چند نکته در مورد خشک‌کردن و حالت دادن به مو با سشوار

چند نکته در مورد خشک‌کردن و حالت دادن به مو با سشوار

موها در زیباتر شدن خانم‌ها نقشی کلیدی و اساسی دارد. این موها اوقات بسیار زیادی را با باد گرم سشوارهای خانگی یا در آرایشگاه‌ها زیر دستگاه‌های بزرگ سر می‌کنند تا زیباتر و بهتر از هرزمانی باشند؛ اما سشوار کشیدن علاوه بر اینکه از هنرهای آرایشی و آرایشگری است، برای سلامت مو هم ممکن است مضر یا مفید باشد، همه‌چیز به این بستگی دارد که چگونه از این وسیله استفاده کنیم.

قبل از اینکه دکمه سشوار خودتان را روشن کنید بد نیست که به نکاتی مهم درباره روش‌های مراقبت از مو در برابر سشوار دقت کنید.

 

  • درصورتی‌که هفته‌ای بیشتر از ۱ یا ۲ بار موهای خود را سشوار نمی‌کشید و این کار را با باد خیلی داغ انجام نمی‌دهید و فاصله ۲۰ سانتی‌متری را هم رعایت می‌کنید می‌توانید نگرانی خود را در مورد آسیب دیدن موهایتان کنار بگذارید.
  • آب موجود در ساقه مو (که وظیفه ایجاد نرمی و حالت ارتجاعی مو را به عهده دارد) در صورت استفاده از باد خیلی گرم سشوار تبخیر شده و تشکیل حباب‌هایی در ساقه مو می‌دهد که درنهایت منجر به از دست رفتن لایه خارجی مو (کوتیکول مو) می‌شود و می‌تواند به مو آسیب بزند. این موی آسیب دیده به‌سادگی دچار شکستگی شده، موخوره پیدا می‌کند و بوی سوختگی هم می‌دهد.
  • یادتان باشد که نباید تا خشک شدن کامل موها سشوار کشیدن را ادامه دهید.
  • اگر از برس هنگام سشوار کشیدن استفاده می‌کنید۷ دقت کنید که دندانه‌های برس خیلی داغ نشوند چرا که به موها آسیب وارد می‌کنند.
  • سشوار نمودن موهای خیس کار درستی نبوده و آسیب حرارتی زیادی به موها وارد می‌کند. به همین خاطر باید ابتدا موها را تا حد امکان خشک کرده و رطوبت باقیمانده را با سشوار از بین ببرید.
  • هنگام خشک کردن موهای خیس از برس زدن خشن آن‌ها خودداری کنید و بهتر است در این مواقع اصلاً برس یا شانه زده نشده و از حرکات انگشتان برای حالت دادن به موها استفاده شود.