رنگ در لباس چه مفهومی منتقل می‌کند؟

لباس‌های رنگی

آیا می‌دانید که هر رنگ لباسی که می‌پوشید تصویری خاص از شما در ذهن بیننده قرار می‌دهد؟ در واقع رنگی که برای لباس یا حتی اکسسوری‌هایی مثل کراوات انتخاب می‌کنید می‌تواند در مراسم و رویدادهای مختلف تصویری از شما به مخاطب ارائه کند که تأثیر مهمی در نوع و سبک رابطه‌ای که برقرار می‌کنید به جا می‌گذارد.

می‌خواهیم نگاهی به رنگ‌ها و مفاهیم آن‌ها در نوع پوششی که انتخاب می‌کنید داشته باشیم.

مشکی

مشکی

کسی که مشکی می‌پوشد فرد مقتدری به نظر می‌رسد و شما را لاغرتر نشان می‌دهد. فصل یا زمان خاصی ندارد. همیشه می‌توانید مشکی بپوشید.

سفید

سفید

غیر رسمی بودن و ساده بودن همراه این رنگ است. نمادی از شفافیت و پاکیزگی، ساده و بی‌آلایش است. همچنین برای فصل تابستان می‌تواند به عنوان رنگی رسمی استفاده شود.

خاکستری

خاکستری

وقار کلمه‌ای است که با رنگ خاکستری همنشینی خوبی دارد. شما را با اعتماد به نفس نشان می‌دهد. بیشتر یادآور نسل‌ها و تیپ‌های قدیمی است. خاکستری رنگی خنثی است.

قرمز

قرمز

عصبانیت و برافروختگی را به یاد می‌آورد. نمادی برای پرانرژی و شاد بودن، قوی و اشتیاق است.

زرد

زرد

رنگی برای شادی و شوخ بودن، غیر رسمی بودن و شادی همراه این رنگ است. رنگی است که برای تمرکز کردن هم از آن استفاده می‌شود. مطلقاً برای رویدادهای جدی مناسب نیست.

سبز

سبز

رنگی برای دوستداران طبیعت و محیط زیست، نمادی برای آرامش و اطمینان، برای مکان‌ها و رویدادهای ارزشمند انتخاب خوبی است تا ارزشمند بودن را نشان دهد.

آبی

آبی

نمادی از دریا و آرامش، برای صلح و دوستی کاربرد دارد. حس تازگی و وفاداری را منتقل می‌کند. برای نشان دادن حس وفاداری و در یک جبهه بودن از آن استفاده کنید.

قهوه‌ای

قهوه‌ای

رنگی برای ثبات و پایداری است. در عین حال این رنگ پیامی از قدرتمند بودن و در عین حال باهوش بودن را می‌رساند.

بنفش

بنفش

یادآور لوکس بودن و گرانقیمت بودن و نمادی برای با ارزش بودن است. حس اعتماد به نفس ایجاد می‌کند. رنگی رومانتیک و عاشقانه است.