لوازم آرایشی که نباید هیچ‌وقت مشترک مصرف کنید

لوازم آرایش

در فرهنگ و مسلک ما به اشتراک گذاشتن آن چیزهایی که دوست داریم یک ارزش است. به خصوص اگر این به اشتراک گذاشتن زمانی باشد که دوست عزیزی که دارید از شما درخواستی داشته باشد. آیا به او می‌توانید نه بگوییم؟

اما اجازه دهید کمی ویژه به این موضوع فکر کنیم. اگر دوست صمیمی شما از شما لوازم آرایش بخواهید به او می‌دهید؟ اگر هنوز پاسختان مثبت است باید بگوییم که کمی دست نگه دارید. لوازم آرایشی وحود دارند که نباید آن‌ها را با کسی به اشتراک بگذارید.

انواع بیماری‌های پوست و چشم یا حتی موارد مهم‌تری از انواع بیماری‌ها می‌توانند به این صورت منتقل شوند. پس با هم نگاهی می‌کنیم به لیست ممنوعه لوازم آرایشی که نباید به اشتراک بگذارید.

لوازم آرایش چشم

چشم‌های شما یک بخش ویژه از بدنتان هستند. بخشی که برای آلودگی‌ها و باکتری‌ها جای بسیار مناسبی جهت رشد و نمو است. چشم‌ها لایه‌های محافظی که پوست برای محافظت دارد را ندارد؛ بنابراین باید خیلی مراقب آن‌ها باشید.

تیغ

تیغ‌ها به دلیل ماهیتی که دارند همیشه احتمال بریدن پوست و خونی شدن را دارا هستند و احتمال زیاد یکی از این‌ها را دارید. با توجه به اینکه احتمال آلودگی این تیغ‌ها وجود دارد، از دادن یا گرفتن آن‌ها به دوست خود جدا خودداری کنید.

موچین

شاید خیلی موضوع جدی نباشد که موچین دوستتان را برای لحظاتی هم که شده غرض بگیرید؛ اما توجه کنید ریسک‌هایی که در مورد تیغ وجود داشت برای موچین هم هست. پس موچین را هم در لیست حذف شده‌ها قرار دهید.

برس‌های آرایش

برس‌های آرایشی منبعی غنی از باکتری‌هایی هستند که روی پوست زندگی می‌کنند. چرا که این برس‌ها هم تاریکی لازم برای رشد کردن باکتری‌ها را دارند و هم رطوبت کافی. پس این برس‌ها را هم باید در نظر بگیرید که از لیستتان حذف کنید.

شیشه‌های کرم

هر وقتی که کسی انگشت خود را در ظرف کرم می‌کند، مقدار زیادی از باکتری‌های موجود روی دست به محتویات این شیشه منتقل می‌شود؛ بنابراین مالیدن این کرم که پر از باکتری‌های بیماری‌زا می‌تواند باشد به پوست خود یا دیگران می‌تواند آمار بیماری‌های پوستی را افزایش دهد.

برس‌های تمیزکننده پوست صورت

این نوع برس‌ها هم مشکلات برس‌های آرایشی را دارند. آن‌ها منبعی از سلول‌های مرده هستند و می‌توانند در کنار باکتری‌هایی که در خود جای داده‌اند، وضعیت نامناسبی برای پوست ایجاد کنند.

برق/رژ لب

همه افراد هرروز انواع غذاها و نوشیدنی‌ها را می‌خورند این موضوع می‌تواند لب‌ها را به مرکزی برای رشد باکتری‌ها تبدیل کند. همچنین در بخش‌های مختلف پوست،‌ لب‌ها نازک‌ترین بخش را دارند و به همین دلیل خطرات و آسیب‌های بیشتری این بخش از بدن را تهدید می‌کند.