معیارهایی برای درست انتخاب کردن رنگ لباس در فصل‌های مختلف

رنگ لباس مناسب برای مردان

سالهاست افراد خوشتیپ در میان ما همیشه زبان زد و در نقطهٔ توجه بوده‌اند. رنگ‌ها نقش اصلی ای را در این میان بازی می‌کنند. انتخاب صحیح رنگ‌ها متناسب با فصل، رنگ پوست و متناسب با رنگ‌های دیگر نکته ایست کلیدی که همیشه باید مورد توجه قرار بگیرد. در ادامه شما را با برخی از این ست‌های رنگی در چند بخش آشنا می‌کنیم.

بر اساس چه معیارهایی رنگ لباس را درست انتخاب کنیم؟

به رنگ زمین

وقتی صحبت از رنگ‌های زمینی می‌شود منظور ترکیب رنگ‌هایی به سبک خاک، آب، درخت، سنگ و در کل رنگ‌های طبیعی و خاکی است یعنی سایه روشن‌های قهوه ای، سبز، طوسی‌های پر رنگ و گرم. این رنگ و سبک در تمام فصل‌ها می‌تواند کاربرد خوبی داشته باشد اما باید دقت کرد تناژهای روشن تر از این رنگ‌ها با فصل‌های گرم و تناژ تیرهٔ آن‌ها برای فصل‌های خنک متناسب‌ترند.

خوبی و نکتهٔ جالب این است که رنگ‌هایی این چنین با همهٔ رنگ‌های پوست همخوانی دارند، تنها کافیست یک‌بار آن‌ها را امتحان کنید تا متوجه شوید کدام رنگ برای شما مناسب‌تر است. اگر هم می‌خواهید زندگی و روح بیشتری به ظاهر خود ببخشید، تکه‌هایی سفید یا پرتقالی را هم به آن می‌توانید اضافه کنید و استایلی فوق‌العاده برای تابستان امسال یا پاییز پیش‌رو خلق کنید.

رنگ لباس مناسب

همیشه موضوع چه رنگی را با کدام رنگ ست کنیم در اول فهرست‌ها قرار داشته. در مطلب قبلی نشان دادیم تا با ست کردن لباس‌ها به رنگ زمین به‌سادگی می‌توان حالتی طبیعی و جذاب و مناسب برای تمام فصول را داشت در ادامه با یکی دیگر از ترکیب‌های رنگی آشنا می‌شویم.

 سفید و رنگ‌های پاستلی

این ترکیب رنگی شامل سفید و رنگ‌های سادهٔ پاستلی همچون آبی، سبز، صورتی، بنفش و زرد است. یکی از جنجالی‌ترین ترکیب‌هایی که قبل از ست کردنشان باید زیاد دقت کنید. به خاطر اینکه سفید و سایه‌های روشن روی آفتابی بودن و هوای تابستانی دقت بیشتر و بهتری دارد پس این پالت برای فصل‌های سردی چون پاییز و زمستان نمی‌توانند انتخاب مناسبی باشند. گذشته از خصوصیات فصلی رنگ‌های درخشان و خنک این پالت رنگی یادآور پوستان سفید، آب‌نبات‌های شیرین و آسمان پر ابر است.

همینطور اگر پوستی بسیار روشن و رنگ‌پریده دارید و نمی‌خواهید از لوازم‌آرایشی معمول استفاده کنید با این پالت رنگی به روح و ظاهر خود رنگ بخشیده و اعتمادبه‌نفسی دوچندان داشته باشید. با کمی دقت خواهید فهمید در ظاهر ساده، اما یک استایل و پالت انتخابی هوشمندانه است. بهتر است رنگ سفید را به‌عنوان رنگ پایه قرار دهید و با یک یا حداکثر دورنگ پاستلی لباس‌هایتان را ست کنید. برای مثال یک شلوار سفید همراه با یک پیراهن صورتی‌رنگ پریده، صدری و یا آبی آسمانی ترکیب زیبایی می‌شود.

رنگ لباس مناسب