پیشواز مدهای مردانه بهار و تابستان ۲۰۱۶

پیشواز مدهای مردانه بهار و تابستان 2016 - والامد

پوشاک مردانه منتظر هیچ‌کس نمی‌ایستد و از حرکت بازنمی‌ماند. بنابراین وقتی هنوز در فضاهای بسته هم می‌توانیم بخار نفس‌های خود را ببینیم، بهتر است به فکر آینده و روزهای گرم‌تر سال هم باشیم.
از کت‌وشلوارهای فنی گرفته تا شلوارهای آزاد، همگی در این راهنمای مدهای مردانه بهار و تابستان ۲۰۱۶ بررسی شده‌اند.

مدهای مردانه بهار و تابستان ۲۰۱۶

سافاری

پوشاک مردانه همیشه شیفته کاربردپذیری بوده‌اند. باوجوداینکه این ویژگی معمولاً در اورکت‌ها و طرح‌های ارتشی خود را نشان داده است اما طراحان زاویه دید خود را برای مدهای مردانه بهار و تابستان ۲۰۱۶ تغییر داده‌اند و از سافاری­‌های خلبانی و اوایل قرن بیستم الهام گرفته‌اند.
برند دانهیل، خلاقیت خود را در کلاه شاپوی قهوه‌ای سوخته با لبه همای پهن، پیراهن یقه‌باز و شال سبک نشان داد و برند بلستاف با مجموعه مبارزه صحرایی خود که شامل کت ارتشی، تانک‌سوت و ژیله چند جیب الهام گرفته از دیزرت رتس، نیروهای بریتانیایی در شمال آفریقا در طول جنگ جهانی دوم طراحی خود را کامل کرده است.
می‌دانیم که تانک‌سوت برای همه مناسب نیست بنابراین اگر به دنبال آیتم‌های قابل پوشیدن این برند هستید، کت ارتشی خاکی، چینو و پیراهن بوش (آستین‌کوتاه و دو جیب روی قفسه سینه) برای استفاده شهری مناسب هستند.

سافاری - والامد

یقه کوبایی

حال که اکثر ما بر ترس‌های ناتوان‌کننده خود از پیراهن‌های آستین‌کوتاه غلبه کرده‌ایم، طراحان ما را با چالشی جدید روبرو کرده‌اند: پیراهن یقه کوبایی پیراهنی دارای یقه‌باز و یقه‌برگردانی کوچک که احتمالاً پدربزرگ‌هایمان در دهه ۵۰ از پوشیدن آن سیر نمی‌شدند.
برند درایز فن نوتن، مدل مشکی این پیراهن را با درخت‌های نخل صورتی عرضه کرده است. پاتریک گرانت با برند ای. تاتس، مجموعه کاملی از طرح‌های هندسی گرفته تا آبی تک‌رنگ ساده را نمایش داده است. تقریباهمه آن‌ها برش گشاد دارند و حتی عضلات بازوی مدل‌های گوشتی‌تر را هم کوتاه می‌کنند.
اگر از پیراهن آکسفورد خسته شده‌اید، پیراهن آستین‌کوتاه یقه کوبایی جایگزین مناسبی است. اما بهتر است دوخت آن گشاد نباشد (مگر اینکه مدل باشید) و این مدل به‌خودی‌خود جلوه‌ای ندارد بنابراین برای شروع، مدل‌های ساده و خنثی را انتخاب کنید و برای اینکه تیپ دهه ۵۰ خود را کامل کرده باشید، به‌دقت آن را در شلوار دارای پاچه کمی آزاد فروکنید.

 

یقه کوبایی - والامد

تیپ ورزشی

اگر ۲۰۱۵ سالی بود که تیپ ورزشی کنترل بازار را به دست داشت، سال ۲۰۱۶ سالی است که به اوج خود می‌رسد زیرا برخی از مشهورترین نام‌های لباس‌های لوکس روش تکنیکی‌تری را پیش‌گرفته‌اند.
مدیر خلاق برند بریونی، برندان مولین، کت‌وشلوارهای دوتکه خود را با کاپشن‌های سبک از جنس نایلون ژاپنی ست کرده است. مجموعه دبیرستانی رودولفو پاگلیالونگا برای برند جیل سندر دوخت هوشمندانه و شیکی دارد. این برند به استفاده از نخ و کتان معروف نیست بلکه از نایلون چتربازی استفاده می‌کند. عرق زا؟ شاید. لطیف و براق؟ بدون شک.
میوچیا پرادا که معمولاً با مدهای جاری همراه نمی‌شود بلکه خود آن‌ها را تولید می‌کند با مد اسپرت روزانه ما همراه شده و زیرپوش‌های زیپ‌دار و شورت­‌های چرمی عرضه کرده است.
برای همراه شدن با این مد می‌توانید با خرید لباس‌هایی از جنس پارچه‌های کاربردی شروع کنید. نایلون، نخ سبک و گور-تکس، پارچه‌هایی هستند که طراحان برای وارد کردن لباس‌های هوشمندانه‌تر به دنیای آینده از آن‌ها استفاده می‌کنند. و همیشه کنتراست بالا و پایین را در نظر داشته باشید؛ مزیت تیپ ورزشی این است که امروزه ست کردن کت‌وشلوار با اسنیکرز یا آنوراک (نوعی کاپشن مخصوص نواحی قطبی) با پیراهن و کراوات کاملاً قابل‌قبول است.

