رنگین‌کمان را بپوشید: کمد لباس شما چقدر رنگی است؟

رنگین‌کمان را بپوشید: کمد لباس شما چقدر رنگی است؟ - والامد

نگاهی گذرا به کمدتان نشان‌دهنده چه چیزی است؟ امیدواریم فقط شاهد رنگ‌های خاکستری و مشکی نباشیم البته سفید هم بارقه‌ای از رنگ به‌حساب نمی‌آید. اما اگر کمدتان این‌گونه است، بهترین زمان برای تغییر آن همین فصل است.

تصمیم بگیرید که چقدر می‌خواهید جسورانه عمل کنید

همان‌گونه که روش‌های مختلفی برای تفسیر مد و استایل وجود دارد، هر رنگی هم در هر تیپ معنای خاصی دارد. اولین چیزی که هنگام افزودن رنگ به کمدتان باید به آن فکر کنید این است که چقدر می‌خواهید جسورانه عمل کنید. آیا می‌خواهید شاهزاده درون خود را بیدار کنید و سرتاپا  بنفش بپوشید؟ یا بارقه‌ای از رنگ زرشکی زیر کت بهتر است؟ وقتی استایل خود را تغییر می‌دهید، بهتر است منبع الهامی داشته باشید. تنها یک درجه از رنگی که در حاشیه امنتان است، فراتر روید فراتر رفتن از مرزهای استایل برای کسانی که معمولاً تمایل به رنگ خاکستری دارند، در ابتدا دشوار است اما وارد کردن رنگ‌ها، بافت‌ها و طرح‌های بیشتر در لباس‌ها اهمیت دارد.

انتخاب رنگ

انتخاب رنگ

حال که راهنمایی کلی برای میزان رنگی که دوست دارید در کمدتان باشد دارید، رنگی را انتخاب کنید (یا دو رنگ یا سه رنگ) که با سبک زندگی و علایق شخصی شما همخوانی داشته باشد. سپس رنگ دیگری را انتخاب کنید (با دو رنگ یا سه رنگ دیگر) که معمولاً سراغ آن نمی‌روید. از یک پالت دارای طیف‌های رنگی مختلف هنگام خرید استفاده کنید.
مرجع دیگر برای انتخاب رنگ، انتخاب رنگی است که ویژگی‌های ظاهری شما را برجسته می‌کند. پیراهن رسمی آبی پودری، جلوه چشمان آبی‌رنگ را بیشتر می‌کند و رنگ سبز با موها و پوست تیره‌تر زیباتر می‌شود.

ساختن تیپ

با دانستن اصول بنیادین، بهتر می‌توانید لباس‌های رنگی را به استایل روزانه خود اضافه کنید. ترکیب رنگ‌هایی که در حاشیه امنتان قرار دارند با طیف‌های موردعلاقه‌تان، تیپ شما را خواهد ساخت.  اگر تصمیم دارید تنها از طیف رنگ قرمز استفاده کنید، با کراواتی به رنگ شرابی یا خرمایی استفاده کنید. آن را با پیراهن سفید کلاسیک یا خاکستری و روی آن ژاکتی به رنگ خنثی بپوشید. این ست را با چینو یا شلوار رسمی همراه کنید تا تیپی پایه با بارقه‌ای از رنگ داشته باشید.
یک کمربند این تیپ را فوق‌العاده خواهد کرد و حتی ساعت مچی بهتر از آن است. رنگ قرمز را با جوراب راه‌راه قرمز و خاکستری دوباره مطرح کنید. این تنها یک مثال برای نشان دادن نحوه ورود رنگ به ترکیب لباس است.
برای اینکه ظاهر جسورانه‌تری داشته باشید، با آیتم بزرگ‌تری به رنگ انتخابی خود شروع کنید شاید یک کت سبز با بافتی متفاوت. به دلیل اینکه آیتم بزرگ‌تری را انتخاب کرده‌اید، آن را با یک پیراهن یا تی‌شرت یقه‌هفت خاکستری یا سفید ست کنید.
برای پایین‌تنه می‌توانید شلوار ۵ جیب به رنگ خنثی را انتخاب کنید و اکسسوری­‌های خود را مانند کمربند یا کفش در همان طیف قهوه‌ای یا مشکی انتخاب کنید. از رنگ سبز برای جوراب یا بند ساعت خود بهره ببرید: اگر آیتم بزرگ دیگری رنگی باشد، تیپ شما را تحت تأثیر قرار می‌دهد اما یک آیتم کوچک مکمل، هماهنگی خوبی در تیپتان ایجاد می‌کند.
وقتی چند رنگ جدید را به کمد لباس خود اضافه کردید، از اینکه آن‌هایی را که باهم هماهنگ هستند باهم ترکیب کنید، نترسید. کنار هم قرار گرفتن سبز جنگلی و سورمه‌ای یا قرمز و قهوه‌ای بسیار جذاب خواهد شد.

این مطالب را نیز بخوانید: