۵ کت که می‌توان با پیراهن و کراوات پوشید

5 کت که می‌توان با پیراهن و کراوات پوشید - والامد

هنگام زمستان به‌راحتی می‌توان ست‌های بدون ریسکی پوشید. پوشیدن کت‌هایی که مثل این روزها تیره هستند آسان است. اما احتمالاً کت رسمی و کراوات دیگر دلتان را زده است اما می‌توانید با تنوع بخشیدن به نوع کت، زندگی خود را از یکنواختی بیرون آورید.
اگر پایه تیپ شما آیتم‌های کلاسیک باشد پیراهن شق‌ورق اندازه، یک شلوار پشمی نسبتاً تنگ، یک کراوات و کفش بنددار برای تنوع دادن به مدل کت‌های خود می‌توانید آزادانه‌تر عمل کنید. منظورمان این است که بهتر است کت رسمی را کنار گذاشته و کتی متفاوت‌تر انتخاب کنید.

کت بامبر - والامد

۵ کت که می‌توان با پیراهن و کراوات پوشید

۱. کت بامبر

با مقدمات شروع می‌کنیم. ریشه‌های ارتشی بامبر با یونیفرم‌های خیابانی شهروندی در هم آمیخته است. بهتر است رنگ‌های تیره مانند زغالی، سورمه‌ای یا مشکی با پارچه‌های ساده را انتخاب کنید؛ بهتر است نوعی پارچه نخی سنگین باشد که شکل خود را از دست ندهد. کت نباید جزئیات تزئینی، اپل بزرگ یا اجسام براق داشته باشد بامبرهای ۱MA نایلونی بیشتر به تیپ غیررسمی می‌آیند تا کت‌وشلوار و کروات.
جزئیات، ظاهر شما را می‌سازد. زیپ یا دکمه‌ها باید بسته باشند و در جیب‌ها چیزی غیر از دست‌ها نباشد. بهتر است یقه و سرآستین‌ها کوچک باشند تا تنه کت بیشتر در دید باشد و سیارهای آن‌ها بزرگ و عمیق نباشد. بدیهی است که هیچ لوگو و آرمی نباید روی کت باشد.
اما مهم‌تر از همه، هرگز دکمه‌ها زیپ را تا بالا نبندید. باید پیراهن و کراوات معلوم باشند تا ظاهری رسمی‌تر داشته باشید.

نمونه

کت بامبر آبی، موجود در سوت‌ساپلای - والامد

 

۲. کت یقه‌مردانه

این مدل کت، هرینگتونی است با یقه پیراهن مردانه و مد روان‌وی­های بهار/تابستان ۲۰۱۶ است. همان قواعدی که در مورد کت بامبر وجود دارد باید اینجا هم رعایت کنید اما به دلیل اینکه یقه آن رسمی است، می‌توانید کمی ریسک کنید: می‌توانید رنگ‌های خانواده توت یا جواهری، یا پارچه‌ای با کمی بافت را انتخاب کنید.
در اینجا هم جزئیات اهمیت دارند اگر آن را با پیراهن و کراوات ست می‌کنید، تیپتان باید شق‌ورق باشد؛ رفتارتان با این کت باید مانند کت و شلوار باشد.

کت یقه‌مردانه - والامد

نمونه

 

کت طرح جین، موجود در منگوی مردانه - والامد

۳. بارانی مک

بارانی مک سال‌ها پوششی اداری بوده است اما هنر در انتخاب کت و ست کردن آن با آیتم‌های مناسب است. اول باید بدانیم که آن را نباید با چه چیزی ست کرد: بارانی مک کرم‌رنگ چهار دکمه دارای کمربند با ظاهری ارزان‌قیمت با شلوار براق تنگ و کفش نوک‌تیز ارزان‌قیمت.
حال باید بدانیم که آن را با چه چیزی ست کنیم: بارانی مک دارای یک ردیف دکمه به رنگ خاکستری­، آبی یا حتی قهوه‌ای تیره با شلوار کمی تنگ، پیراهن سفید/آبی آسمانی و کفش بروژ بزرگ. یقه بارانی مک را بالا بزنید و در صورت نیاز از شال استفاده کنید (شال را زیر بارانی بپوشید).

بارانی مک - والامد

نمونه

 

بارانی مک ضد آب آبی، موجود در کرامبی - والامد

۴. کت جین

کت جین، چندکاره‌تر از چیزی است که شما فکر می‌کنید. به آن، به‌عنوان آیتمی مستقل نگاه نکنید بلکه آن را آیتمی بدانید برای چندلایه پوشی در آب‌وهوای زمستانی، در این صورت گزینه محبوبی در کمد زمستانی شما خواهد شد.
رنگ آن باید مشکی، آبی یا نیلی سیر و تن خور آن کمی آزاد باشد. برای اینکه تیپ کلاسیک شهری خود را کمی مدرن کنید، آن را زیر بارانی گاباردین بپوشید یا اگر زیبایی‌شناسی خشن‌تری دارید، آن را زیر کت کارگری کرباسی بپوشید.

کت جین - والامد

نمونه

 

کت جین - والامد

۵. کت موتورسواری چرمی

این، تیپی حرفه‌ای است. کن باید شق‌ورق و نسبتاً تنگ و تماماً مشکی باشد. بوت چلسی، کراوات باریک مشکی و پیراهن سفید شق‌ورق با آن فوق‌العاده خواهد شد. باید بهترین جنس کت چرمی را که از عهده قیمت آن برمی‌آیید بخرید. چرم آن باید محکم و صاف باشد و تا جای ممکن گره و ناهمواری نداشته باشد.
چرم آن نباید برس خورده باشد یا نمای کهنه داشته باشد شکستگی‌های روی چرم، حس مدیترانه‌ای آن را از بین می‌برد. آن را با عینک توریستی (یا اگر دوست دارید، با عینک موتورسواری واقعی) ست کنید تا تیپی شبیه قهرمان ترمیناتور داشته باشید.

کت موتورسواری چرمی - والامد

نمونه

 

کت موتورسواری چرم اسپیتفایر، موجود در ریس - والامد

این مطالب را نیز بخوانید: