راهنمایی برای استفاده از کت اسپرت در بهار و تابستان

راهنمای خرید کت اسپرت مردانه

کت‌های اسپرت مثل کت و شلوار مورد استفاده و مقبول بسیاری از مردان هستند. کاملاً قابل پیش‌بینی است که این نوع از پوشش به عنوان یکی از پایه‌های اساسی پوشش آقایان برای سالیان سال از گذشته همراه مردان بوده و تا سالیان سال آینده هم با آن‌ها همراه خواهد بود. چیزی که مردان و آقایان باید به آن توجه کنند این است که یک کت بلیزر یا همان کت اسپرت برای تیپ رسمی مناسب نیست و باید از آن در مناسبت‌های نیمه رسمی استفاده کنند؛ یک میهمانی آخر هفته یا یک قرار کاری نیمه یا غیر رسمی.

البته باید توجه کرد که در ۱۰۰ سال گذشته فضای مد و پوشش بیشتر به سمت غیر رسمی شدن پیش رفته و تیپ‌های غیر رسمی امروز تا حدودی کاربرد رسمی هم پیدا کرده‌اند؛ بنابراین کت‌های نیمه رسمی و اسپرت در طول زمان، با کمی تغییر در شکل و طراحی، کاربردی رسمی‌تر پیدا کرده‌اند. امروزه کت‌های غیر رسمی و نیمه‌رسمی، سبک و نازک، با سرشانه‌های رسمی تر و لبه‌های منعطف‌تر دوخته می‌شوند.

برای اینکه بتوانید نگاهی به کت‌های داخل کمدتان بیندازید و تیپ و سبک مناسب خود را انتخاب یا حتی به آن‌ها اضافه کنید،‌ نگاهی به تعدادی از این نوع کت‌ها می‌اندازیم.

با انواع کت اسپرت بیشتر آشنا شویم

کت اسپرت مردانه

کت آبی نفتی

همه مردان از پوشیدن و داشتن یک کت اسپرت آبی نفتی تیپ و حال بهتری پیدا می‌کنند. این نوع از کت‌ها به عنوان یک کت کلاسیک آمریکایی همیشه و در هر بازه‌ای از زمان قابل استفاده است. با استفاده از بافت‌هایی نه چندان محکم و سفت و با جیب‌هایی بزرگی که در دو طرف کت قرار می‌گیرند، می‌توانید یک کت زیبا و شیک اسپرت آبی نفتی را تصور کنید و از داشتن و پوشیدن آن لذت ببرید.

پیشنهاد پوشیدن: با هر چیزی که دوست دارید این کت را بپوشید.

کت اسپرت مردانه

کت‌های چارخانه پشمی

بافت چارخانه معمولاً با استفاده از پارچه‌های پشمی و برای مناطق گرمسیری استفاده می‌شود که انتخابی مناسب برای فصل بهار و تابستان است. حتی می‌توانید این نوع از کت را در فصل پاییز و زمستان بپوشید و برای گرم نگه داشتن خودتان از یک بارانی یا پالتو روی آن استفاده کنید. این کت هم معمولاً جیب‌های بزرگی داشته و با داشتن دکمه‌های رنگی (به نسبت طرح و رنگ کت) جلوه‌ای زیبا و شیک به شما می‌دهد.

پیشنهاد پوشیدن: با یک پیراهن کتان، یک شلوار کتان و یک کفش مردانه و رسمی می‌توانید از این کت استفاده کنید.

کت اسپرت مردانه

کت‌های کتان چینو

گاهی اوقات نیاز دارید تا با داشتن تیپی خاص و جسورانه احساس بهتری نسبت به آنچه که قبلاً داشتید کسب کنید. این کار را می‌توانید با استفاده از کت‌های کتان رنگی انجام دهید و تیپی خاص و دوستداشتنی پیدا کنید.

پیشنهاد پوشیدن: یک پیراهن کتان روشن،‌ شلوار کتان خاکستری و یک کفش راحتی یا لوفر می‌تواند انتخاب خوبی باشد.

کت اسپرت مردانه

چارخانه انگلیسی

برای داشتن تیپی خوب و خاص و در عین حال کلاسیک، هیچ چیز به اندازه یک سبک پوشش انگلیسی کارآمد نیست. البته با ترکیب سبک آمریکایی، کت‌هایی در اختیار مردان قرار گرفته که به نظر قدیمی می‌آید ولی با داشتن رنگ و طرح خاص، امروزی به نظر می‌رسد. همچنین این تیپ می‌تواد یک تیپ جوانانه و خاص برای پسرها باشد.

پیشنهاد پوشیدن: یکی پیراهن رنگی آکسفورد، یک شلوار تیره. حتی می‌توانید از کلاه و اکسسوری‌های جانبی هم استفاده کنید.

کت اسپرت مردانه

کت پشم و نخ تابستانی

شاید اول کار به نظر گرم بیاید ولی این نوع نخ و پارچه که برای تابستان از آن استفاده می‌شود ترکیبی مناسب برای گرمای تابستان است. اگر این نوع از پارچه با ابریشم یا کتان هم ترکیب شوند، می‌توانند ترکیبی مناسب برای تنفس بهتر بدن فراهم کنند که طبیعتاً بهترین گزینه برای تابستان است.

پیشنهاد پوشیدن: یک پیراهن ترمه سبک، جین و بوت.

 کت اسپرت مردانه

کت نخی راه‌راه

کت‌های راه‌راه نخی که به صورتی عمودی و خیلی ریز این راه‌ها را در خود جای داده‌اند، به عنوان نمونه‌های جدیدی از نسل‌های قدیمی خود مطرح هستند؛ با همان ترکیب و شکل قدیمی و فقط با افقی شدن، نازک شدن و نزدیک‌تر شدن راه‌ها به همدیگر این نسل جدید به دنیا آمده است.

پیشنهاد پوشیدن: پیراهن چارخانه، شلوار چینوی رنگی و کفش راحتی.

کت اسپرت مردانه

مدل سلطنتی

برای استفاده در مناسبت‌های خاص و رویدادهای ویژه، خاندان سلطنتی از شکل و شیوه‌ای خاص در لباس‌هایشان استفاده می‌کنند که الهام‌بخش بسیاری از طراحان بوده. این نوع از کت که به سبک کت‌های دو لبه اروپایی و شش دکمه طراحی شده شاید اولین انتخاب مردان برای خرید کت اسپرت نباشد ولی قطعاً برای مردان خاص پوش انتخاب ویژه‌ای خواهد بود.

پیشنهاد پوشیدن: پیراهن یقه کراواتی، جین سفید و کفش جیر راحتی.

کت اسپرت مردانه

کتان تک دکمه

برای رویدادهای شبانه و شلوغ، یک کت کتان خاکستری می‌تواند انتخاب مناسبی باشد. یک طراحی مینیمال و رنگی مناسب برای ساعاتی که دمای هوا افت پیدا می‌کند انتخاب درست برای میهمانی‌ها یا مراسمی است که در شب‌های تابستان و در فضای باز برگزار می‌شود. به خصوص که تیپ اسپرت این کت‌ها با تک دکمه بودن آن‌ها تکمیل می‌شود.

پیشنهاد پوشیدن: یک تی‌شرت سیاه، جین سیاه و یک کفش راحتی سیاه.