کت مردانه همه‌کاره شما

کت مردانه همه‌کاره جدید شما - والامد

پول دادن بابت لباسی که تنها در مراسم عروسی قابل‌استفاده است، واقعاً آزاردهنده است. اما کت مردانه فقط برای مراسم‌هایی با کارت دعوت طلاکوبی شده نیست. اگر یک کت مردانه خوب بخرید و آن را درست ست کنید، از محل کار گرفته تا کافه و عروسی، همه‌جا می‌توانید از آن استفاده کنید.

کت مردانه همه‌کاره شما

هرچه کتتان آراسته‌تر باشد، ست کردن آن دشوارتر است. آراستن کت مردانه ساده راحت‌تر از تعویض دکمه‌های طلایی است. نیش دوگریتر، معاون رئیس سوت‌ساپلای می‌گوید: «کت مردانه دو دکمه با جیب وصله‌ای و سرشانه‌های نرم برای هر مراسم و موقعیتی مناسب است. هم می‌توان آن را به‌صورت رسمی و هم غیررسمی ست کرد.»
اما رنگ، کلید موفقیت شماست. رنگ‌های روشن و خنثی برای ست رسمی مناسب نیستند. سورمه‌ای برای محل کار بسیار مناسب است و با استفاده از اکسسوری­‌ها می‌توانید طیف آن را شاد کنید. به دنبال حد وسط این دو طیف رنگی باشید. بهتر است جنس کت شما هم پشم باز باشد تا در هوای گرم‌تر هم بتوانید آن را بپوشید.
دیگر زمان آن رسیده که کت مردانه به یکی از اصلی‌ترین آیتم‌های لباسی شما تبدیل شود.
پیشنهاد ما کت آبی هاوانا است که می‌توانید آن را با آیتم‌های زیر ست کنید:

 کت همه‌کاره جدید شما - والامد

۱. تی‌شرت سفید، شلوار جین تیره، کفش کتانی

تی‌شرت نباید یقه داشته باشد تا حس خفگی ایجاد نکند. دن می، مدیر استایل برند مستر پورتر می‌گوید: «هرگز تی‌شرت طرح‌دار و لباس‌های حجیم زیر کت نپوشید زیرا خطوط شق‌ورق آن را خراب می‌کند.» اینجاست که هر لباس به‌شدت ساختارمندی، ستی رسمی با آن ایجاد می‌کند.
ست شلوار جین با کت در سیطره مجریان برنامه تخت گاز قرار دارد. کت مردانه خود را با شلوار جین چند درجه تیره‌تر از آن و یک جفت کفش کتانی مینیمالیستی ست کنید. این ست هرگز به بیراهه نخواهد رفت. شلوار جین و تی‌شرتتان باید کمی تنگ باشند و قد تی‌شرت باید کوتاه‌تر از کت باشد. هرگز تی‌شرت را درون شلوار فرونبرید.

2. تی‌شرت، گرم‌کن کلاه‌دار، چینو، بوت - والامد

۲. تی‌شرت، گرم‌کن کلاه‌دار، چینو، بوت

کت مردانه، آیتمی رسمی-غیررسمی است. به دلیل اینکه از کت‌وشلوار غیررسمی‌تر است در ست‌های خیابانی استفاده می‌شود پس می‌توانید آیتم‌های ناهمخوان را با آن ست کنید و کسی متوجه نشود که چشم‌بسته لباس پوشیده‌اید. وقتی استایل­‌های مختلف را باهم مخلوط می‌کنید، ترکیب رنگ‌های خنثی راحت از رنگ‌های روشن است.
بازهم تأکید می‌کنیم که تن خور بسیار اهمیت دارد. کت شما نسبتاً تنگ است پس گرم‌کن کلاه‌دار، تی‌شرت و چینوی شما هم باید با آن همخوانی داشته باشند. اما نباید لباس‌ها حجیم به نظر برسند پس دکمه‌های کت و زیپ گرم‌کن کلاه‌دارتان را باز بگذارید و به‌جای کتانی، بوت بپوشید تا حس خیابان‌گردی شهری را به‌خوبی منتقل کنید. البته هرگز سعی نکنید شبیه مارک زاکربرگ شوید.

 5-fresh-ways-to-wear-a-blazer-(2)-3

۳. چینو، پیراهن آکسفورد، پلیور، کتانی سفید

میزان رسمی بودن کت مردانه به آیتم‌هایی بستگی دارد که با آن ست می‌کنید. برای آخر هفته‌ها باید متعلقات اداری را کنار بگذارید. کراوات خود را کنار بگذارید تا کمی نفس بکشید و شلوار ساده بپوشید. دوگریتر می‌گوید: «تا جای ممکن غیررسمی بپوشید. کت خود را با چینوی قهوه‌ای یا شلوار بگی خاکستری، پلیور یقه‌گرد بژ و پیراهن آکسفورد شور رفته ست کنید.»
حس اسپرت پلیور خود را به کفشتان منتقل کنید. کفش بروژ، شلوار جینتان را رسمی‌تر می‌کند اما کتانی حالت چینو را از جمعه‌های بی‌قید به شنبه‌های پرکار تبدیل می‌کند. فقط دقت کنید که سفید و ساده باشند و جنس آن‌ها چرم باشد نه نایلون. این، یونیفرم شما برای دیدن فوتبال در کافه است نه در تراس خانه.

3. چینو، پیراهن آکسفورد، پلیور، کتانی سفید - والامد

۴. شلوار فلانل، یقه‌اسکی، بروژ

بازی با بافت‌ها، حرکت قدرتمندی است که می‌تواند تیپ یکنواخت را بشکند و طیف‌های متضاد را در کنار هم قرار دهد. تضاد رنگ کت با فلانل تیره، آن را رسمی‌تر نشان می‌دهد اما هنوز هم در قلمرو کت‌وشلوار نمی‌گنجد.
برایان لیشاک، مدیر ریچارد اندرسون، می‌گوید: «با پوشیدن شلوار خاکستری، آن را رسمی‌تر نشان دهید.» یقه‌اسکی به شما کمک می‌کند تا تعادلی با کت یقه‌باز ایجاد شود.
کفش‌های غیررسمی برای محل کار مناسب نیستند اما با پوشیدن یک جفت بروژ شکلاتی (یا کفش مانک جگری) تیپی خواهید داشت که شما را به‌راحتی از پشت میز
کار به کافه خواهد برد.

شلوار فلانل، یقه‌اسکی، بروژ - والامد

۵. شلوار رسمی، کراوات بافتنی، پیراهن رسمی، کفش مشکی بنددار

بهترین راه برای درخشیدن در محل کار رسمی این است که از آن اجتناب کنید! لی-آن سالمونز، خریدار پوشاک مردانه آستین رید و وی‌یلا می‌گوید: «آن را با پیراهن آهار خورده آبی آسمانی با یقه بلاف بدون دوخت ست کنید. این ترکیب، زیرسازی تمییز و مرغوبی برای افزودن شخصیت به تیپ شماست.»
اکسسوری­‌ها، تیپ شما را ارتقا می‌دهند اما ابریشم کتتان را از سکه می‌اندازد. در عوض به بافت فکر کنید؛ کراوات بافتنی تیره‌تر از کت و پیراهن، به شما امکان می‌دهد که بدون هم‌رنگ جماعت شدن، با همکاران خود هماهنگ باشید.
اگر در بالاتنه از رنگ‌های هماهنگ استفاده کرده‌اید، در پایین‌تنه آن را بشکنید و کمی هنری عمل کنید. اما بدانید که جزئیات اهمیت دارند. تام شردل، خریدار آیدل من می‌گوید: «طوری عمل کنید که کتتان مرکزیت نداشته باشد. کل تیپ خود را آماده کنید سپس کت را به آن بیفزایید و اگر خوب شد، از در خانه بیرون روید.» یعنی حتی اگر کت خود را روی صندلی بیندازید، بازهم تیپتان فوق‌العاده خواهد بود.

شلوار رسمی، کراوات بافتنی، پیراهن رسمی، کفش مشکی بنددار - والامد

این مطالب را نیز بخوانید: