کریستیانو رونالدو – از فوتبال تا مد

کریستیانو رونالدو – از فوتبال تا مد - والامد

شاید شهرت خود را با پوشیدن جوراب‌های بلند، شلوارک و تی‌شرت تنگ به دست آورده باشد اما کریستیانو رونالدو با مهارت‌های خود در عرصه مد هم به طرفداران خود در سراسر جهان کمک می‌کند. کریستیانو رونالدو با قدم نهادن در مسیر افرادی چون دیوید بکام، برند پوشاک خود را، CR7، در سال ۲۰۱۳ راه‌اندازی کرد و از آن زمان، خط تولید خود را به‌تدریج وسعت داده است. رونالدو در همکاری با ریچارد چای، طراح نیویورکی، و گروه نساجی JBS،، آیتم‌های لوکس و معمولی متنوعی را عرضه می‌کند لباس زیر، پیراهن، جوراب و کفش. درواقع علاقه او به عرصه مد، مسیرهای تازه‌ای پیش رویش گذاشته و به نظر می‌رسد در چند سال آینده برند CR7 پیشرفت‌های چشمگیری داشته باشد.

Cristiano-Ronaldo-–-From-Football-to-Fashion-1

کریستیانو رونالدو – مرد هزارچهره

کریستیانو رونالدو علاوه بر قرارداد اسپانسری با تولیدکننده ژاپنی تجهیزات تناسب‌اندام، با اپراتور آنلاین پوکر، پوکر استارز، شرکت تکنولوژی موبایل سامسونگ و KFC هم قرارداد دارد. طبق اعلام بومبرگ، رونالدو کل بدن خود را اسپانسرها پوشانده است؛ اقدامی که یک امپراتوری مولتی‌میلیون دلاری برایش به ارمغان آورده است. درواقع، کریستیانو رونالدو علاوه بر اینکه سلطان بلامنازع زمین فوتبال است، علایق دیگرش به او کمک کرده تا مهارت‌های گوناگون دیگری به دست آورد. باوجوداینکه هنوز در عرصه پوکر به یک حرفه‌ای بدل نشده است، هم‌اکنون سفیر پوکر استارز است و این، بدان معناست که او می‌تواند در کنار بازیکنان حرفه‌ای بازی کند و مهارت‌های خود را ارتقا دهد. به‌علاوه، همکاری رونالدو با TAG، شامپوی کلیر و KFC به او توانایی درنوردیدن مرزهای فرهنگی را داده است و او را به مردی برای تمام فصول تبدیل کرده است. این تنوع اجتماعی نه‌تنها به کریستیانو رونالدو کمک کرده که به بیشترین طرفدار را دنیای مجازی داشته باشد بلکه استاد شناسایی مدها و تولید پوشاکی باشد که برای چندین قشر از مردم مناسب است. شکی نیست که تیم طراحی کریستیانو رونالدو خط‌مشی کلی CR7 را تعیین می‌کند اما بدیهی است که علایق متنوع کریستیانو رونالدو او را با تعدادی از بازارهای مختلف پیوند داده است.

تنوع محصولات CR7

درواقع، سنگ بنای برند CR7، لباس زیر است. به لطف بدن ورزشکاری کریستیانو رونالدو، تنوع لباس زیر برند CR7 در دو سال اخیر پیشرفت چشمگیری داشته است. رونالدو در ابتدا با مجموعه محدودی از شورت‌های باکسر و بریف کار خود را شروع کرد اما هم‌اکنون بیش از ۵۰ محصول دارد. بدیهی است که تنوع، کلید دوام آوردن در دنیای مد است و CR7 هم برای اینکه نیازهای افراد شیک‌پوش را تأمین کند، تمام مایحتاج پوشاک مردان را از سرتاپا تأمین کرده است. بااین‌وجود، اگر کیفیت محصولات یک شرکت پایین باشد، تعداد محصولات آن اهمیتی ندارد و موفق نخواهد شد. با این اوصاف، برند CR7 در کجا قرار دارد؟

Cristiano-Ronaldo-–-From-Football-to-Fashion-3

طبیعتاً همانند چیزهای دیگری که در دنیای مد وجود دارند، زیبایی حرف اول را می‌زند اما همه محصولات کریستیانو رونالدو کیفت چشمگیری دارند. باوجوداینکه شعار بازاریابی این برند این است که تک‌تک آیتم‌ها «مورد تأیید کریستیانو رونالدو» است اما باید دید واقعیت چیست. طراحی بیشتر آیتم‌ها با ریچارد چای، طراح نیویورکی، است و گروه نساجی دانمارکی JBS، آن‌ها را می‌دوزد. به‌علاوه، کفش‌های برند کریستیانو رونالدو از موادی با بالاترین کیفیت تولید می‌شوند. دربی‌های گرانج این برند با رویه جیر گاو و آستر چرم، قیمت گزافی ندارند. بوت‌های بروژ جاز آن ترکیبی از تیپ هوشمندانه و معمولی است که جایگاه خوبی در مد مدرن دارد. این کفش‌ها تعادل مناسبی بین تشریفات و راحتی ایجاد کرده‌اند و برای شبگردی‌های شهری فوق‌العاده هستند.

فراتر از کفش

علاوه بر کفش، انواع پیراهن‌های کریستیانو رونالدو هم با همان کیفیت عرضه می‌شوند. این پیراهن‌ها مدل کلاسیک تک‌رنگ هستند و در دو طیف رنگی عرضه می‌شوند. این مدل با شخصیت و اندام رونالدو همخوانی دارد. درواقع، مهم‌ترین مشکل این پیراهن‌ها همین است: اگر شبیه رونالدو نباشید، مدل خوبی برای شما نخواهد بود. بااین‌وجود، تنوع محصولات CR7 طبق اصول دنیای مد مناسب است و در تن مردان خوش‌پوش زیباست و به همین دلیل است که کریستیانو رونالدو را می‌توان هم دنبال‌کننده و هم آفریننده مد دانست. با توجه به اینکه کریستیانو رونالدو در همه زمینه‌ها دستی دارد، ریشه‌های خود را فراتر از دنیای فوتبال گسترده است و از منابع مختلفی الهام می‌گیرد. رویکرد چندجانبه او به شغلش در مجموعه پوشاک او هم دیده می‌شود. آیا کریستیانو رونالدو در ده سال آینده به بزرگ‌ترین نام عرصه مد تبدیل خواهد شد؟ احتمالاً نه. اما در دنیای ورزشکارانی که به مد روی آورده‌اند، این ستاره رئال مادرید، یکی از خلاق‌ترین و شیک‌ترین‌هاست.