درباره انواع صندل بیشتر بدانیم – بخش اول: صندل زنانه

صندل زنانه

اگر به دنبال کفشی می‌گردید که بیشترین حس خوب را همراه با زیبایی و راحتی به همراه داشته باشد، باید صندل انتخاب کنید. صندل‌ها در دسته‌بندی کفش‌ها،‌ دارای راحتی در پوشیدن و زیبایی در نگاه بیننده هستند و زمانی که غیررسمی لباس می‌پوشید انتخاب مناسبی خواهند بود.

یکی از مزایای صندل‌ها در این است که شما می‌توانید با هر چیزی آن‌ها را بپوشید؛ و این نکته مهمی هم برای مردان و هم زنان است. صندل‌هایی که پاشنه‌بلند هستند هم انتخاب‌های کلاسیکی به حساب می‌آیند که می‌توانید در برخی جاها از آن‌ها استفاده کنید. اگر هم می‌خواهید کنار ساحل قدم بزنید می‌توانید از صندل‌های تخت استفاده کنید.
بنابراین با انتخاب‌های زیادی که صندل‌ها در اختیار علاقه‌مندان قرار می‌دهند، بهتر است شناخت بهتری از این پوشیدنی‌های محبوب داشته باشیم.

انواع مدل‌های صندل زنانه

 

صندل‌ پاشنه‌دارصندل‌ پاشنه‌دار

اگر شما به راحتی می‌توانید با کفش‌های پاشنه‌بلند راه بروید، پس با این صندل‌ها هم مشکلی نخواهید داشت و چه‌بسا از آن‌ها بیشتر خوشتان بیاید. صندل‌های این دسته‌بندی با کفی ضخیم معمولاً ارتفاعی ۱۰ سانتی‌متری (۴ اینچی) دارند. کفی اصلی این صندل‌ها معمولاً از چوب‌پنبه، پلاستیک، لاستیک یا چوب ساخته می‌شود. این صندل‌ها معمولاً در موقعیت‌های غیررسمی پوشیده می‌شوند؛ برعکس صندل‌هایی که بنددار هستند. فقط حتماً قبل از خرید و استفاده از آن‌ها در مورد ارتفاع کفی آن‌ها مطمئن شوید.

 

صندل‌های لا انگشتیصندل‌های لا انگشتی

اگر می‌خواهید چیزی به پا داشته باشید و می‌خواهید پایتان راحت باشد،‌ صندل‌های لا انگشتی انتخاب‌های مناسبی هستند. این صندل‌ها با نام‌های فلیپ‌فلاپ، صندل ژاپنی، هاوایی یا زوریس هم شناخته می‌شوند. این صندل‌ها درجه غیر رسمی بودنشان بسیار بالاست و معمولاً برای قدم زدن در کنار ساحل یا شرایط مشابه کاربرد دارند. شکل این صندل‌ها از روی حرف انگلیسی Y الهام گرفته شده است. کفی این صندل‌ها تخت بوده و معمولاً شکل خاصی هم ندارند. قسمت جلویی این صندل‌ها هم بین انگشت شست و انگشت دوم قرار می‌گیرد.

 

صندل‌های T شکلصندل‌های T شکل

این صندل‌ها برای همه شرایط مناسب هستند. این نوع از صندل‌ها بسیار کلاسیک بوده و در میهمانی‌های مختلف می‌توانند مورد استفاده قرار بگیرند. شکل رویهٔ این صندل‌ها به صورت T است. رویه و شکل این صندل‌ها در طرح‌ها و رنگ‌های مختلف است بنابراین با هر لباس و برای هر شرایطی می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید.

 

صندل‌های گلادیاتوریصندل‌های گلادیاتوری

این صندل‌ها به شکل صندل‌های T شکل هستند ولی در قسمت بالایی تعداد بندهای زیاد، شکل صندل‌های زمان گلادیاتورها را به یاد می‌آورد. این بندها معمولاً از دور مچ پا بسته شده و بسته به ارتفاع صندل تا بالای آن ادامه پیدا می‌کنند. رنگ‌بندی‌های متفاوت و ترکیب‌های کلاسیک در کنار هم طرح‌های زیبایی برای این نوع از صندل‌ها ایجاد کرده‌اند.

 

صندل‌های لژدارصندل‌های لژدار

لژ به عنوان کفی این نوع از صندل‌ها در طول صندل وجود داشته و کف آنرا به طور یکپارچه به زمین می‌چسباند. انتهای این لژها قطورتر بوده و هر چه به نوک صندل می‌رسد نازک‌تر و باریک‌تر می‌شود. لژها می‌توانند از انواع چوب پنبه، چوب یا لاستیک و پلاستیک ساخته شده باشند.

 

صندل‌های پارچه‌ایصندل‌های پارچه‌ای

زیبا و همیشگی. این صندل‌ها همیشه در طول تاریخ زیبا و فریبنده بودند. با توجه به اینکه معمولاً نوک این صندل‌ها از پارچه ساخته شده و پنجه پا در آن قرار می‌گیرد، احساس خوبی به صاحب آن می‌دهد. برخی مدل‌های این صندل پاشنه‌دار بوده و برخی دیگر تخت هستند که به سلیقه خود می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید.

در ادامه مطلب و به زودی به بررسی انواع صندل‌های مردانه خواهیم پرداخت.