تیپ ورزشی - والامد

طیف‌های سبز

مثل همیشه، تیپ ارتشی بر پوشاک مردانه تأثیرات خود را داشته است. مثلاً طیف‌های سبز ارتشی (از زیتونی تیره گرفته تا خاکی روشن) در مجموعه برند کالوین کلاین و کانالی دیده می‌شوند. اما امسال گستره رنگ سبز وسیع‌تر شده است و رنگ‌هایی مثل سبز بطری در برند بربری یا یشمی در برند بریونی ثابت کردند که سبز، رنگ اصلی بهار/تابستان ۲۰۱۶ خواهد بود.
این مد، راحت‌ترین انتخاب امسال است و سعی کنید استایل خود را با پوشیدن سرتاپا سبز متمایز کنید. باوجوداینکه پوشیدن سرتاپا رنگ‌های خنثی با تغییرات اندک در رنگ و بافت فوق‌العاده است اما بهتر است طیف‌های متمایز سبز را به کار برید تا تعادل ایجاد کنید برای اینکه ایده بگیرید، ست بامبر سبک زیتونی تیره و شلوار سبز یشمی برند هرمس را مشاهده کنید.

طیف‌های سبز - والامد

کت روی کت

ما زمان زیادی را صرف تعریف و تمجید از مزایای کاربردی پوشیدن چند لایه لباس کرده‌ایم. درست است که همه آن‌ها درست بوده اما می‌توان به آن به چشم پتانسیل شیک‌پوشی نگاه کرد.
مثلاً شوی بهار/تابستان ۲۰۱۶ کیسلی-هیفورد را در نظر بگیرید که مدلی کت سورمه‌ای سبک را زیر کت قرمز پوشیده بود یا شوی ارمنجیلدو زگنا  که شامل کت یقه‌برگردان نازک صورتی چرک روی کت چهار دکمه شطرنجی بود. باوجوداینکه همه این‌ها روی کاغذ جذابیتی ندارند اما اگر باهم ست شوند بهترین روش برای در هم آمیختن رنگ‌ها، طرح‌ها یا بافت‌هاست.
برای انجام این کار باید بر دو چیز تمرکز کنید: وزن پارچه و دوخت تکمیلی. اولاً برای اینکه از گرما خفه نشوید باید لایه‌های سبکی از جنس نخ، کتان یا نایلون انتخاب کنید. دوماً، به‌جای اینکه لایه‌ها را به‌صورت عجیب‌وغریب و نامطلوب بپوشید، سعی کنید لایه‌های کوتاه‌تر و ساختارمندتر را زیر بپوشید و لایه بیرونی باید کمی گشادتر و بلندتر باشد.

کت روی کت - والامد

شلوار آزاد

روند گشادشدن پوشاک مردانه ادامه دارد. باوجوداینکه چند سالی است شلوارهای آزاد در بازار وجود دارند اما بهار/تابستان ۲۰۱۶ تنها سالی بود که بسیاری از مدل‌های آن معقول بودند. از مدل‌های پلیسه دار کیسلی-هیفورد گرفته تا مدل‌های گا دار دولچ اند گابانا، شلوارهای آزاد بهترین روش برای هوا خوردن پاها در طول تابستان هستند. آیا همه ما از اینکه شلوارهای تنگ پاهایمان را فشار بدهند، خسته نشده‌ایم؟
کرگ گرین مرد شجاعی است که برخی دوخت‌های جادار بهار/تابستان ۲۰۱۶ را به ما معرفی کرد اما مدل‌های جادارتر با شکست مناسب را به‌راحتی می‌توان با همه‌چیز پوشید، از تی‌شرت گرفته تا پیراهن آستین‌کوتاه و کت. خلاصه اینکه به دنبال شلواری باشید که هم امکان تنفس به پاهایتان بدهد و هم پارچه لخت سامورایی داشته باشد.

شلوار آزاد - والامد