کیف بسپوک بأس چگونه در فلورانس ایتالیا ساخته می‌شود؟

ساخت کیف

در این گزارش شما را به فلورانس ایتالیا می‌بریم تا آغاز به کار تولید کیف‌های بسپوک بأس را جشن بگیریم و  روند تولید سنتی و توجه استادانه و دقیق به جزئیات هر کیف – از اولین برش گرفته تا آخرین دوخت – را به شما نشان دهیم. (منبع)

مراحل ساخت کیف های بسپوک باس در فلورانس

خارج از فلورانس در مرکز یک کانون صنعتی، جواهری آرمیده. مرکز توسعه هوگو بأس سال‌های متمادی خانه صنایع‌دستی لوکس چرمی بوده است و داستان کیف‌های بسپوک هم از همین‌جا آغاز می‌شود.
در بدو ورود، سینیور گراتسیانو – استاد صنایع‌دستی که ۳۵ سال از عمر خود را برای ر به عالی‌ترین درجات این حرفه صرف کرده است – به استقبال ما آمد. این کیف‌ها خط تولید انبوه ندارند و هرکدام از آن‌ها توسط یک استادکار که مسئول همه مراحل تولید آن است ساخته می‌شود و ویژگی منحصربه‌فردی دارد. با ما همراه شوید تا نگاهی بیندازیم به سنت‌های دیرینه و مهارت‌های صنایع‌دستی که روند ساخت و خود این کیف‌های را متمایز می‌کنند.

ساخت کیف

کیف بسپوک باس، از چرم‌های بسیار مرغوب ایتالیایی ساخته می‌شوند.

 

اولی قدم با انتخاب عالی‌ترین چرم آغاز می‌شود. تنها بهترین و مرغوب‌ترین پوست گاو که مراحل سخت‌گیرانه انتخاب را پشت سر گذاشته در تولید این کیف‌ها استفاده می‌شود و سپس در استخرهای کروم دباغی می‌شوند. این چرم قبل از دورگیری با چرم بسیار نرم ناپا با استفاده از ابزار حرفه‌ای مختلف برش می‌خورد.

 

ساخت کیف

هرکدام از قسمت‌های الگو با دقت و مراقبت فراوان برش می‌خورند.

سپس هر قسمت در جای خود قرار می‌گیرد و کیف به شکل نهایی خود نزدیک می‌شود. چرم ابتدا در مولدهای مختلف چکش‌کاری می‌شود تا شکل متمایز کیف را به خود بگیرد.

ساخت کیف

یک استادکار محل اتصال چرم‌ها را با دست به هم می‌دوزد.

پس از پایان دوخت، همه لبه‌ها و درزها با دقت فراوان با دست رنگ می‌شوند.

ساخت کیف

قفل کیف که الهام گرفته از دکمه‌سردست‌های مردانه است، با دقت در جای خود پیچ می‌شود.

در این مرحله، استادکار، قفل منحصربه‌فرد آن را در جای خود قرار می‌دهد. این قفل‌ها که با الهام از دکمه‌سردست‌های آرشیو مردانه بأس با دست ساخته‌شده‌اند، تعادل بی‌نظیری میان زنانگی و مردانگی ایجاد می‌کنند.

ساخت کیف

ساخته‌شده در ایتالیا: داخل کیف بسپوک بأس با دست مهر می‌خورد.

حال که ساخت کیف به پایان رسیده است تنها یک‌چیز باقی می‌ماند: سینیور گراتسیانو باافتخار داخل آن را به مهر «ساخته‌شده در ایتالیا» مزین می‌کند.
این مطالب را نیز بخوانید: