ساعت مچی مردانه – مدهای برتر در سال ۲۰۱۶

ساعت مچی مردانه - مدهای برتر در سال 2016 - والامد

آنچه به دست خود می‌بندید به‌اندازه لباس‌هایتان در فصل‌های مختلف متغیر نیست. اما بدان معنا نیست که ساعت مردانه با گذشت زمان تغییر نمی‌کند. مد، هنوز هم در دنیای ساعت‌سازی اهمیت دارد – البته سرعت تغییرات در دنیای ساعت‌ها بسیار کمتر از دنیای مد لباس است. و درحالی‌که باید در انتظار برگزاری SIHH در ژانویه و بازل‌وورد در ژانویه باشیم تا از بزرگ‌ترین اتفاقات دنیای ساعت مچی مردانه مطلع شویم اما سرنخ‌هایی ازآنچه ساعت‌سازان تا آن زمان به‌صورت راز نگه داشته‌اند، وجود دارد. پس ما از بهترین منابع خود در دنیای ساعت استفاده کردیم تا مدهای برتر ساعت مچی مردانه را در سال ۲۰۱۶ به شما معرفی کنیم.

خودتان ساعت خود را بسازید

تا امروز، سفارشی بودن ساعت مچی مردانه به معنای حک کردن نامتان روی ساعت بوده است اما این مفهوم در سال ۲۰۱۶ شخصی‌تر می‌شود. پل سوییتنهام، یکی از بنیان‌گذاران برند جدید فارر، می‌گوید: «جریان تازه‌ای از سفارشی کار کردن طرح و رنگ بندها . شمارنده‌ها به راه افتاده است.»
برند فارر که قیمت ساعت‌های آن از ۳۴۰ پوند شروع می‌شود در انگلستان طراحی می‌شوند اما در سوییس مونتاژ می‌شوند آخرین برند (علاوه بر برند شور پراجکتس) در مجموعه برندهایی است که بندهای ساعت‌های آن قابل‌تغییر هستند از بند شبکه‌ای میلان به رنگ‌های مشکی، نقره‌ای و طلایی گرفته تا مدل‌های سیلیکونی به رنگ‌های روشن نئون.

ساعت مچی مردانه 4 - والامد

ساعت مچی مردانه 3 - والامد
محصولات سفارشی در بین مشتریان هم محبوبیت دارد. دپارتمان ساعت بامفورد که در می‌فر قرار دارد و جورج بامفورد آن را تأسیس کرده است، حتی ساعت‌های لوکس شما را هم به‌صورت سفارشی تغییر می‌دهد تغییر رنگ صفحه ساعت سابمارینر رولکس یا نشانگرهای کرونوی تگ هوئر موناکو پس می‌توانید مطمئن باشید که ساعتتان واقعاً تنها از آن شماست.

 

 ساعت مچی مردانه 2 - والامد

ساعت مچی مردانه 1-والامد

نوبت به ساعت‌های کوچک‌تر رسیده است

آیا زمانی را به یاد می‌آورید که ساعت‌ها از بشقاب هم بزرگ‌تر بودند؟ دیگر آن زمان به سررسیده است. ساعت‌هایی که انگار آستروئید مصرف کرده‌اند مانند سگک‌های بزرگ کمربند، اکسسوری چندش‌آور مردانی هستند که سعی می‌کنند کمبودهای خود را جبران کنند.
سوییتنهام می‌گوید: «ساعت‌های مدل آرنی و استالونه، شیک و به‌روز نیستند. بهتر است ساعتتان از ۴۲ میلی‌متر کوچک‌تر باشد.»

ساعت مچی مردانه 5 - والامد
چه این تغییر اندازه را به دلیل رکود اقتصادی سال ۲۰۰۰ بدانیم (برخی معتقدند که در آن زمان ساعت‌سازان سوییس، محصولات خود را برای رقابت با بازار پررونق چین کوچک کردند و درنهایت به این نتیجه رسیدند که کوچک‌تر بودن به معنای بدتر بودن نیست) چه تغییر چهره مردانگی در قرن ۲۱، سال ۲۰۱۵ سالی بود که ساعت‌های کوچک بازار را تسخیر کردند از نسخه سالگرد ۱۹۶۷، GS62، برند سیکو گرفته (فقط ۳۷.۶ میلی‌متر) تا ساعت ارتشی نازک وینتج تایمکس که برای برند جی. کرو تولید کرده بود (۳۶ میلی‌متر).

ساعت مچی مردانه 6 - والامد

و احتمالاً این مد در ۲۰۱۶ هم ادامه می‌یابد: متیو راول، مدیر برند ۸۸ رو دو رون در ایالات‌متحده، می‌گوید: «شمارنده کلاسیک با عقربه‌های سنتی، ظاهری ظریف و بند چرمی، مد سال ۲۰۱۶ خواهد بود.»
چونو هالت و یاسمین پاول، به ترتیب یکی از بنیان‌گذاران و مدیر فروش اروپای برند شور پراجکتس، می‌گویند: «ساعت مچی مردانه کوچک زیباست. ما تقاضای فراوانی برای ساعت‌های کوچک داشته‌ایم و به‌زودی مجموعه جدیدی برای این تقاضا، عرضه خواهیم کرد. فقط زنان نیستند که خواستاران هستند، ساعت‌های کوچک‌تر طرح وینتج به یکی از بایدهای مردانه تبدیل شده است.»

ساعت مچی مردانه 7 - والامد

همه‌چیز از طلای سفید

البته نه همه‌چیز! محدثه فاضل، خریدار ساعت‌های لوکس در گالری د واچ می‌گوید: «طلای سفید در سال ۲۰۱۵ دوباره مد شد و این روند در سال ۲۰۱۶ هم ادامه خواهد یافت.» درست است که طلای صورتی چند سال استیلای خود را در دستان مردان حفظ کرد اما دیگر نوبت به فلزات مردانه‌تر رسیده است.
فاضل می‌گوید: «طلای سفید صیقلی‌تر از این روزهای پی. دیدی است.» و اگر تازه‌های ۲۰۱۵ ازجمله ساعت اندوور برند اچ. موزر اند سای با تقویم دائمی و ساعت کالتراوا پیلوت ترول تایم ۵۵۲۴ برند پاتک فیلیپ را به‌حساب آوریم، او اشتباه نکرده است.

ساعت مچی مردانه 8 - والامد

به دنیای مجازی متصل شوید

با شکست تماشایی گوگل گلس در اوایل امسال و استقبال نه‌چندان زیاد از ساعت اپل، حتماً فکر می‌کنید که آینده ساعت‌ها چندان هم روشن نبوده است. اما برند تگ هوئر، تولیدکننده ساعت‌های لوکس سوییسی که سابقه‌ای ۱۵۵ ساله دارد و به دلیل دقت در ساخت ساعت مشهور شده است، با ساعت مچی مردانه هوشمند کانکتد خود کورسوی امیدی در این زمینه باز کرده است. باوجوداینکه تولید این محصول با همکاری اینتل به ماه نوامبر برمی‌گردد اما تا اوایل سال ۲۰۱۶ به بازارهای انگلستان راه پیدا نخواهد کرد و تقاضا برای این ساعت هوشمند از ساعت‌های هوشمند پیشینی که به بازار آمده بیشتر است: فاضل می‌گوید: «تقاضا برای پیش‌خرید این محصول به حدی بوده که تمام آن را قبل از ورود به بازار فروخته‌ایم.»

ساعت مچی مردانه 9 - والامد

این ساعت دارای صفحه دیجیتال که بر اساس ساعت اندروید و نمونه iOS آن ساخته شده به هزاران اپلیکیشن دسترسی دارد، مجهز به مانیتورینگ آب‌وهوا و جهت باد است، و دارای مجموعه وسیعی از میکرو اپلیکیشن­‌ها مانند زنگ ساعت و شمارش معکوس است. اما همه‌چیز به اینجا ختم نمی‌شود، این ساعت ظاهر زیبایی هم دارد: نویسه‌های لاکی رنگ حکاکی شده، قالب‌های تیتانیوم برس خورده مرغوب، و بازل تیتانیوم مشکی با پوشش کربید سندبلاست.

ساعت مچی مردانه 10 - والامد

دامین آتوینوفسکی، مدیر فروش فلگشیپس آو واچز آو سوییتزرلند در لندن، می‌گوید: «نباید شراکت‌های دیجیتال را نادیده گرفت. در سال ۲۰۱۶، چیزهای بیشتری درباره نوآوری‌ها خواهیم شنید اما پیش‌بینی می‌کنم نوآوری‌های زیادی در زمینه محصولات فعلی بازار هم صورت بگیرد.»

ساعت مچی مردانه 11 - والامد

برندهای ساعت مچی مردانه که باید در سال آینده در نظر بگیرید

می‌خواهید سال آینده روی ساعتی کلاسیک سرمایه‌گذاری کنید؟ یا فقط می‌خواهید سلیقه خود را تغییر دهید؟ این‌ها نام‌هایی است که باید در ذهن داشته باشید:

برند کلکسیونی جدید

سوییتنهام می‌گوید: «ساعت‌های فوق‌العاده یونیورسال ژنو از سال‌های ۶۰ و ۷۰، الهام‌بخش بسیاری از برندهای ساعت امروزی بوده است.»

ساعت مچی مردانه 12 - والامد

مدرنیست

هالت و پاول می‌گویند: «طراحی مدرن، کلاسیک و ساده در سال ۲۰۱۶ مد خواهد شد و برند اسکاتلندی جدید نوماد، با طرحی مدرن به گذشته‌ها بازگشته است.»

ساعت مچی مردانه 13 - والامد

تمایز خود را نشان دهید

تری مارکهام، خریدار ارشد WatchShop.com، می‌گوید: «دیتوماسو، برندی است که در انگلستان بسیار مشهور است اما در عمق خود طراحی ایتالیایی دارد. مجموعه مردانه این برند، جواهری است که در تاج افتخار آن قرار دارد و شامل ساعت‌هایی با مدل‌های جسورانه و درعین‌حال قابل‌استفاده است.»

ساعت مچی مردانه 13 - والامد

بازگشت

فاصل می‌گوید: «برند کروم امسال بازگشتی پرشور دارد. این برند در بازارهای خارجی شناخته‌شده‌تر است و هم‌اکنون تمرکز خود را به بازار انگلستان معطوف کرده است. تولیدات آن متمایز هستند و تضاد دل‌نشینی با تولیدات رقبای خود دارند.»

ساعت مچی مردانه 14 - والامد

کلام آخر

باید توجه داشت که باوجوداینکه برخی جریان‌های مد در بازار ساعت مچی مردانه و نزد مشتریان رونق می‌گیرند، برخی برای جا باز کردن در میان بازیگران بزرگ تولید ساعت‌های لوکس نیاز به زمان دارند. البته این در صورتی است که این اتفاق بیفتد برخی ساعت‌های مرغوب تقریباً هرگز وارد جریان‌های مد نمی‌شوند.