کاربردهای اعجاب‌انگیز یخ در داشتن پوست زیبا به روشی طبیعی

پوست زیبا و سالم

 همه ما از وجود تکه‌های کوچک یخ در نوشیدنی‌های تابستانی خود لذت می‌بریم؛ اما آنچه که شاید بیشتر ما از آن بی خبر هستیم خواص فوق العاده‌ای است که یک قالب یخ ساده در داشتن و حفظ پوست زیبا دارد. در ادامه روش‌های صحیح استفاده از یخ برای زیباتر شدن را با هم مرور می‌کنیم که با بکارگیری آن‌ها به ظاهری شاداب و درخشان تر دست خواهید یافت.

طرز استفاده از یخ برا داشتن پوست زیبا و سالم

  • از بین بردن پف چشم‌ با استفاده از یخ

کمپرس یخ در کاهش پف اطراف چشم بسیار مؤثر است. تورم چشم‌ها می‌تواند زیبایی ظاهری یک خانوم را تا حد زیادی تحت تأثیر قرار داده و او را پیر و خسته نشان دهد. به هیچ وجه نگران نباشید با استفاده از یخ پف اطراف چشمانتان تا چند روز یا حداکثر چند هفته دیگر به کلی از بین خواهد رفت. کافی است پس از بیدار شدن بسته یخ را به مدت ۱۵ تا ۲۰ دقیقه بر روی چشمان خود قرار دهید (بسته یخ را ۱۵ ثانیه بر روی چشم خود قرار دهید و ۱۵ ثانیه بردارید). این تنها تکنیک سریع و مؤثر برای کاهش تورم چشم‌ها است. با تکرار مداوم این عمل چشمان شما همیشه شادابی و جوانی خود را حفظ خواهند کرد، چرا که سرمای یخ موجب کاهش استرس و افزایش قابلیت انعطاف پوست می‌شود.

 

  • استفاده از یخ برای کنترل جوش‌ها

سرمای یخ می‌تواند با کاهش سرخی و التهاب جوش‌ها به از بین بردن جای آن‌ها کمک کند. برای این کار ابتدا پوست خود را بطور کامل بشویید. سپس قالب یخ را در یک پارچه کتانی نازک بپیچید و آن را روی جوش‌های خود قرار دهید. این کار را برای مدت ۱ دقیقه نگه دارید ولی به خاطر داشته باشید که از نگه داشتن یخ بر روی جوش‌ها به مدت بیش از یک دقیقه جداً خودداری کنید، چراکه ممکن است پوست نواحی اطراف جوش‌ها آسیب ببیند. پس از ۵ دقیقه می‌توانید مجدداً یخ را بر روی جوش قرار دهید و به مدت یک دقیقه دیگر در همان وضعیت نگه دارید.

 

  • استفاده از یخ برای به حداقل رساندن منافذ باز پوست

یخ می‌تواند بطور طبیعی برای مقابله با معضل منافذ باز و غدد چربی فعال پوست بکار گرفته شود. استفاده از یخ می‌تواند موجب کاهش التهاب پوست و کاهش تولید چربی در آن شود. بدین منظور ابتدا دو تا سه قالب یخ را درون یک پارچه تمیز بپیچید و آن را بر روی منافذ پوست قرار داده و به آرامی بفشارید. این عمل را در هر ناحیه از پوست خود حدود ۳۰ ثانیه تا یک دقیقه ادامه دهید.

 

  • قالب‌های یخ میوه ای

مرکبات سرشار از مواد مغذی مورد نیاز برای بدن هستند و نه تنها پزشکان خوردن آن‌ها را بسیار توصیه می‌کنند، بلکه مالیدن آن‌ها به پوست نیز بسیار مفید است. یکی از محبوب‌ترین مرکبات در سرتاسر دنیا پرتقال است. پرتقال حاوی اسیدهای میوه است که خاصیت ضد پیری، رنگ دهندگی و قابض دارند. می‌توانید کمی آب پرتقال یا مرکبات دیگر را در قالب‌های یخ ریخته و در فریزر قرار دهید. سپس قالب یخ میوه ای را بر روی پوست خود بمالید. این کار باعث به ترمیم پوست شما کمک می‌کند و بخصوص برای پوست‌های چرب و جوش‌دار مفید خواهد بود.

 

  • قالب یخی از جنس چای سبز

حتماً تا به حال در مورد خواص آنتی‌اکسیدان بودن چای سبز بسیار شنیده‌اید. نه تنها نوشیدن این چای فواید بسیاری دارد، بلکه مالیدن آن به پوست نیز بسیار مفید است. اگر می‌خواهید از پیری زودرس پوست، لک و جای جوش پیشگیری نمایید تکه‌های یخ زده از چای سبز بهترین درمان خانگی برای این کار هستند. ابتدا چای سبز تازه را در قالب یخ بریزید و در فریزر قرار دهید. سپس قالب‌های یخ زده را از فریزر خارج کرده و پس از آنکه کمی آب شدند آن‌ها را بر روی پوست خود قرار دهید و با حرکت دایره وار به مدت ۱ تا ۲ دقیقه ماساژ دهید.

 

  • از شر تیرگی دور چشم خلاص شوید

با استفاده از خیار قالب‌های یخی درست کنید و آن را زیر چشمان خود قرار دهید تا با این کار از سیاه شدن پای چشمانتان جلوگیری کنید. می‌توانید آب خیار را بگیرید و آن را در فریزر قرار دهید و پس از یخ زدن، قالب یخ را هنگام شب قبل از رفتن به رختخواب به زیر چشم‌های خود بمالید. با این کار تیرگی اطراف چشمانتان به مرور از بین می‌رود. این کار همچنین تیرگی‌های اطراف چشم که در اثر اشعه‌های مضر خورشید ایجاد می‌شوند را نیز از بین می‌برد.

 

  • استفاده از یخ برای درمان آفتاب سوختگی

ساده‌ترین روش برای از بین بردن آفتاب سوختگی و جلوگیری از سوختن بیشتر پوست استفاده از یخ است. همچنین می‌توانید از یخ بعنوان درمانی سریع برای مقابله با آفتاب سوختگی استفاده کنید. به این منظور یخ را درون یک پارچه خشک قرار دهید و آن را روی محل آفتاب سوختگی قرار دهید. این کار موجب تسکین ناحیه آفتاب سوخته و آب‌رسانی به پوست می‌شود.

 

  • قالب یخ نعناعی

نعناع خاصیت خنک کنندگی بر روی پوست دارد که می‌تواند موجب آرامش پوست و کنترل غدد چربی فعال شود. ابتدا تعدادی برگ نعناع را با دقت بشویید و آن‌ها را خرد کنید تا جایی که عصاره نعناع از آن‌ها خارج شود. حال مخلوط برگ‌های خرد شده و عصاره نعناع را در قالب یخ بریزید و در فریز قرار دهید. پس از آنکه قالب‌ها به خوبی یخ زدند آن‌ها را از فریزر خارج کنید. سپس صورت خود را بخوبی بشویید و قالب یخ نعناعی را به صورت خود بمالید. این روش بویژه برای پاک کردن چربی از پوست‌های خیلی چرب بسیار مؤثر است.

یخ تأثیر بسیار شگفت‌انگیزی روی پوست دارد و می‌تواند به حفظ زیبایی طبیعی پوست کمک کند. با این وجود به شما تاکید می‌کنیم که هنگام استفاده از این ماده بسیار دقت کنید و موارد بالا را رعایت کنید تا به پوست خود آسیب نرسانید.