چطور کمد لباس ساده داشته باشید؟

چطور کمد لباس ساده داشته باشیم

نظرتان در مورد این کار چیست؟ لباس‌های اضافه خود را بیرون بریزید و خرید هم نکنید. هر چند دل کندن از لباس‌های قدیمی و اضافی و همچنین خرید نکردن لباس سخت است، اما اگر می‌خواهید کمد لباس جمع‌وجوری داشته باشید و به آن به دید یک کمد لباس مینیمالیستی نگاه کنید باید کمی به پاسخ سؤال بالا فکر کنید و برای رسید به چیزی که می‌خواهید کمی سختی تحمل کنید. هرچند در ابتدای کار کمی سختی خواهد کشید ولی با داشتن یک کمد لباس خوب و ساده و تمیز به زودی به خودتان افتخار خواهید کرد.

تمیز کردن کمد و بیرون ریختن لباس‌های اضافی یکی از مهم‌ترین کلیدهای داشتن چنین کمد لباسی است. در واقع می‌خواهیم آنچه نیاز ندارید را حذف کرده و به جای آن‌ها از یک برنامه مدون برای خوب پوشیدن استفاده کنید.

یک کمد مینیمالیستی لباس شامل تعداد محدودی از قطعاتی خواهد بود که بیشترین ترکیب را با هم داشته و می‌توانید ست‌های زیادی از انواع پوشش را با استفاده از آن‌ها داشته باشید. به این موضوع توجه کنید که می‌توانید هر چند وقت یک‌بار لباس‌هایی که از مد افتاده است را از کمد لباس خو بیرون بریزید و کاربری دیگری برای آن‌ها پیدا کنید. لزوماً نگه‌داشتن همه لباس‌ها در طول زمان کار هوشمندانه‌ای نیست.

علاوه بر این‌ها، داشتن یک کمد لباس مینیمالیستی مزایای فراوانی نیز دربر دارد. با داشتن چنین کمد لباسی لازم نیست هر روز صبح کمدتان را بیرون بریزید تا چیزی که می‌خواهید بپوشید را پیدا کنید. علاوه بر این هم اعصابتان راحت می‌ماند و هم اینکه در زمان صرفه‌جویی می‌کنید. از طرف دیگر با خرید هوشمندانه‌تر برای چنین کمد لباسی می‌توانید پول جیبتان را هم بیشتر پس‌انداز کنید.

اما برای داشتن یک کمد لباس ساده و خلوت چه کاری باید انجام دهید؟

 ۱: برای کمد لباستان برنامه‌ریزی داشته باشید.

برای شروع چنین کاری، قبل از هر چیزی باید بدانید که چه اقلام کلیدی و مهمی برای کمد لباستان نیاز دارید. این اقلام شامل مواردی همچون ژاکت، کت، شلوار، پیراهن و کراوات است. با داشتن اقلام بالا می‌توانید ترکیب‌های مختلفی با هم داشته باشید و تعداد ست‌های پوشیدنی خود را بالاتر ببرید. البته تعدادی که از هر کدام نیاز دارید به مصرف شما در طول هفته، دو هفته یا ماه برمی‌گردد. تعداد کمتر این اقلام باعث می‌شود ست‌های تکراری بیشتری بپوشید.

به کمد لباستان نگاه کنید و ببینید از همه اقلام به تعداد کافی دارید؟ اگر تعداد مورد نظرتان را پیدا کردید، مابقی آن‌ها را از کمد بیرون بریزید و دیگر به آن‌ها کاری نداشته باشید.

۲: بودجه خرید تعیین کنید.

شاید همه ما چنین موضوعی را جدی نگرفته باشیم ولی داشتن یک بودجه‌بندی مناسب برای خرید لباس بسیار مهم است. با داشتن چنین بودجه‌ای می‌توانید ماهانه یا حتی فصلی خرید کنید بدون آنکه میزان پس انداز شما دستخوش تغییر شود. از طرف دیگر با توجه به اینکه هرازچندگاه خرید می‌کنید می‌توانید تیپ خود را به روز نگه دارید و همیشه خوب بپوشید.

۳: کلاسیک بپوشید.

به یک سبک پوشش کلاسیک وفادار بمانید. لباس‌هایی که در سبک کلاسیک طبقه‌بندی می‌شوند کمتر از مد می‌افتند یا حداقل اینکه طول عمر بیشتری از لحاظ ماندگاری در دنیای مد دارند. خوبی سبک کلاسیک این است که برای فرم بدنی می‌توانید از این تیپ استفاده کنید و محدودیتی نخواهید داشت.

می‌توانید به سبک کلاسیک خود یک یا دو قلم جنس مد روز هم اضافه کنید تا تیپتان به‌روزتر باشد البته دقت کنید برای این کار باید به بودجه‌ای که صحبت کردیم وفادار بمانید. استفاده از دستمال جیبی و کراوات می‌تواند تغییر زیادی در سبک کلاسیکتان به وجود بیاورد تا بروزتر باشید.

۴: اندازه‌تان را بدانید.

هیچ‌وقت چیزی نخرید که اندازه‌تان نیست. نتیجه چنین خریدی این است که هیچ‌وقت لباستان را نمی‌پوشید. به این نکته توجه کنید چیزی بخرید که از هر نظر اندازه‌تان باشد، قد و اندازه مناسبی داشته باشد و از همه مهم‌تر در آن احساس راحتی کنید. اگر به چیزی شک دارید که اندازه‌تان است یا نه آن را نخرید.

۵: به کیفیت متعهد باشید.

موضوع مهم در خرید این است که به کیفیت اهمیت بدهید. همیشه کیفیت را در اولویت قرار دهید. اگر این موضوع باعث می‌شود که تعداد اجناس کمدتان کمتر بماند اشکالی ندارد. کیفیت را فدای کمیت نکنید. تعداد لباس‌های کمدتان را کم نگه‌دارید ولی در عوض به کیفیت متعهد بمانید و جنس خوب بخرید.

۶: جانبی‌های خوب داشته باشید.

همیشه به این موضوع توجه کنید که می‌توانید تیپ خود را ثابت نگه‌دارید ولی با چیدمان و ست کردن اجناس جانبی مثل زیورآلات، کمربند، کیف و قطعات دیگر تیپ خود را تغییر دهید. یک چک‌لیست از وسایل جانبی خود داشته باشید و در آن اشاره‌کنید که هرکدام از تیپ‌های موردعلاقه‌تان با چه چیزی ست می‌شود. به‌این‌ترتیب زمان زیادی برای هماهنگ لباس و زیورآلات صرف نمی‌کنید.

داشتن یک کمد لباس ساده و سبک، فرآیندی نیست که یک‌بار انجام شود یا با انجام شدن آن دیگر نگران پر شدن کمدتان نمانید. بلکه باید همواره این فرآیند را در جریان نگه دارید. کمد لباس شما چقدر مینیمال و سبک است؟