چطور رنگ مو را از روی پوست پاک کنید؟

پاک کردن رنگ مو از روی پوست

رنگ مو زدن را اگر هنری بدانیم که بسیار از مردم آن را بلدند چندان اشتباه نکرده‌ایم. اما حتی کسانی که دیگر در رنگ کردن موها در خانه حرفه‌ای شده‌اند، برخی مواقع اشتباهاتی در کارشان پیش می‌آید. یکی از مشکلاتی که در حین رنگ مو زدن پیش می‌آید این است که احتمال دارد به‌صورت تصادفی رنگ مو را جایی بمالید که نباید مالیده شود، مثلاً بر روی پوستتان. اما چطور می‌توان رنگ مو را از جایی که نباید باشد پاک کنید؟
راه‌های سنتی زیادی برای تمیز کردن پوست لک شده توسط رنگ مو وجود دارد که همگی هم مفید هستند. اگر بتوانید سریع عکس‌العمل نشان دهید، بهترین کاری که از دستتان برمی‌آید این است که یک توپ پنبه‌ای را کمی با آب گرم خیس کنید و پیش از اینکه رنگی که روی پوستتان مالیده شده به خورد پوست برود، به‌آرامی آن را پاک‌کنید.

اما یک‌راه ساده این است، پیش از اینکه رنگ مو به پوستتان بمالد، از مالیده شدن رنگ به پوستتان جلوگیری کنید. قبل از اینکه دستکش‌هایتان را بپوشید، کمی نرم‌کننده، وازلین، یا مرطوب‌کنندهٔ لب به اطراف خط موهایتان و جاهای دیگری که فکر می‌کنید در معرض رنگ مو هستند بمالید؛ جاهایی مثل لالهٔ گوش، ابروها و پشت گردن. مرطوب کردن پوست یک پوشش محافظ ایجاد خواهد کرد تا رنگ مو نتواند به پوستتان نفوذ کند. بعلاوه، داشتن یک نشانهٔ دیداری برای مشخص کردن محدوده‌ای که باید رنگ مالیده شود، شما را در رنگ کردن موهایتان دقیق‌تر خواهد کرد.

پاک کردن لکهٔ رنگ

اگر دیگر کار از کار گذشته و حالا روی پوستتان لکه‌ای رنگ مالیده شده که باید با آن کلنجار بروید، «کری هیل» متخصص رنگ موی یک سالن زیبایی در لس‌آنجلس، به مشتریان خود این‌چنین توصیه می‌کند: «اگر تنها سایه‌ای از رنگ‌بر روی پوست مالیده باشد، به مشتریانم می‌گویم که به خانه بروند و کمی صبر کنند تا چربی طبیعی به پوستشان بازگردد. سپس از یک پاک‌کنندهٔ آرایش چشم بر پایهٔ روغن استفاده کنند و لک رنگ را تمیز کنند!»

توصیه‌های دیگری هم برای پاک کردن رنگ مو از پوست وجود دارد. انتخاب آن‌ها بستگی به این دارد که چقدر رنگ به پوستتان مالیده شده، رنگ چه مقدار پایداری دارد و اینکه به پوست کدام قسمت از بدن مالیده شده است. به‌احتمال‌زیاد یکی از راه‌حل‌های خانگی تست‌شدهٔ زیر به کارتان خواهد آمد:

  • یک پنبهٔ توپی را به کمی روغن‌زیتون آغشته کنید و به‌آرامی به قسمتی که رنگی شده است بمالید تا زمانی که رنگ محو شود.
  • کمی اسپری مو بر روی پنبهٔ توپی اسپری کنید. پیش از اینکه رنگ به خورد پوستتان برود پنبه را روی محدودهٔ رنگی بمالید تا چسبندگی رنگ به پوستتان شکسته شود.
  • کمی روغن بچه و پاک‌کنندهٔ صورت را باهم مخلوط‌کنید و با یک لیف حمام به محدودهٔ لک شده به‌آرامی و با حرکات دایره‌وار بمالید تا رنگ از پوستتان پاک شود.
  • اگر پوستتان حساس نیست، حتی می‌توانید کمی پاک‌کنندهٔ لاک ناخن را به یک پنبهٔ توپی بمالید و آن را امتحان کنید. پنبه را به محدوده‌ای از پوستتان که رنگی شده بمالید تا تمیز شود.