راهنمای خرید عینک آفتابی زمستانی مناسب

راهنمای خرید عینک آفتابی زمستانی مناسب - والامد

شاید خورشید زمستان قدرت خود را برای سوزاندن پوست شما از دست داده باشد اما هنوز کاملاً بی‌جان نشده است. اشلی بزامات، بنیان‌گذار برند دام ورتو تولیدکننده عینک‌های لوکس، می‌گوید: «اشعه UVA و UVB در زمستان هم وجود دارند.» اگر به آن‌ها اجازه دهید آزادانه در چشمان شما فرو روند، از شصت‌سالگی به بعد باید همیشه عینک مات بزنید. البته به شکل آب‌مروارید نه عینک توریستی!
وقتی خورشید در پایین‌ترین سطوح خود در آسمان قرار دارد، بیشتر در خطر خیره شدن به آن هستید خصوصاً هنگام رانندگی. اما بهتر است یک عینک ارزان‌قیمت را در داشبورد ماشین با خود حمل نکنید. بزامات می‌گوید: «عینک آفتابی ارزان‌قیمت با لنز بی‌کیفیت، درواقع بیشتر از استفاده نکردن از عینک آفتابی به چشمانتان آسیب می‌رساند.» سایه تیره لنز موجب می‌شود عنبیه گشاد شود و اشعه UV بیشتری وارد چشم می‌شود. به دنبال لنزهایی باشید که ۱۰۰% در برابر اشعه UV مقاوم هستند تا در آینده دچار تاری دید نشوید، مانند لوپتوی برند دام وترو.

نمک زندگی - والامد

نمک زندگی

یک مدل عینک آفتابی به همه تیپ‌ها نمی‌آید، البته در این مورد کارل لاگرفلد استثناست. مارک دولانژ، بنیان‌گذار برند تخصصی دانمارکی ایس‌اندتیت، می‌گوید: «عینک، اکسسوری است. باید بتوانید در هر موقعیتی قاب آن را تغییر دهید.» به دلیل اینکه زمستان، کمدتان را در رنگ‌های سرد و خنثی فرومی‌برد، عینک آفتابی هم نباید از این قاعده مستثنا باشد.
برای آخر هفته‌ها به‌جای قاب متالیک از قاب چوبی استفاده کنید عینک آفتابی کنبی برند اشوود از الوارهای آمریکایی تولید شده که جنس بادوامی برای ایجاد بافتی غیرمنتظره است. برای رفت‌وآمدهای شهری خود به دنبال اشکال کلاسیک با لنزهای به رنگ خنثی باشید. عینک آفتابی موری برند ایس‌اندتیت با ظرافت ویژه‌ای طرح عینک توریستی را تغییر داده و با همان رنگ تیره بازی کرده است.

کیفیت حرف اول را می‌زند - والامد

کیفیت حرف اول را می‌زند

اگر دوست دارید سال بعد هم از عینک خود استفاده کنید، پس باید روی آن سرمایه‌گذاری کنید. اما قیمت نماینده کیفیت نیست. یک لوگو می‌تواند هزار درصد قیمت محصول را بالا ببرد یعنی شما قیمت گزافی بابت پز دادن می‌پردازید.
بزامات می‌گوید: «جنس و ساخت، دو مشخصه کیفیت هستند.» قاب‌های دست سازی را انتخاب کنید که در کوه‌های ژاپن یا ایتالیا (همتایان بصری ساویل رو و میلان) ساخته می‌شوند. به‌جای قاب‌های پلاستیکی، قاب‌های استات را انتخاب کنید آن‌ها بادوام‌تر هستند و اندازه صورتتان می‌شوند سپس لولاهای آن را بررسی کنید. اگر لولاها صیقل خورده باشند احتمالاً بقیه اجرای فریم هم با همان دقت ساخته شده‌اند.

آنچه در برف نیاز دارید - والامد

آنچه در برف نیاز دارید

اگر می‌خواهید به کوه‌های آلپ بروید و از اثر آفتاب‌سوختگی عینک‌های بزرگ برفی خوشتان نمی‌آید، عینک آفتابی گزینه‌ای است که با استفاده از آن پس از بازگشت از کوه، شبیه پاندا نمی‌شوید! اما عینک آفتابی روزانه برای ارتفاعات مناسب نیست. جو رقیق و بازتاب آفتاب در برف، دو برابر بیشتر شما را در معرض اشعه UV قرار می‌دهد و می‌تواند موجب برف‌کوری شود.
بزامات معتقد است که عینک آفتابی برفی شما باید ویژگی‌های زیر را داشته باشد: لنزهای تیره‌تر اشعه اضافی را خنثی می‌کند؛ اندازه بزرگ‌تر برای ایجاد مانع در برابر باد بیشتر؛ و لنزهای پولازیره با پوشش ضد انعکاس که تشعشع نور موجب سقوط شما نشود.
وقتی شرایط سخت شود، به لنزهایی با رنگ‌های ویژه نیاز دارید تا کنتراست بیشتری ایجاد کنند. عینک آفتابی تیلپین برند اوکلی، رنگ‌هایی دارد که شبیه عینک‌های ورزشی پدربزرگ‌ها نیست! پس می‌توانید بعداً هم از آن استفاده کنید.

صورت خود را بشناسید - والامد

صورت خود را بشناسید

عینک آفتابی شما باید آنچه را می‌پوشاند برجسته و متمایز کند. دولانژ می‌گوید: «برای هر شکلی از صورت، شکل قاب مکملی هم وجود دارد.» اگر قاب خود را اشتباه انتخاب کنید، با عینک آفتابی گرد، بیشتر شبیه به ویلسون فیلم دورافتاده می‌شوید نه جان لنون. راهنمای دولانژ را دنبال کنید تا بتوانید عینک آفتابی مناسب صورت خود را پیدا کنید:

صورت گرد

با چانه گرد، پیشانی پهن و گونه‌های پر، باید این دایره را به مربع نزدیک کنید. قابی را انتخاب کنید که زاویه‌های تیزی داشته باشد.

صورت گرد - والامد

صورت کشیده (مستطیل)

اگر از نعمت صورت بلند و لاغر و بینی بلند برخوردارید، از والدین خود تشکر کنید! اکثر قاب‌ها به شما می‌آیند، خصوصاً اگر بزرگ باشند.

صورت کشیده (مستطیل) - والامد

صورت مربع

فک قوی و پیشانی پهن را باید تلطیف کنید. استفاده از قاب‌های منحنی بهترین راه برای برجسته نکردن صورت تتریس است.

صورت مربع - والامد

صورت مثلث

پیشانی بلند، گونه در بالا و فک قوی. قاب‌های بیضی‌شکل برای شما فوق‌العاده هستند.

صورت مثلث - والامد

صورت قلب

با داشتن پیشانی پهن و گونه‌ای که به چانه‌ای باریک ختم می‌شود، شما باید با قابی که انتهایان سنگین است، چشم‌ها را به سمت پایین هدایت کنید.

صورت قلب - والامد

صورت بیضی

شما برنده لاتاری ژنتیک هستید و هر مدل قابی به شما می‌آید. از بخت خوب خود استفاده کنید و با انتخاب قابی آوانگارد، خود را متمایز کنید. شما بسیار خوش‌شانس هستید.

صورت بیضی - والامد

این مطالب را نیز بخوانید: