چهار ماسک روشن و شفاف کننده پوست صورت

چهار ماسک روشن و شفاف کننده پوست صورت

یکی از مواردی که در شادابی و سلامت فردی تأثیر بسیار زیادی دارد، سلامت پوست است. پوست صورت به خصوص با توجه به اینکه در معرض نور، آلودگی هوا و بسیاری ناملایمات دیگر قرار دارد می‌تواند به سرعت آسیب دیده و نیاز به ترمیم یا مراقب پیدا کند. به خصوص اینکه با دیدن اشکالاتی که برای پوست صورت پیش می‌آید، شادابی و سلامت روحی و جسمی ما هم به مخاطره می‌افتد. به همین دلیل یکی از مواردی که می‌تواند به سلامت پوست صورت کمک کند، استفاده از انواع ماسک‌های گیاهی است. در ادامه به معرفی چند نمونه از این ماسک‌ها می‌پردازیم.

۱. ماسک اول: سفیده تخم مرغ به دلیل حالت چسبندگی شدیدی که دارد، علاوه بر شفاف کردن پوست، در ترمیم جوش‌های صورت نیز مؤثر بوده و به تنهایی بسیار برای پوست مفید است. برای ساخت ماسکی که برای صورت قابل استفاده باشد و در آن از سفیده تخ‌مرغ استفاده شود به شیوه زیر عمل کنید. یک سفیده تخم مرغ را خوب به هم می‌زنید تا کاملاً سفید و کف مانند شود. سپس این کف سفید را روی پوست مالیده و بدون حرکت، یک ربع در آرامش دراز بکشید. وقتی ماسک کاملاً جذب وخشک شد پوست را ابتدا با آب ولرم وسپس حتماً با آب سرد وخنک بشویید. این ماسک را هفته ای دوبار در آرامش کامل بزنید.

۲. ماسک دوم: یک قاشق مربا خوری عسل را با نصف قاشق چایخوری پودر بادام سفید شده مخلوط کنید. حتماً برای راحتی کار عسل را در جای گرمی مثل روی درب کتری آب جوش قرار داده تا راحت تر با پودر بادام مخلوط شود. سپس این مخلوط را کاملاً آرام و با حرکت دورانی روی پوست بمالید. پس از خشک شدن، ابتدا با آب ولرم و سپس با آب سرد و خنک بشویید. این ماسک را هفته ای یک بار استفاده کنید.

۳. ماسک سوم: نشاسته نیز به دلیل چسبندگی خاصیت تمیز کنندی برای پوست دارد و تمام جرم‌های پوستی را گرفته و در ترمیم جوش‌ها نیز بسیار مؤثر است. برای درست کردن ماسک نشاسته هم می‌توانید از یک قاشق غذاخوری ماست کم چرب و یک قاشق چایخوری نشاسته استفاده کنید و هم می‌توانید به جای ماست از یک قاشق شیر استفاده کرده، پس از مخلوط کردن، آن را به آرامی روی پوست مالیده و صبر کنید تا کاملاً جذب و خشک شود؛ مانند ماسک‌های قبلی ابتدا با آب ولرم و سپس با آب خنک و سرد بشویید. از این ماسک نیز هفته ای یک تا دو بار استفاده کنید.

۴. ماسک چهارم: یک قاشق عسل را با یک قاشق چایخوری پودر شیر مخلوط کرده وبه همان ترتیب ماسک‌های قبلی بر روی پوستتان بزنید و پس از جذب وخشک شدن باآب ولرم و سپس با آب خنک شستشو نمایید. نکته قابل توجه این که از این ماسک می‌توانید به عنوان شیر پاک کن برای پاک کردن کرم وکرم پودر از روی صورت نیز استفاده کنید.

در تمامی این ماسک‌ها حتماً از صحبت کردن، خندیدن و حرکت کردن خودداری کنید. چون هم بهتر است ماسک‌ها را در آرامش کامل و با فکری آرام استفاده کنید تا تأثیر بیشتری بر روی پوست داشته باشد و هم از به وجود آمدن چین وچروک های صورت جلوگیری کنید.