پیراهن‌های پولو – ۵ نکته برای تیپ زدن با پولو

پیراهن‌های پولو – 5 نکته برای تیپ زدن با پولو - والامد

پوشیدن پولو آن‌قدرها هم که فکر می‌­کنید ساده نیست. چرا؟ چون نه­ تنها روش­‌های مختلفی برای پوشیدن پولو وجود دارد بلکه ظاهر کلی شما هم به آنچه با پولو ست می­‌کنید، بستگی دارد. پیراهن پولو، یکی از لباس‌­های مردانه کلاسیک و جاودانه است. این آیتم، از امتحان زمان سربلند بیرون آمده و هیچ­گاه از مد نیفتاده­ است. در این مطب کوتاه سعی داریم توجه شما را به نکاتی جلب کنیم که برای تیپ زدن با پولو به آن نیاز دارید.

پیراهن‌­های پولو جاودانه هستند

نکاتی که برای پوشیدن پولو باید به آن‌ها توجه داشته باشید

دکمه­‌ها بسته / تیپ بچه باحال

در یک دهه گذشته، پیراهن‌­های پولو با مدل‌­های مختلف در مد مردانه حضور پیدا کرده­‌اند، خصوصاً مدل‌­های وینتج و رترو. بسیاری از شخصیت­‌های موسیقی برای افزایش محبوبیت و شهرت خود معمولاً پیراهن پولو با دکمه­‌های بسته می‌­پوشند. اگر می‌­خواهید تیپ دکمه بسته آن­‌ها را الگو قرار دهید باید آیتم‌­های دیگر تیپ شما هم با آن هم‌خوانی داشته باشند. برای شروع، یک شلوار جین مناسب انتخاب کنید که دوخت آن استاندارد یا کمی تنگ باشد. اگر پولوی دکمه بسته را با شلوار جین بگی و کتانی­‌های بزرگ بپوشید، واقعاً خنده­‌دار خواهید شد.

Polo-Shirts-–-5-Style-Tips-For-Wearing-A-Polo-3

بهترین الگو، پیراهن پولو است

انتخاب رنگ

رنگ‌­های سفید، مشکی و سورمه‌­ای طرفداران بیشتری دارند. اما اگر جسارت بیشتری دارید، بهتر است رنگ‌­های روشن‌­تری مانند زرد یا صورتی را انتخاب کنید. فراموش نکنید که باید آیتم‌­های دیگر تیپ خود را هم با آن هماهنگ کنید. درست است که پیراهن‌­های پولو را تقریباً با همه‌چیز می‌­توان پوشید اما رنگ‌های دیگر نیاز به تأمل بیشتری دارند. پولوی زرد یا صورتی با چینو یا شلوار/شلوارک­ دارای رنگ روشن‌­تر بسیار خوب می­‌شود.

Polo-Shirts-–-5-Style-Tips-For-Wearing-A-Polo-4

هرگز آن را در شلوار فرو نکنید

اگر می‌­خواهید شبیه به مردی ۶۵ساله شوید که به بازی گلف می­‌رود، پولو را در شلوار خود فروکنید. حتی اگر یک بلیزر و کت روی آن بپوشید، مرتب کردن یقه آن به معنای داشتن ظاهری هوشمندانه است. لازم نیست تیپ خود را با فروکردن پیراهن در شلوار خود خراب کنید.

سایز و دوخت مناسب را انتخاب کنید

کاملاً بدیهی است، نه؟ انتخاب سایز و دوخت مناسب، اهمیتی حیاتی دارد. همه پیراهن‌­های پولو، عین هم دوخته نمی‌­شوند. مثلاً برخی در سایزهای مرسوم مثل اسمال، مدیوم، لارج، ایکس لارج و غیره عرضه می‌­شوند و برخی بر اساس سایز قفسه سینه (۳۸، ۴۰، ۴۲). البته سیستم سایزبندی برند لاکوست کمی متفاوت است. علاوه بر همه این­‌ها باید به دوخت پیراهن هم فکر کنید. مثلاً محصولات برخی تولیدکنندگان، دوخت نسبتاً تنگی دارند بدان معنا که پیراهن‌های پولوی آن­‌ها کاملاً اندازه تن هستند. یعنی درواقع، سایز مدیوم مانند سایز اسمال است. پس بهترین توصیه این است که خود را درگیر سایزها نکنید. یا پیراهن را پرو کنید یا اگر به‌صورت آنلاین خرید می‌­کنید به جدول سایزبندی آن توجه کنید.

Polo-Shirts-–-5-Style-Tips-For-Wearing-A-Polo-5

هوشمندانه یا غیررسمی؟

بهترین ویژگی پیراهن پولو این است که هم می­‌توان آن را در مراسم نیمه­‌رسمی و هم غیررسمی پوشید. برای داشتن تیپی غیررسمی می‌­توان آن را با شلوار جین و کتانی پوشید. برای داشتن تیپی هوشمندانه و نیمه­‌رسمی، همان­طور که قبلاً اشاره شد، می‌­توان آن را با چینو یا شلوار رسمی تیره پوشید. کت‌­ها یا بلیزرهای روشن هم به پیراهن پولو می‌­آیند اما فراموش نکنید که رنگ و دوخت مهم است.

Polo-Shirts-–-5-Style-Tips-For-Wearing-A-Polo-6

پیراهن پولو را جایگزین پیراهن مردانه کنید

این مطالب را نیز بخوانید: