۵ نکته برای ست کردن اکسسوری‌ها با پیراهن بافتنی

لباس بافتنی و ست کردن آن با اکسسوری - والامد

پیراهن بافتنی، ترکیبی از راحتی بافتنی و وقار پیراهن و تیپی خوب برای فصول پاییز و زمستان است. درست است که بلندی قد و آستین پیراهن‌های بافتنی متفاوت هستند اما پیراهن‌های روی زانو با آستین بلند یا سه‌ربع از همه محبوب‌ترند. معمولاً ویژگی تعیین‌کننده پیراهن بافتنی، یقه آن‌ است که مدل‌های مختلفی دارد. به دلیل اینکه این نوع پیراهن نسبتاً ساده است، می‌توان آن را با چند مدل اکسسوری ست کرد و استفاده از اکسسوری‌های مناسب، این پیراهن را به گزینه‌ای شیک و هوشمندانه برای زنان تبدیل خواهد کرد.

پیراهن را با توجه به شکل بدنتان انتخاب کنید

پیراهن‌های بافتنی فقط برای یک نوع بدن ساخته نشده‌اند. برخی از پیراهن‌ها دوخت تنگ‌تری دارند اما برخی دیگر به‌عمد بزرگ‌سایز هستند. برخی یقه‌اسکی، برخی یقه‌دراپه و برخی یقه‌قایقی دارند. مهم نیست که سینه‌ای تخت داشته باشید یا بزرگ، بدنتان گلابی باشد یا ساعت شنی، تقریباً همه شما می‌توانید به فراخور شکل و سایز بدن خود، پیراهن بافتنی مناسبی انتخاب کنید.
استفاده از اکسسوری، ظاهر پیراهن بافتنی را بهتر می‌کند. لگینگ‌های تیره‌رنگ، شکلی خاصی به این پیراهن می‌بخشد و پاها را بلندتر و لاغرتر نشان می‌دهند. برخی از جوراب‌شلواری‌های شکل‌دهنده هم کارکردی مانند جوراب‌شلواری‌های عادی دارند و در عین حال به پاها شکل می‌دهند. کسانی که پاهای باریک‌تری دارند می‌توانند از جوراب‌شلواری‌های طرح‌دار یا متالیک هم‌رنگ یا دارای رنگ متضاد با پیراهن خود استفاده کنند.

در انتخاب رنگ‌ها دقت کنید

پیراهن‌های بافتنی هم به‌صورت تک‌رنگ و هم به‌صورت طرح‌دار عرضه می‌شوند و اکسسوری‌ها می‌توانند مکمل آن‌ها باشند. البته این بدان معنا نیست که همیشه پیراهنتان با اکسسوری‌ها مطابقت داشته باشد. بلکه می‌تواند به معنای تضاد رنگ‌ها و طرح‌ها باشد. شما می‌توانید برای اینکه ظاهری کلاسیک و جذاب داشته باشید، پیراهن کرم یا سفید را با کمربند و بوت قهوه‌ای ست کنید. از سوی دیگر، جوراب‌شلواری نارنجی فسفری با پیراهن سورمه‌ای و النگوهای پلاستیکی نارنجی فوق‌العاده می‌شود. پیراهن‌های راه‌راه رنگارنگ با کمربند و بوت ساده مشکی بسیار جذاب خواهند شد.

موقعیت خود را بسنجید

اکسسوری‌های مناسب، یک پیراهن بافتنی غیررسمی را به پیراهنی مناسب برای محل کار تبدیل می‌کنند. برای گردش‌های معمولی و غیررسمی، پیراهن بافتنی خود را با کمربند ساده و کفش تخت یا صندل پاشنه‌کوتاه ست کنید. زیورآلات پلاستیکی کلاسیک معمولاً با این پیراهن‌ها ظاهری زیبا می‌آفرینند. بوت بلندی که تا زانو بالا می‌آید و زیورآلات متالیک یا پرزرق‌وبرق ظاهری بازیگوش به پیراهن بافتنی می‌بخشد و برای گردش‌های شبانه مناسب است. پوشیدن یک کت شق‌ورق یا انداختن یک شال رنگی روی پیراهن بافتنی، ست شیکی برای محل کار است خصوصاً اگر با نیم‌چکمه یا کفش پاشنه‌دار و یک کیف‌دستی زیبا ست شود.

از افراط در استفاده از اکسسوری‌ها بپرهیزید

گاهی سادگی بهتر است. به دلیل اینکه پیراهن بافتنی، پارچه‌ای کلفت دارد گاهی حجیم به نظر می‌رسد و بهتر است اکسسوری‌های کمتری با آن ست کنید. تجربه ثابت کرده که استفاده از حداکثر دو تا سه اکسسوری کافی است و بهتر است در قسمت‌های شلوغ از اکسسوری استفاده نشود. مثلاً لازم نیست با پیراهن بافتنی یقه‌دراپه، گردنبند بزرگ بیندازید. انداختن شال طرح‌دار روی پیراهن دارای طرح‌های زیاد و ست کردن النگوهای بزرگ با پیراهنی که آستین‌های تجملی دارد، فکر خوبی نیست. استفاده محدود از اکسسوری‌ها، توجه افراد را به کل تیپ شما و از همه مهم‌تر به خود شما جلب می‌کند.

انواع اکسسوری‌ها برای ست کردن با پیراهن بافتنی

پیراهن بافتنی را می‌توان با همه انواع اکسسوری ست کرد و هر یک از آن‌ها ظاهری متفاوت به آن می‌بخشند. البته ست کردن برخی اکسسوری‌ها با این تیپ معمول‌تر است.

ست کردن لباس با پیراهن بافتنی

شما می‌توانید با استفاده از اکسسوری‌های متنوع، ظاهر خود را متناسب با وضعیت یا مراسمی که قرار است در آن باشید، تغییر دهید. کفش، کمربند یا شال مناسب می‌تواند یک پیراهن بافتنی ساده را به یک پیراهن خیره‌کننده تبدیل کند.

این مطالب را تیز بخوانید: