مراقبت از پوست در دوران مختلف زندگی برای آقایان

مراقبت از پوست در دوران مختلف زندگی برای آقایان - والامد

پوست صورت اولین جایی است که سن شما را نشان می‌دهد. اما محصولات و تکنیک‌های مراقبت از پوست با افزایش سن تغییر می‌کنند. چه در حال مبارزه با جوش دوران نوجوانی باشید، چه چروک‌های اطراف چشم، باید سلاح مناسب را برای این کار داشته باشید.
این مقاله، ابزاری است که می‌توانید با آن به جنگ پیری بروید.

روش‌های مراقبت از پوست در هر دوره از زندگی

نوجوانی

 

شیوه‌های مراقبت از پوست در دوران مختلف زندگی برای آقایان - دوران نوجوانی - والامد

برخی نوجوانان بدون هیچ‌گونه عارضه پوستی دوران نوجوانی را پشت سر می‌گذارند. اما پوست برخی دیگر خط مقدم حمله هورمون‌ها و جوش‌های چربی است.
تری لو، متخصص پوست مؤسسه منکایند، می‌گوید: «منطقه T، ناحیه کانونی پوست جوان است.» چگونه این ناحیه T شکل را که از پیشانی تا بینی و چانه کشیده شده است، احیا کنیم؟ «با چربی اضافی بجنگید و رطوبت کافی به پوست خود برسانید.»
لو پیشنهاد می‌کند از مرطوب‌کننده « men-ü Matt» استفاده کنید زیرا بدون چربی است اما رطوبت پوست را حفظ می‌کند.

نوجوانی - والامد

دوران بیست‌سالگی

دوران بیست‌سالگی - والامد

پوست شما مانند صندوق بازنشستگی است؛ سرمایه‌گذاری به‌موقع در آن، سود خوبی دارد. اندی میلوارد، متخصص پوست می‌گوید: «هرچه امروز از پوست خود بهتر مراقبت کنید، در آینده ظاهر بهتری خواهد داشت. همیشه پیشگیری بهتر از درمان است.»
برای اینکه لازم نباشد هرروز صبح، یک ساعت روبروی آینه بایستید، بهتر است محصولات همه‌جانبه را انتخاب کنید. لو می‌گوید: «Lab Series Pro LS All-In-One Face Treatment، پوست را تسکین داده، مرطوب و ترمیم می‌کند. این محصول، فرمول ساده‌ای برای استفاده دارد که همه نگرانی‌های شما برای مراقبت از پوستتان را برطرف خواهد کرد.»

دوران بیست‌سالگی - والامد

اما اگر این محصولات مراقبت از پوست را روی پوست کثیف بمالید، تأثیری نخواهند داشت. میلوارد معتقد است که پاک‌سازی پوست، اساس داشتن پوستی سالم است. بدن شما این‌گونه از سموم پاک می‌شود پس باید پوست را مرتباً بشویید تا بهترین ظاهر را داشته باشد.
میلوارد می‌گوید: «CosMedix Purity Clean حاوی ۵% اسید ال-لاکتیک است تا لایه‌برداری ملایمی انجام دهد و به پاک‌سازی پوست کمک کند.» اگر تنها ۱۰ دقیقه وقت صرف استفاده از آن کنید، در میان‌سالی هم چهره خود را در آینه خواهید شناخت.

دوران بیست‌سالگی - والامد

دوران سی‌سالگی

دوران سی‌سالگی - والامد

دهه سوم زندگی، زمانی است که شب‌بیداری‌ها خود را نشان می‌دهند. و با دقت بیشتری به چروک‌های اطراف چشمان خود می­‌نگرید. برای از بین بردن آن‌ها به مرطوب‌کننده قوی‌تری مثل L’Oreal Men Expert Vita Lift 5 نیاز دارید.
لو می‌گوید: «این محصول مراقبت از پوست با اولین نشانه‌های بالا رفتن سن می‌جنگد، پوستتان را بازسازی کرده و طراوت می‌بخشد.» این محصول حاوی پرورتینول هم هست که تحقیقات دانشگاه میشیگان ثابت کرده، آسیب‌های ناشی از آفتاب را ترمیم می‌کند و چروک‌ها را قبل از اینکه خیلی عمیق شوند، از بین می‌برد.
لو می‌افزاید: «آن را با Hydra Energetic Cooling Eye Roll-On ترکیب کنید تا از شر سیاهی دور چشم هم خلاص شوید.

دوران سی‌سالگی - والامد

میلوارد می‌گوید، از اواسط بیست‌سالگی، تولید سلول‌ها کند شده و تولید کلاژن کاهش می‌یابد. او پیشنهاد می‌کند خود را با سلاح‌های ضد پیری آماده کنید.

دوران سی‌سالگی - والامد

او می‌گوید: «افزودن محصولات حاوی ویتامین A یا رتینول مانند PC4Men Nighttime Repair به رژیم شبانه به افزایش سرعت چرخه تجدید سلول‌ها و تحریک تولید کلاژن برای درمان چروک پوست کمک می‌کند» برای ایجاد اختلال در روند پیری، از محصولات شب استفاده کنید.

دوران سی‌سالگی - والامد

دوران چهل‌سالگی

دوران چهل‌سالگی - والامد

برخی چروک‌های صورت و دور چشم طبیعی هستند اما برای اینکه پوست صورتتان ظاهری خسته نداشته باشد باید سلاح‌های مهم خود را به کار برید. لو می‌گوید: «Clinique for Men Maximum Hydrator رطوبت پوست را فعال کرده و آن را احیا می‌کند و درنتیجه چروک‌ها را کاهش می‌دهد.» این سلاح سنگین شما برای زمانی خواهد بود که جای زخم‌های جنگ خود را نشان می‌دهند.

دوران چهل‌سالگی - والامد

از اواسط سی‌سالگی تا اوایل چهل‌سالگی، میزان تستسترون در بدن مردان کاهش می‌یابد و موجب خسته و بی‌روح به نظر رسیدن پوست می‌شود. میلوارد می‌گوید: «سرم آنتی‌اکسیدان خود را کنار بگذارید و به‌جای آن محصولی که حاوی بازدارنده‌های تیروزیناز و ترکیبات روشن‌کننده پوست است استفاده کنید، مانند CosMedix Simply Brilliant»
عصاره والتریا، ویتامین C، عصاره ریشه شیرین‌بیان و چای سبز را هم به زرادخانه خود اضافه کنید.

دوران چهل‌سالگی -والامد

دوران پنجاه‌سالگی و پس‌ازآن

دوران پنجاه‌سالگی و پس‌ازآن -والامد

اگر به توصیه پیشگیری بهتر از درمان، توجه نکردید هنوز هم دیر نشده است. لو می‌گوید: «با استفاده از Aesop Primrose Facial Hydrating Cream از پوست خود در برابر عوامل طبیعی محافظت کنید. این محصول مراقبت از پوست سپر دفاعی پوست شما در برابر فشارهای محیطی است و آن را سالم و مرطوب نگه می‌دارد در هر سنی که باشید.»

دوران پنجاه‌سالگی و پس‌ازآن - والامد

افتادگی پوست اطراف چشم و زیر گونه در اثر کاهش کلاژن و تأثیر بلندمدت استفاده از تیغ اصلاح است. میلوارد می‌گوید: «مرطوب‌کننده قوی‌تری انتخاب کنید مرطوب‌کننده‌های حاوی روغن شیا و جوجوبا از همه بهتر هستند که غنی از آنتی‌اکسیدان‌ها، اسید آلفا لیپوئیک و پپتیدهای مس باشند.
CosMedix Emulsion یکی از بهترین محصولاتمراقبت از پوست موجود در بازار برای پوست‌های پیر است و اصلاً سنگین نیست.»

دوران پنجاه‌سالگی و پس‌ازآن - والامد

این مطالب را نیز بخوانید: