چند مدل موی مردانه که آقایان نباید از آنها استفاده کنند

مدل موی مردانه

همه مردان در انتخاب مدل مو آزاد هستند که هر مدلی که دوست داشته باشند را انتخاب کنند. ولی معمولا این آزادی عمل برای مردان بالغ و حرفه‌ای زیاد نیست و این پسربچه‌های بین ۱۰ تا ۱۷ ۱۸ سال هستند که هر طوری بخواهند می توانند مدل موی سرشان را انتخاب کنند که البته اینروزها آنها هم به هر مدل مویی تن نمی‌دهند.

اما در میان همه مدل موهایی که می‌توان یافت تعدادی از آنها بدترین و قدیمی‌ترین مدل‌هایی هستند که می‌توانید برای مدل موی خود انتخاب کنید. مدل‌هایی که شاید اگر دقیق به آنها نگاه کنید از اعماق تاریخ بتوانید نمونه‌هایی برای آنها بیابید. برای اینکه مدل موی مناسبی داشته باشید،‌۹ مدل مویی که نباید انتخاب کنید را در ادامه بررسی می‌کنیم.

انواع مدل موی مردانه برای انتخاب نکردن

مدل موی مردانه

۱: بستن مو

مطمئنا اگر شما یک هنرپیشه معروف و مد روز مثل Jared Leto بودید یا هنرمندی بودید که در زمینه های مخالف هنری فعالیت می‌کرد این توصیه را به شما نمی‌کردیم. اگر جزء دسته‌های بالا نیستید و به عنوان یک کارمند یا رییس در حال انجام دادن وظابفه حرفه‌ای خود هستید بهتر است از داشتن مدل موی دم اسبی یا بسته شده در پشت سر خودداری کنید.

مدل موی مردانه

۲: مدل موی چتری-کاسه‌ای

للیود در فیلم احمق و احمق‌تر، اسکایواکر یکی از کوتوله‌های فیلم هابیت و امثال این‌ها تنها در فیلم‌ها پیدا می‌شوند و نیازی نیست موهای شما هم شکل یکی از این کاراکترهای فیلم‌های سینمایی باشد. مدل موی چتری – کاسه‌ای همینطور که از اسمش پیداست با گذاشتن یک ظرف دور سر و کوتاه کردن باقی موهایی که از ظرف بیرون مانده است به دست می‌آید. مدل مویی عجیب که چندان به درد بخور نیست. این مول مو تا جایی که حافظه‌های تاریخی یاری می‌کند از سال ۱۹۲۰ به بعد دیگر چندان طرفدار نداشته است.

مدل موی مردانه

۳: مدل موی دم موشی

این مدل مو در دهه ۸۰ محبوب و پرطرفدار بود. این مدل هم که با الهام از کاراکترهای سینمایی و کارتونی شکل گرفته بود اینروزها دیگر به درد آقایان نمی‌خورد و شاید همان کاربردش در کارتون‌های لاک‌پشتهای نینجا باشد؛ اما یک قانون کلی در مد آقایان به ارث مانده است و آن هم چیزی جز این جمله نیست:‌«هیچوقت مد و سبک پوشش خود را روی یک موش نهایی نکنید.»

مدل موی مردانه

۴: مدل‌های عجیب غریب

داشتن مدل موی عجیب و غریب شاید در تاریخ مد مردانه کم تکرار نشده باشد، اما مدل The ‘Flock of Seagulls چندان باب میل اینروزهای مردان نیست. این اسم که از یک رهبر ارکستر به نام Mike Score گرفته شده به دلیل مدل بسیار عجیب مدل موهای او نامگذاری شده است.

مدل موی مردانه

۵: مدل موی سیخ‌سیخ

هنوز هم هستند افرادی که از این مدل مو استفاده می‌کنند. مدل مویی که با استفاده از مقدار زیادی ژل و کوتاه‌کردن مو و از همه مهمتری در تعدادی از آقایان با بلند کردن بخش بالایی به صورت سیخ‌سیخ شکل می‌گیرد و آنها را شبیه دایناسورهای ماقبل تاریخ می‌کند.

مدل موی مردانه

۶: کچل ولی پشت مو

یکی از بهترین راههایی که می توانید به دنیا نشان دهید که در مقابل زندگی تسلیم شده‌ایم و هیچ کاری از دستتان بر نمی‌آید همین است. موهایی که در جلوی سر ریخته و یا به طور ساده‌تر کچل شده‌اید را با بلند کردن بخش پشتی و کمی ژل زدن به نمایش جهانیان بگذارید تا جهان به یاد و نام شما تمام قد بایستد؛ که البته با این مدل مو شاید کمی بعید باشد.

مدل موی مردانه

۷: پشت موی بلند

در مورد این مدل مو زیاد به توضیح نیازی نیست چرا که هم زیاد در سطح شهر و هم در تصاویر دیده شده است. کمی به عقب که برگردیم در ویدئو کلیپ‌ها و حتی در تعداد زیادی از فیلم‌های سینمایی می‌توانید به چنین چیزی برسید و موهایی چنین افشان و بلند را ببینید اما واقعا بپذیرید که دیگر زمان بازنشستگی این مدل مو رسیده است.