کت‌وشلوار کلاسیک: ۵ مدل که هرگز از مد نخواهند افتاد

5 کت‌وشلوار کلاسیک که هرگز از مد نخواهند افتاد - والامد

نسل‌اندرنسل، کت‌وشلوار سلاح هرروزه مردان بوده است، انتخابی که بهترین ظاهر و احساس را به شما می‌بخشد. اما اگر از آن دسته مردانی هستید که برای اولین بار پا در دنیای لباس‌های رسمی گذاشته‌اید، از کجا باید شروع کنید؟ و پولی را که با تلاش بسیار به دست آورده‌اید، برای سرمایه‌گذاری روی چه استایلی خرج کنید؟ زیرا یک دست کت‌وشلوار خوب، یکی از گران‌قیمت‌ترین خریدهای شما خواهد بود بنابراین، نمی‌خواهید که پولتان هدر برود. به همین دلیل این مطلب را برای شما انتخاب کرده‌ایم. جاودانه، مرغوب و شیک، پنج کت‌وشلوار زیر همان چیزی است که به آن‌ها ملزومات زندگی مدرن می‌گوییم ، مدل‌هایی برای همه فصول که هیچ‌وقت از مد نمی‌افتند.

کت‌وشلوار دوتکه سورمه‌ای

به‌جرأت می‌توان گفت که کت‌وشلوار دوتکه سرمه‌ای تنها چیزی است که یک مرد در طول زندگی خود به آن نیاز دارد، رنگ انعطاف‌پذیر و پررنگ آن با هر سناریویی همخوانی دارد، از مصاحبه کاری گرفته تا رستوران گران‌قیمت یا مراسم عروسی. این استایل علاوه بر اینکه باید کاملاً اندازه باشد، کت آن باید دارای یک ردیف دکمه باشد و یقه‌اش درز داشته باشد. این استایل را همیشه با کفش قهوه‌ای و اکسسوری مشکی ست کنید. کت سرمه‌ای را می‌توانید خارج از محل کار خود با شلوار جین یا چینو ست کنید تا ظاهری راحت و درعین‌حال هوشمندانه داشته باشید.

classicsuit1

کت‌وشلوار دوتکه مشکی

باوجوداینکه کت‌وشلوار مشکی طرفداران زیادی ندارد اما مدل خوش‌دوخت آن همیشه شیک است و شما را لاغرتر نشان می‌دهد. اما این استایل باید ساده باشد، رنگ و طرح زیاد، زیبایی آن را کاهش می‌دهد. پیراهن سفید کلاسیک و کراوات ابریشمی مشکی، ست برنده آن است، خصوصاً اگر به این ست، یک جفت کفش مردانه بنددار یا بوت چلسی اضافه کنید. این ست، انتخاب خوبی برای مراسم‌های شبانه است؛ پوشیدن کت‌وشلوار تمام‌مشکی در طول روز، طاهری خشن به شما می‌بخشد (این ست در نور مصنوعی بهترین جلوه را دارد) اما می‌توانید کت آن را با شلوار خاکستری تنگ ست کنید تا برای استفاده در طول روز هم مناسب باشد.

classicsuit2

کت‌وشلوار چهارخانه خاکستری شاهزاده ولز

بعضی از مدها به همان سرعت که آمده‌اند، از بین می‌روند اما کت‌وشلوار چهارخانه شاهزاده ولز از آزمون زمان سربلند بیرون آمده است. این مدل ابتدا برای جنگلبانان اسکاتلند که حافظ حیات‌وحش و روستاها بودند، طراحی شد اما طرح آن در بین مردان همه سنین و برای طبیعت‌گردی محبوبیت پیدا کرد. کت‌وشلوار چهارخانه زغالی یا خاکستری ساده و مرغوب به شما کمک می‌کند تا در میان دریایی از ست‌ها سرمه‌ای و مشکی، خاص بمانید. فقط به خاطر داشته باشید که این ست را زیاد شلوغ نکنید تا طرح آن خودنمایی کند. با توجه به اینکه این ست ریشه‌ای انگلیسی دارد، می‌توانید آخر هفته‌ها کت آن را با لباس‌های مناسب برای فضای باز ست کنید، به شلوار جین آبی تیره و کفش بروگ برنزه فکر کنید.

classicsuit3

کت‌وشلوار سه‌تکه خاکستری

خاکستری، رنگی چند کاربردی است، هم برای محل کار مناسب است و هم برای لباس دامادی. بنابراین، تعجبی ندارد که کت‌وشلوار سه‌تکه خاکستری، لباسی کلاسیک به‌حساب می‌آید و سرمایه‌گذاری خوبی برای کسانی است که تیپ کاملاً بسته را ترجیح می‌دهند. درست است که از جلیقه آن زیاد استفاده نخواهید کرد اما خوب است که در کمدتان باشد تا بتوانید در مواقعی که می‌خواهید تأثیر عمیقی بر اطرافیان بگذارید از آن استفاده کنید. همچنین می‌توانید در گرمای تابستان، کت آن را کنار بگذارید و بازهم چیزی از شیک‌پوشی‌تان کم نشود. برای اینکه کمی از حالت رسمی خارج شوید می‌توانید شلوار و جلیقه آن را با پیراهنی که آستین‌های آن را بالا زده‌اید و بدون کراوات ست کنید.

classicsuit4

کت‌وشلوار بژ

وقتی بالاخره مردان دنیای مدرن به اهمیت تیپ‌های فصلی پی بردند، کت‌وشلوار بژ به‌سرعت به یک تپ کلاسیک معاصر تبدیل شد. این ست، انتخاب از پیش تعیین‌شده شما برای شرکت در هر مراسمی است که در هوای گرم برگزار می‌شود. این ست، شکاف بین تیپ رسمی و غیررسمی را پر می‌کند زیرا هم می‌توانید آن را با پیراهن و کراوات در محل کار خود بپوشید و هم با یک تی‌شرت خاکستری در مراسم عروسی تابستانه. این ست تنها مناسب بهار/تابستان است. بهتر است جنس نخی یا لینن-نخی آن را انتخاب کنید تا در گرما راحت باشید. فراموش نکنید که این ست نباید تنگ باشد بلکه باید اندازه باشد تا هوا به‌راحتی در آن جریان داشته باشد. از اینکه این ست را از هم جدا کنید واهمه نداشته باشید. تکه‌های این ست به دلیل ماهیت راحتی که دارند قابل‌استفاده به‌صورت جداگانه هستند – می‌توانید برای داشتن تیپی ورزشی در آخر هفته، شلوار آن را با تی‌شرت پولو و کفش کتانی ظریف بپوشید یا برای گردش در شهر، کت آن را با شلوار جین موردعلاقه‌تان و کفش راحت چرمی ست کنید. برای ایجاد تضادی قوی و حساب‌شده، این کت‌وشلوار را با اکسسوری‌های قهوه‌ای یا سرمه‌ای ست کنید.

classicsuit5

این مطالب را نیز بخوانید: