۵ قانون برای نپوشیدن جوراب

5 قانون برای نپوشیدن جوراب - والامد

باوجوداینکه به آن فکر نکرده‌­اید، اما راه‌­های زیادی برای پوشیدن کفش، بدون جوراب وجود دارد. راهنمای زیر را به­‌ٰدقت بخوانید تا بفهمید چگونه می­‌توان بدون اینکه به تیپ خود صدمه­‌ای وارد کنید – یا غیربهداشتی عمل کنید – جوراب را حذف نمایید.

بدون اینکه به تیپ خود صدمه­‌ای وارد کنید، مچ پای خود را نشان دهید.

۱- همیشه جوراب‌­های کفی بپوشید

آیا به پای ورزشکاران، کفش­‌های بدبو و ناخن‌­های قارچی علاقه­‌مند هستید؟ فکر نمی‌­کنم. نکته «نپوشیدن جوراب» ایجاد توهم آن است نه واقعیت بخشیدن به شلپ‌­شلپ پا در کفش. به‌جای اینکه اجازه دهید ته کفشتان استخری از عرق شکل بگیرد، بهتر است یک جفت (یا سه جفت) جوراب کفی بخرید. کلوین کلاین خط تولید زشتی از جوراب­‌های کفی راه­‌اندازی کرده اما نوارهای لاستیکی کوچکی درون آن‌ها تعبیه کرده که موجب می‌­شوند، جوراب از پایتان بیرون نیاید. اگر به دنبال جوراب­‌های ساده­‌تر و زیباتری هستید، بهتر است برند فالک را که در این زمینه تخصص دارد، انتخاب کنید.

sockless1

۲- شلوار مناسبی برای این تیپ انتخاب کنید

احتمالاً متوجه شده‌­اید که امسال، شلوارهای پاچه گشاد در مغازه­‌های شهر زیاد شده است که اگر به تن فرد مناسبی دیده شود، بدون جوراب و با یک جفت کفش ورزشی یا دربی بسیار باحال می­‌شود. اما برای بقیه ما که فقط انسان­‌هایی فانی هستیم، شباهتی به مدل‌­ها نداریم و برای صنایع خلاق کار می‌کنیم، مطبوع­‌ترین روش برای نپوشیدن جوراب، با شلوار­های خوش­‌دوخت نسبتاً تنگ است. بهتر است قد شلوارتان روی مچ پا یا دقیقاً بالای آن باشد تا شیک به نظر آید و خطوط مرتبی ایجاد کند.

sockless-rules

۳- موقعیت خود را بسنجید

همیشه قبل از اینکه بخشی از بدن خود را نمایان کنید، به میزان رسمی بودن مناسبت و قوانین پوششی آن دقت کنید. باوجوداینکه تیپ بدون جوراب می‌­تواند بسیار شیک و باوقار باشد اما در برخی موارد باید تیپی سنتی­‌تر داشته باشید – مثلاً عروسی‌­های رسمی یا شرکت­‌های بزرگ. این، بدان معناست که اگر یکی از افراد خوش­‌شانسی هستید که یونیفرم کاری روزانه شما می­‌تواند لباس راحت کاری باشد، دلیلی ندارد که شلوار نوک‌­مدادی یا سورمه‌­ای کمی کوتاه که پایین پاچه آن تو داده شده است، نپوشید. این تیپ را با کفش­‌های نیمه‌­رسمی بدون لژ و پیراهن آکسفورد اتوخورده همراه با کراوات کامل کنید. برای اینکه تیپی ایده­‌آل، راحت و درعین‌حال هوشمندانه برای شرکت در مراسم تابستانه عروسی داشته باشید، یک کت هم روی این ست بپوشید.

sockless-rules-4

۴- از مچ پای خود مراقبت کنید

اگر مچ پاهایتان پوستی نرم و لطیف و زنانه دارد که هیچ، وگرنه قبل از اینکه کفش خود را بدون جوراب بپوشید، بهتر است به وضعیت آن‌ها توجه و رسیدگی کنید. ظاهر آشیل خشک و کویری و موهای وزوزی آن، بر ظاهر کلی شما تأثیر می­‌گذارد بنابراین مچ پای خود را با اسکراب لایه‌­برداری کنید، پای خود را با کرم ترمیم‌­کننده پای شول مرطوب کنید و برای اینکه رنگی ملایم به آن بدهید از لوسیون حمام برنزه کننده سنت تروپز استفاده کنید. درصورتی‌که به هر دلیلی به این محصولات دسترسی نداشتید، می‌توانید از محصولات مشابه در این زمینه استفاده کنید.

sockless2

۵- افراط نکنید

دیگر عصر ویکتوریایی به پایان رسیده است پس نشان دادن مچ پا دیگر تابو و تحریک‌­کننده نیست. اما اگر می­خواهید خوش‌سلیقگی و ذوق خود را به نمایش بگذارید، توصیه می­‌کنم که شلوارهای برمودا و سه­‌ربع نپوشید. درواقع، بهترین راه برای داشتن یک تیپ فوق­‌العاده بدون جوراب، فقط کافی است کمی از مچ پای خود را از زیر شلوار بیرون بگذارید.

sockless-rules-2

این مطالب را نیز بخوانید: