با ۲۵ شماره ظاهری میلیون دلاری داشته باشید – بخش ۲

تیپ و مد آقایان و خانمها

بخش اول مطلب «با ۲۵ شماره ظاهری میلیون دلاری داشته باشید.» را از اینجا بخوانید.

 

پاک‌سازی پوست با ماسک‌های روزانه

جوش‌های سرسیاه خود را با ماسک‌های روزانهٔ بسیار ساده و ارزان از بین ببرید. یک قاشق سوپ‌خوری سودا و یک قاشق سوپ‌خوری آب‌پرتقال را باهم مخلوط کنید، با پنبه روی پوست خود بکشید و آن را تمیز کنید. بعد از بیست دقیقه صورت خود را با آب فراوان بشویید و خشک کنید.

اندامی متناسب

یک‌راه ساده برای بهتر نشان دادن بازوها و پاهایتان بدون رفتن به باشگاه استفاده از لوسیون های براق‌کننده است. با این کار ماهیچه‌های شما قوی‌تر و براق‌تر به نظر خواهند رسید.

از بین بردن لک‌های سیاه

تیرگی‌های موجود در سر زانو و آرنج و … گاهی اوقات آزاردهنده می‌شوند. برای از بین بردن آن‌ها نیاز به لایه‌برداری است؛ اما کار بسیار سختی هم نیست. یک فنجان آب، نصف فنجان آب‌لیمو و یک قاشق غذاخوری جوش‌شیرین، این‌ها راه‌حل سادهٔ شما هستند. با یک اسفنج یا مسواک، این مخلوط را به‌آرامی روی محل موردنظر بکشید.

لب‌هایی برجسته

همیشه داشتن لب‌هایی برجسته در صورت شما تغییری باورنکردنی ایجاد می‌کند. برای این منظور از سایه‌های براق و رنگ روشن چشم خود استفاده کنید. انگشت خود را در سایه زده و در قسمت وسط لب پایینی خود بزنید، سپس کمی آن را پخش‌کنید تا زیاد به چشم نخورد. با استفاده از سایه‌های براق انعکاس نور روی لب‌های شما آن‌ها را برجسته‌تر نشان خواهد داد. همچنین سایه‌ها به شما کمک خواهند کرد تا رنگ لب موردنظرتان را نیز داشته باشید.

کانسیلر

سیاهی‌های اطراف لبتان فکر شما را مشغول کرده است؟ استفاده از کانسیلر های روشن بهترین راه‌کار است. با استفاده از مقدار کمی کانسیلر در اطراف گوشه‌های لبتان و فاصلهٔ بین بینی و لب بالا، لبخندی درخشان و زیباتر داشته باشید.

از براق‌کننده‌های لب استفاده کنید

با استفاده از پودرها و سایه‌ها می‌توانید لبانی خوش‌رنگ و برجسته داشته باشید اما در مورد براقی آن، با استفاده از یک برق لب خوب و با روشی صحیح حجم و درخشش بیشتری به لبخندتان بدهید. برای این منظور مقداری از برق لب خود را در قسمت‌های خارجی لب هم بکشید تا فضای بیشتری را ایجاد کند. با استفاده از یک خط لب کمرنگ هم فرم صحیح را ایجاد کنید.

رژلب

می‌توانید با استفاده از مواد موجود در خانه رژ لب درست کنید. برای این کار سایهٔ چشم و یا پودری که رنگش را دوست دارید در ظرف کوچکی که در دار باشد و به‌راحتی قابل‌حمل (یا هر ظرفی که خودتان می‌خواهید و در دسترس دارید) بریزید. سپس کرم‌های بی‌رنگ (پمادهای آ د، لوسیون و …) را به آن اضافه کنید. بعدازاینکه این مواد را کاملاً باهم مخلوط کردید با استفاده از انگشت و یا برس مخصوص آن را روی لب‌های خود بکشید. شما رژ لب مخصوص خودتان را دارید.

قرنیه کردن لب بالا

آرایش همیشگی شما مشکلی ندارد اما لب بالای شما خط‌های قرینه‌ای ندارد. برای این منظور با استفاده از خط لب همرنگ با رژ لب خود خطی X در وسط لب بالایی خود بکشید و از انتهای آن‌ها بقیهٔ بالای لب خود را پر کنید. حالا رژ لب را به آن اضافه کنید و آرایش نرمال همیشگی خود را داشته باشید.

ناخن‌ها

بعد از استفاده از لاک پاک‌کن‌ها

بعد از پاک کردن ناخن‌های خود و قبل از زدن لاک جدید، یک دستمال‌کاغذی را با کمی سرکه مرطوب کنید و روی ناخن‌های خود بکشید. با این کار تمام روغن به‌جامانده از لاک پاک‌کن را از بین برده و از ایجاد حباب در زیر لاک جدید خود جلوگیری می‌کنید. این روش باعث می‌شود تا ناخن‌های خوش‌رنگ‌تری هم داشته باشید.

ناخن‌هایی با طرح تیره و روشن

برای داشتن ناخنی با طرح زیبا حتماً نیاز نیست تا به آرایشگر خود رجوع کنید یک‌تکه اسفنج صاف را به‌اندازه‌ای ببرید تا بتواند کل سطح‌رویی ناخن را پوشش دهد. سپس با استفاده از سه رنگ لاک به‌صورت افقی روی آن بکشید. برای این کار می‌توانید از رنگ‌های تیره و روشن لاک‌های خود استفاده کنید تا حالتی سایه‌روشن به ناخن‌ها بدهید. حالا با ابر اسفنجی چند ضربه به روی ناخن خود بزنید تا تمام سطح آن به‌خوبی بپوشاند.

ناخن‌های خود را سریع‌تر خشک‌کنید

اگر نمی‌خواهید مدتی طولانی صبر کنید تا لاک ناخن‌هایتان خشک شود قبل از لاک زدن کاسه‌ای با تکه‌های یخ و آب کنار دستتان بگذارید. بعد از زدن لاک ابتدا سه دقیقه ناخن‌ها را در مجاورت هوا قرار دهید تاکمی خشک شوند، سپس دستانتان را داخل کاسهٔ آب یخ فروببرید. تکان دادن دست یا فوت کردن ناخن‌ها تنها باعث ایجاد حباب می‌شوند.

زدن لاک و بروز یک مشکل

مدت زیادی از لاک زدنتان نگذشته که لاکتان خراب می‌شود! اگر هنوز خیس است با تنها زدن زبانتان بر روی آن می‌توانید دوباره آن را مرتب کنید. ممکن است طعم خوبی نداشته باشد اما از دوباره لاک زدن راهی سریع‌تر و آسان‌تر است

پوست اطراف ناخن

همیشه موقع زدن لاک کمی از آن به پوست اطراف ناخن برخورد می‌کند و پاک کردن آن کار سختی است. برای جلوگیری از این کار با کرم یا کرم لب اطراف ناخن را کاملاً مرطوب کنید. با این کار بعد از زدن لاک و خشک شدن آن به‌راحتی می‌توانید خطاهای پیش‌آمده را برطرف کنید و دستانی زیباتر داشته باشید.