رنگ مناسب لباس برای پوست من کدام است؟

رنگ مناسب لباس

بسیاری از اوقات می‌بینیم که یک لباس به یک فرد بسیار مناسب و خوش‌رنگ است و به همین دلیل آن را تهیه می‌کنیم تا ما هم با پوشیدن لباس مورد نظر خوش‌تیپ‌تر از همیشه دیده شویم. اما برعکس آن اتفاق می‌افتد و رنگ مناسب لباس دوستمان برای ما مناسب نیست. دلیل این امر چیست؟
یکی از مواردی که باید هنگام خرید لباس به آن دقت کرد،‌ رنگ مناسب لباس است. رنگ مناسب لباس چیزی است که باید با رنگ پوست،‌ مو و ‌چشم هماهنگی داشته باشد. در این میان با توجه به اینکه پوست عنصر مهمتری به نظر می‌رسد، باید رنگ پوست را در اولویت قرار داد و بررسی کرد که آیا این رنگ مناسب پوست‌مان است یا خیر.

رنگ مناسب لباس با توجه به رنگ پوست من کدام است؟

رنگ‌های زنده و تند

رنگ پوست: قهوه‌ای روشن مایل به زرد، برنزه و قهوه‌ای.

تم رنگ‌های متوسط تا تند از قبیل آبی تیره، قهوه‌ای سوخته، آبی تند، ارغوانی، خاکستری تیره، سبز زمردی، قهوه‌ای مایل به زرد.

رنگ‌های روشن

رنگ پوست: سفید متمایل به زرد، قهوه‌ای روشن مایل به زرد، صورتی و نارنجی متمایل به زرد.

تم رنگی متوسط تا روشن مانند خاکستری مایل به آبی، آبی مایل به سبز کمرنگ، فیروزه‌ای، شکلاتی، آبی روشن و متوسط، ارغوانی متمایل به زرد کمرنگ، نارنجی یا صورتی متوسط یا روشن.

رنگ‌های براق

رنگ پوست: سفید متمایل به زرد، قهوه‌ای روشن مایل به زرد، همچنین قهوه‌ای تند و پوست‌های تیره.

تم رنگی اصلی خالص یعنی قرمز، زرد و آبی خالص. همچنین آبی متمایل به سبز روشن، بنفش، صورتی روشن و براق، آبی متمایل به بنفش.

رنگ‌های مات و خنثی

رنگ پوست: سفید مایل به زرد، برنزه، قهوه‌ای روشن مایل به زرد، طلایی؛ اگر صورتی کک و مکی دارید، این رنگ‌ها برای شما بسیار مناسب است.

تم رنگی ملایم و ترکیبی مانند قهوه‌ای مایل به قرمز، سبز مایل به آبی، صورتی روشن، نارنجی-قرمز، سبز متوسط، صورتی گرم.

رنگ‌های گرم

تم‌هایی که رنگ طلایی را منعکس می‌کنند مانند قهوه‌ای مایل به خاکستری یا زرد، نارنجی متمایل به زرد، زرد، قرمز گرم و تند، قهوه‌ای طلایی، شتری (نوعی قهوه‌ای متمایل به زرد).

بهترین پوست: قهوه‌ای متمایل به طلایی، برنزه، سفید متمایل به زرد، زرد مایل به قرمز؛ این گروه رنگی هم برای پوست‌های لکدار بسیار خوب است.

رنگ‌های سرد

رنگ پوست: قهوه‌ای مایل به زرد، صورتی، تیره، زرد مایل به قرمز.

تم رنگی که رنگ خاکستری یا آبی را منعکس می‌کنند از قبیل بنفش کمرنگ، شرابی، صورتی، آبی- سبزهای که تند و سیر نباشد.

 

نکته قابل‌توجه این است که لباس‌هایی با رنگ خنثی مانند سیاه، سفید، خاکستری، آبی و خاکستری تیره تقریباً به تن بیشتر افراد مناسب هستند و اکثر افراد در آن‌ها خوش‌تیپ به نظر خواهند رسید. البته به یاد داشته باشید که هرچند رعایت این قوانین می‌تواند شما را خوش‌تیپ‌تر از همیشه نشان دهد ولی به یاد داشته باشید که خود را به این قوانین محدود نکنید و رنگ‌هایی که دوست دارید را امتحان کنید.
نمودار زیر خلاصه‌ای از موارد بالا را یه صورت گرافیکی در اختیارتان قرار می‌دهد.

رنگ مناسب لباس

این مطالب را تیز بخوانید: