مدل‌های مختلف بند ساعت مچی

ساعت

از زمان‌های قدیم، ساعت مچی بخشی از اکسسوری‌های استاندارد برای مردان و جزئی از زیورآلات زیبا برای زنان بوده است. این ساعت‌ها در طرح‌ها و مدل‌های مختلف همیشه جلب‌توجه می‌کردند و روی مچ دست همه افراد، زیبایی خود را به رخ کشیده‌اند. از صفحه‌های دارای اعداد رومی که یادآور قرون‌وسطی هستند تا صفحه‌های دارای اعداد معاصر که می‌توان آن‌ها را در فروشگاه‌های برندهای مختلف پیدا کرد، بستن ساعت مچی تا حدی نشانه جایگاه اجتماعی شما است. بندهای مختلف ساعت مچی و صفحات پیچیده آن‌ها، ارزش تأمل را دارند.

جنس بند ساعت‌های مچی متفاوت است. پس هروقت از دست بند ساعتتان خسته شدید به راحتی می‌توانید یکی از بندهایی که در ادامه بررسی خواهیم کرد را تهیه و با بند فعلی جایگزین کنید. بندهای ساعت به حدی متنوع هستند که احتمالاً در انتخاب آن‌ها سردرگم خواهید شد. گذشته از انتخاب بند ساعتی که با تیپ شما همخوانی داشته باشد، برای انتخاب آن باید ویژگی‌های دیگری را هم مدنظر قرار دهید. بنابراین اگر دقیقاً نمی‌دانید چه نوع بند ساعتی برای شما مناسب است، بهتر است اطلاعات بیشتری درباره انواع بندهای ساعت کسب کنید.

مدل‌های مختلف بند ساعت

بند نظامی

کاریزمای مردان ارتشی قطعاً غیرقابل‌اجتناب است. ساعت‌هایی که به ساعت‌های آن‌ها شباهت دارند برای افرادی که کمی ریسک‌پذیر و ماجراجو هستند مناسب است. این بندها معمولاً در رنگ‌های قهوه‌ای لجنی، مشکی، سبز زیتونی و گاهی استیل عرضه می‌شوند. اگر اهل تفریحات بیرون از خانه و فعالیت‌های دشوار هستید، این نوع بند انتخاب مناسبی خواهد بود. این بندها در برابر آب و رطوبت مقاوم  و برای فعالیت‌های خشن مناسب هستند.

بند ساعت مچی


بند ساعت از جنس فلزهای  گران‌بها

این جنس، در دنیای ساعت‌های مچی چندان تازه نیست. علاوه بر روکش نقره، طلا یا پلاتینیوم، این بندها به‌کلی از فلزات گران‌بها ساخته‌شده‌اند. این ساعت‌ها علاوه بر اینکه بسیار جلوه‌گر و روی مچ دست بسیار فوق‌العاده هستند، سرمایه خوبی برای سال‌های آتی خواهند بود. بنابراین این بندها ارزش زمانی که برای خرید آن‌ها می‌گذارید را دارند، در غیر این صورت می‌توانید از بندهایی که با رشته‌های سنگ و منجوق درست می‌شوند استفاده کنید که زیبا هستند اما ارزش چندانی ندارند!

ساعت مچی


بندهای چرمی

هیچ‌چیز توانایی رقابت با بند ساعت چرمی کلاسیک را ندارد. مردانگی نهفته در آن‌ها در هیچ‌یک از انواع دیگر بند ساعت دیده نمی‌شود. بندهای چرمی انواع و طرح‌های مختلف دارند. دوخت روی بند که معمولاً در تضاد با خود بند است، ظاهری اسپرت به آن می‌بخشد. اگر می‌خواهید ظاهری رسمی داشته باشید، بهتر است رنگ سیاه کلاسیک را انتخاب کنید. ظاهر بند چرمی به‌گونه‌ای است روی همه انواع مچ‌ها زیبا خواهد شد.

ساعت مچی


بندهای فلزی

شکی نیست که برای خرید ساعت، هزینه فراوانی باید صرف کنیم. بنابراین اگر می‌خواهید تنها یک ساعت بخرید، ساعت دارای بند فلزی یا دستبندی انتخاب مناسبی است. این بندها دوام بسیار زیادی دارند و عمرشان از انواع بندهای دیگر بیشتر است. این ساعت‌های در رنگ‌های مختلف برای زنان و مردان تولید می‌شوند. بندهای فلزی بادوام هستند، معمولاً با هر تیپی همخوانی دارند و استفاده از آن‌ها آسان است.

ساعت مچی

هنگام خرید ساعت مچی، به مدل‌های مختلف بند ساعت توجه کنید. همچنین، عوامل دیگری مانند برند، ظاهر، قیمت و ویژگی‌های دیگر را نیز مدنظر قرار دهید. ما هرروز یک ساعت جدید نمی‌خریم زیرا بسیار گران است، بنابراین ساعتی بخرید که ارزش خرید را داشته باشد.