نکات مد و پوشش برای زنان بالای ۵۰ سال

نکات مد و سبک پوشش برای زنان بالای ۵۰ سال

سن همیشه در حال بالا رفتن است و از آن گریزی نیست؛ اما این موضوع نمی‌تواند معیاری برای خوش‌پوش بودن یا مطابق روز نبودن باشد. همه ما در هر سنی دوست داریم که خوب بپوشیم و شیک باشیم. فقط باید کمی از قوانین مربوط به مد و سبک لباس پوشیدن سن و سالمان را بدانیم تا با درست پوشیدن، بهتر دیده شویم.

برای زنان در سنین مختلف می‌توان قوانین متفاوتی در نظر گرفت که ۵۰ ساله‌ها هم از آن مستثنا نیستند. شاید با حرف ما موافق باشید که راحت پوشیدن و احساس راحتی در این سن یکی از نکات کلیدی خوب پوشیدن است؛ بنابراین می‌خواهیم به‌جای اینکه خیلی به مد اهمیت بدهیم، آن را در رده دوم قرار داده و راحت بودن را در اولویت یک بگذاریم. به همین خاطر در ادامه به نکاتی می‌پردازیم که می‌تواند هم راحتی و هم مد روز بودن را برایتان به ارمغان بیاورد.

  • فشن و مد فقط درباره چیزهایی که می‌پوشید نیست، بلکه باید همه عوامل جانبی دیگر را هم در نظر بگیرید. مثلاً مو یا پوست یا سبک آرایش شما. در این سن به‌احتمال‌زیاد تعدادی از خانم‌ها به بوتاکس یا موارد مشابه آن روی می‌آورند تا پوست زیباتری داشته باشند. اگر از ما می‌پرسید باید بگوییم این کار آخرین گزینه برای زیبایی است و می‌توانید بدون بوتاکس هم زیبا و مد روز باشید. پس بوتاکس را فراموش کنید.
  • مدل موهایتان باید با کلاس و درجه‌یک باشد. مدل موهای چتری یا لایه‌لایه شده که تا سرشانه‌هایتان باشد می‌تواند گزینه خوبی برای موهای هر خانمی باشد. فقط حواستان باشد که برای داشتن موهای خاص و درجه‌یک، به هر کاری دست نزنید یا هر مدل مویی انتخاب نکنید. این مدل مو هم باید به صورت و تیپ شما بیاید و هم اینکه برازنده سن و شخصیتتان باشد.
  • برای آرایش کردن از سبک‌های ملایم و آرام استفاده کنید تا ملاحت و زیبایی دوچندانی داشته باشید. آرایش‌های غلیظ و زیاد نه‌تنها زیباترتان نمی‌کند بلکه باعث می‌شود معایب صورت و پوست بیشتر هم به چشم بیاید.
  • لباس موضوع مهمی است که نباید نادیده گرفته شود. در این سن و با توجه به شخصیت و مقام و منزلتی که دارید باید به انتخاب‌های کلاسیک ولی درعین‌حال به‌روز روی بیاورید. می‌توانید از لباس‌هایی با رنگ‌های تند و جین‌های تنگ، چشم بپوشید یا نیمی از کمد خود را به آن‌ها اختصاص دهید درحالی‌که نگاهی به تیپ‌های کلاسیکی که مد روز هم هستند داشته باشید.
  • اگر لباس‌هایی دارید که بیشتر از ۲۰ یا ۳۰ سال است که می‌پوشید یا حداقل در کمدتان است، از دستشان خلاص شوید. احتمالاً علاقه‌ای ندارید تا از دنیای مد عقب‌افتاده به نظر برسید و لباس‌های قدیمی و کهنه بپوشید.
  • به بهداشت صورت و پوست خود برسید و برنامه منظمی داشته باشید. ماهانه یک‌بار به سالن آرایش نزدیک محل زندگی‌تان سری بزنید تا پوست صورت یا بدنتان را اصلاح و ترمیم کنند و مواردی که ممکن است برای سلامتتان مضر باشد را رفع کنند.

این‌ها همه موارد کلی است که برای داشتن یک تیپ خوب و به روز به آن‌ها نیاز خواهید داشت. حال که با کلیات آشنا شدیم، برای لباس چه گزینه‌هایی را می‌توانیم انتخاب کنیم؟

پیراهن کلاسیک سفید

نگران نباشید. پیراهن‌های سفید و کلاسیکی که دارید هیچ‌وقت قدیمی و از مد افتاده نمی‌شوند. اتفاقاً با پوشیدن آن‌ها همیشه به روز و خوشتیپ به نظر می‌رسید. به خصوص اگر آن‌ها را با یک شلوار راسته مناسب یا جیب بپوشید می‌توانید تیپ به‌روزی هم داشته باشید. حتی می‌توانید از دامن‌های بلند هم به‌جای شلوار استفاده کنید.

شلوارهای راسته

تصویر باوقار و کلاسیک یک زن در پنجاه سالگی با یک شلوار کلاسیک پارچه‌ای راسته کامل‌تر از همیشه خواهد بود. نه تنها یا چنین شلواری کلاسیک به نظر می‌رسید، بلکه مدرن هم خواهید بود. به خاطر داشته باشید که در این سن هیچ چیز به اندازه راحتی و آرامش شما مهم نیست.

یک جین مناسب

هر چند پیشنهاد می‌کنیم که انتخاب‌های کلاسیکتان بیشتر از جین باشد، اما به هر حال نمی‌توان از داشتن جین اجتناب کرد. البته پوشیدن شلوارهای خیلی چسبان توصیه مناسبی نیست و بهتر است پیشنهاد کنیم بر اساس شکل و فرم بدنتان شلوار مناسبی انتخاب کنید که هم شیک باشد و هم شما در آن راحت.

کت و شلوار رسمی

میهمانی‌هایی که در آن شرکت می‌کنید یک لباس اساسی نیاز دارد: کت و شلوار رسمی. این لباس‌های رسمی و کلاسیک هیچ وقت از مد نمی‌افتند. می‌توانید این کت و شلوار را با پیراهن یا بلوز سفید بپوشید و از روی آن‌ها یک کت چرم در روزهای سر به تن داشته باشید. برای کفش دستتان باز است. هم می‌توانید انتخاب‌های تخت داشته باشید و هم پاشنه‌بلند.