وقتی کنار گذاشتن کت‌وشلوار برای موقعیت کاری‌تان خوب است

وقتی کنار گذاشتن کت‌وشلوار برای موقعیت کاری‌تان خوب است - والامد

در برخی شرایط، از شما انتظار می‌رود که کت‌وشلوار بپوشید، خصوصاً در جلسات کاری رسمی در شرکت‌های سهامی. اما با تأسیس شرکت‌های نوپا و فضاهای مشترک غیررسمی، دیری نخواهد گذشت که دنیای کت‌وشلوارپوش از دنیای شلوار جین پوش جدا خواهد شد. اگر می‌خواهید بفهمید که کنار گذاشتن کت‌وشلوار برای موقعیت کاری شما مفید است یا نه، به نکات زیر توجه کنید.

محیط شما

ابتدا باید بفهمید که این تغییر تیپ، گزینه‌ای عملی برای لباس کاری شماست. اگر کنار گذاشتن کت‌وشلوار تأثیری منفی بر شغل شما دارد، بدیهی است که انتخاب هوشمندانه‌ای نیست. همان‌طور که قبلاً هم گفتیم، باید برای شغل آرزوهایتان لباس بپوشید نه شغلی که در حال حاضر به آن مشغول هستید. اما اگر شغل آرزوهایتان به کت و شلوار نیاز ندارد، لازم نیست هر روز آن را بپوشید. در چه نوع محیطی کار می‌کنید؟ اگر محیط کارتان خود را با تیپ‌های غیررسمی هوشمندانه وفق داده است پس لازم نیست هرروز کت‌وشلوار بپوشید.

زمینه کاری

معمولاً در شغل‌های مالی، فروش و دولتی باید کت‌وشلوار بپوشید. اما زمینه‌هایی مانند بازاریابی یا رسانه به سمت تیپ‌های غیررسمی هوشمندانه سوق پیدا کرده است. کنار گذاشتن کت‌وشلوار در این زمینه‌ها نشان می‌دهد که شما ظاهری حرفه‌ای دارید و از گرایشات زمینه کاری خود مطلع هستید. شما محل کار و رقبای خود را ارزشیابی کرده‌اید و روشی پیدا کرده‌اید که بدون آسیب رساندن به عملکرد حرفه‌ای خود، ظاهر و حسی فوق‌العاده داشته باشید.

شخصیت شما

چه زمانی بهترین راندمان کاری را دارید؟ وقتی به لحاظ جسمی حس خوبی دارید؟ یا وقتی برای تأثیرگذاری روی دیگران لباس می‌پوشید؟ هر تغییری در سبک زندگی که شما را به کارمند بهتری تبدیل کند، تغییر مثبتی است. وقتی شخصیت شما با تیپ کارتان همخوانی داشته باشد، احتمالاً تمرکز بالاتری دارید یا به دلیل اینکه احساس اعتمادبه‌نفس بیشتری دارید، خود را با چالش بیشتری روبرو می‌کنید. در این صورت، اگر کنار گذاشتن کت‌وشلوار در عملکرد شما تأثیر مثبتی داشته باشد، برای کارتان هم خوب است. این تغییر در تیپ روزمره، فرصت تازه‌ای است برای بروز استایل شخصی خودتان در محل کار. اگر به رنگ‌های روشن علاقه دارید و می‌دانید که انرژی شما را بیشتر می‌کنند، از آن‌ها در لباس‌های خود استفاده کنید.

خلاصه

کت‌وشلوار خوش‌دوخت هوشمندانه همیشه دال بر قدرت و حرفه‌ای بودن است. اما با افزایش محبوبیت شرکت‌های نوپا و فضاهای غیررسمی در بین حرفه‌ای‌های جوان و افراد باتجربه صنعت، احتمالاً زمان آن فرارسیده که کت‌وشلوار را هم کنار بگذاریم. چیزی بپوشید که به شما اعتمادبه‌نفس می‌دهد، با محیط کارتان همخوانی دارد و نشان می‌دهد که استانداردهای زمینه کاری خود را می‌شناسید. اگر به این سه نکته دقت کنید و آن‌ها را به کار بندید، تغییر تیپی که انجام خواهید داد مناسب خواهد بود.

این مطالب را نیز بخوانید: