیف کیسه‌ای معمولی است اما اندازه آن بسیار بزرگ‌تر است.

 

کیف ساحلی زنانه - والامدکیف‌های ساحلی

همان‌گونه که از نام آن‌ها پیداست، کیف‌های ساحلی برای استفاده در ساحل یا پیک‌نیک‌های طولانی ساخته شده‌اند. این نوع کیف‌ها بسیار بزرگ و بادوام و برای حمل بارهای بزرگ مناسب هستند. آن‌ها رنگارنگ هستند و طرح‌ها و اشکال بی‌شماری دارند. جنس آن‌ها از مواد نرم یا نی است. برخی بند بامزه‌ای دارند که به جذابیت آن‌ها می‌افزاید. آن‌ها مطابق با مد روز طراحی می‌شوند و می‌توان آها را با لباس‌های غیررسمی ست کرد.

 

 

انواع مختلف کیف‌ مردانه

کیف سامسونایت مردانه - والامدسامسونایت

سامسونایت‌ها یکی از قدیمی‌ترین مدل‌های «کیف‌دستی» مردانه هستند. هدف اصلی از ساخت آن‌ها حمل اسناد مهم و رسمی بوده است. برخی از آن‌ها به شکل جعبه و دارای سگک بودند و پوشش چرمی داشتند. داخل سامسونایت، فضای کافی برای نگهداری اشیای مختلف داشت. سامسونایت‌های امروزی به شکل جعبه نیستند و لبه‌های تیز ندارند. آن‌ها سبک‌تر از مدل‌های یک دهه پیش هستند، ساختاری نرم‌تر دارند و برخی مدل‌های آن بند روی شانه دارند.

 

 

ساک مردانه - والامدساک

ساک‌ها، کیف‌های مسافرتی سنتی هستند که مردان برای سفرهای رسمی از آن‌ها استفاده می‌کردند. آن‌ها فضای کافی برای حمل وسایل اداری، لباس و کفش داشتند. ساک‌ها در خط تولید کیف‌های پارچه‌ای استوانه‌ای تولید می‌شدند و باکلاس بودند. اکثر ساک‌ها در زمان خود از چرم و جیر گران‌قیمت تولید می‌شدند.

 

کیف‌های مناسب برای همه

کیف یکطرفه - والامدکیف‌های یک‌طرفه

این نوع کیف‌ها یک بند دارند که معمولاً به‌صورت مورب از شانه آویخته می‌شود. آن‌ها در بین دختران و پسران نوجوان و جوان محبوبیت دارند. حمل آن‌ها بسیار آسان است و تحمل بار سنگین را دارند. این نوع کیف را می‌توان با همه لباس‌های مدل وسترن ست کرد و بسیار شیک و غیررسمی است. کیف‌های یک‌طرفه برای گذراندن روزی طولانی خارج از خانه مناسب هستند.

 

 

چمدان - والامدچمدان

چمدان‌ها، کیف‌های مسافرتی رایجی برای حمل لباس، کفش و وسایل مهم دیگر در سفرهای طولانی یا کوتاه هستند. اکثر چمدان‌ها بسیار بزرگ هستند و بخش‌های مجزا و تسمه برای حفاظت از بار دارند. جنس برخی از آن‌ها سخت و بادوام است و برخی از پلاستیک، پارچه یا چرم ساخته شده‌اند. چمدان‌ها برای مسافرت‌های طولانی هوایی، ریلی، دریایی و زمینی مناسب هستند.

 

 کیف مدرسه - والامدکیف مدرسه

کیف‌های مدرسه بزرگ و راحت و برای کودکان و نوجوانانی که به مدرسه می‌روند مناسب هستند. آن‌ها رنگ‌ها، جنس‌ها و طرح‌های مختلف دارند و دارای بخش‌های مجزا برای حمل کتاب‌ها، جزوه‌ها، ظرف غذا و وسایل شخصی دیگر هستند.

 

 

کیف چرخدار - والامدکیف‌های چرخ‌دار

کیف‌های چرخ‌دار، جمع‌وجورتر و مدل جدیدتر چمدان‌ها هستند. می‌توان آن‌ها را با کمک دسته قابل تنظیم، روی زمین کشید. آن‌ها در اشکال و اندازه‌های مختلف تولید می‌شوند و برای کسانی که می‌خواهند سبک سفر کنند مناسب هستند. آن‌ها قابل‌کنترل‌تر از چمدان‌ها هستند و از مواد نرم‌تر و انعطاف‌پذیرتر ساخته شده‌اند.

 

کیف دوربین - والامدکیف دوربین

کیف‌های دوربین، بسیار سبک هستند و برای نگهداری دوربین و لوازم جانبی آن طراحی شده‌اند. طراحی آن‌ها برای حمل دوربین‌های کوچک و حرفه‌ای متفاوت است. این کیف‌ها دارای بخش‌های مجزایی برای نگهداری لوازم جانبی دوربین هستند تا آن‌ها گم نشوند. آن‌ها جمع‌وجور و سبک هستند و در اکثر موارد به همراه دوربین فروخته می‌شوند.

 

کیف لپ تاپ - والامدکیف‌های لپ‌تاپ

همان‌گونه که از نام آن پیداست، این کیف‌ها مخصوص حمل لپ‌تاپ هستند. اکثر آن‌ها به همراه لپ‌تاپ فروخته می‌شوند و دارای بخش‌های مجزا برای نگهداری شارژر، لپ‌تاپ و لوازم جانبی آن هستند. آن‌ها دارای لایه محافظ و بند روی شانه هستند تا از آسیب‌دیدگی لپ‌تاپ جلوگیری کنند. استفاده از این کیف، حمل لپ‌تاپ را آسان‌تر می‌کند.

 

کیف ورزشیکیف‌های ورزشی

کیف‌های ورزشی برای تمرین در باشگاه استفاده می‌شوند. آن‌ها برای حمل همه وسایل موردنیاز فرد ازجمله لباس، شیشه آب، حوله و لوازم شخصی دیگر مناسب هستند. برای حمل آسان‌تر، بند روی شانه دارند و اکثر برندهای ورزشی بزرگ آن‌ها را عرضه می‌کنند.

 

 

کیف مچی - والامدکیف‌های مچی

این‌ها کیف‌های کوچکی با بندهای کشی هستند و برای حمل لوازم کوچک مانند سکه، اسکناس و خرت‌وپرت‌های کوچک استفاده می‌شوند. آن‌ها به‌قدری کوچک‌اند که در کف دست و جیب جا می‌شوند یا می‌توان آن‌ها را از انگشت و/یا مچ آویزان کرد. کیف‌های مچی زنانه، طرح‌ها و اندازه‌های مختلف دارند اما نوع مردانه آن‌ها معمولاً مشکی است.

 

 

 

 

بنابراین، متوجه شدیم که کیف‌ها بخش جدایی‌ناپذیر زندگی ما هستند و همیشه می‌توان کیفی پیدا کرد که مناسب با نیازهایمان یا مراسمی که در آن شرکت داریم باشد. کیف‌ها چه برای شرکت در یک مهمانی شام شیک باشند چه برای رفتن به مدرسه یا سفر، درهرصورت لازمه زندگی ما هستند و همه کار را برایمان ساده‌تر و عملی‌تر می‌کنند.

بیشتر بخوانید: