مد راحت کاری زنانه کاریزماتیک

مد راحت کاری زنانه کاریزماتیک

اصطلاح «لباس راحت کاری» ابتدا در دهه ۷۰ در محل‌های کار کارمندی مطرح شد و مد آن نیز تاکنون ادامه داشته است. دنیای تجاری نیز این مفهوم را به‌سادگی و با آغوش باز پذیرفت زیرا راحتی و آرامش در محل کار را به همراه داشت. مد راحت کاری زنانه، تأثیر مثبتی بر روحیه کارمندان دارد و شرکتی که این رویکرد را دارد، برای نیازهای کارمندان خود اهمیت قائل است. همچنین، این مد جزء جدایی‌ناپذیر اخلاق و اتیکت کاری است.
بااین‌وجود، این سیاست تنها در مورد کارمندانی صادق است که برخورد نزدیک یا زیاد با مشتریان ندارند. درواقع، لباس راحت کاری مانعی بر سر راه حرفه‌ای‌گری نیست اما در مواجهه با مشتریان، این منش حکم می‌کند که کارمند از قوانین لباس حرفه‌ای تبعیت کند.

مد راحت کاری زنانه

زنانی که هنوز نمی‌دانند مد راحت کاری چیست باید بدانند که این مد ترکیبی مناسبی از لباس‌های راحت و رسمی است. لباس راحت کاری در عین راحتی، اصول حرفه‌ای‌گری را نیز به همراه دارد. واژه «راحت» به‌هیچ‌عنوان تداعی‌کننده تی‌شرت و شلوار جین نیست. این مدل لباس با توجه به قوانین محیط‌های کاری مختلف کمی تغییر می‌کند. بنابراین، قبل از اینکه مدل لباس راحت کاری خود را بپوشید، باید تصور درستی از این مدل در محل کار خود داشته باشید.

زنانی که دوست دارند لباس‌های راحت کاری بپوشند، گزینه‌های زیادی برای انتخاب پیش رو دارند. وقتی صحبت از پیراهن زنانه و کت است، می‌توان از لباس‌هایی چون گرم‌کن (سویی‌تر)، پیراهن‌های زنانه راحت، بلوزهای یقه‌اسکی و بلوزهای گلف استفاده کرد. کت‌های کت‌وشلواری، در زمره لباس‌های راحت کاری قرار می‌گیرند. لطفاً لباس‌های پشت‌گردنی، تاپ‌های دکولته کوتاه، تی‌شرت و بلوزهای تک‌شانه که روی آن‌ها تصاویر، لوگوها یا واژه‌های توهین‌آمیز است، نپوشید اما می‌توانید زیر کت، پیراهن یا بلوز خود تی‌شرت‌های ساده بپوشید. اگر دوست دارید دامن بپوشید، قد دامنتان باید تا زیر زانو و پشت آن چاک کوچکی باشد. در مورد پیراهن‌ها هم باید همین قانون را رعایت کنید. پوشیدن سارافون و دامن کوتاه توصیه نمی‌شود. شلوارهای برمودای لباسی، فلانل و نخی، شلوارهای پشمی و خاکی مناسب محل کار هستند. پوشیدن شلوار راحتی و جین در محل کار مناسب نیست. همیشه حداقل آرایش و جواهرات را داشته باشید. کفش‌های جلوبسته با لباس‌های راحت کاری مناسب هستند.

امیدوارم این ایده‌ها و نکات به شما در انتخاب لباس مناسب در محل کار کمک کنند. فراموش نکنید که باکلاس و مینیمال و درعین‌حال حرفه‌ای و شیک لباس بپوشید. به نحوه لباس پوشیدن همکارانتان توجه کرده و ایده‌های فوق را نیز عملی کنید تا از کار خود لذت ببرید.