۵ کفش چرمی چندمنظوره

5 کفش چرمی چندمنظوره - والامد

گفته می‌شود که باید برای خرید کفش و تخت خود پول خرج کنید زیرا استفاده نکردن از یکی به معنای استفاده از دیگری است.
کفش، اساس هر تیپی است. یک جفت کفش خوب می‌تواند ظاهر شما را به عرش برد و یک جفت کفش بد می‌تواند ظاهر شما را تنزل دهد. یک جفت کفش خوب علاوه بر اینکه ظاهر شما را بهتر می‌کند بلکه بادوام‌تر هم هست.
پس بهتر است قابل‌اعتمادترین گزینه‌ها را انتخاب کنید، مگر اینکه بودجه‌ای که برای خرید کفش در نظر گرفته‌اید بیشتر از بودجه کری بردشاو باشد. کفش‌هایی که بادوام‌تر از کفش‌های سر ایان بوتام هنگام پیاده‌روی برای مؤسسه خیریه پروکلیمرز باشد. کفش‌هایی که هرگز شما را ناامید نکنند.
با در نظر گرفتن این نکته، ما خستگی‌ناپذیرترین کفش‌ها را برایتان انتخاب کردیم  و همه آن‌ها چرمی هستند زیرا اگر کفش‌هایتان چرمی نباشد، بدان معناست که چندان اهمیتی برایتان ندارند. این پنج کفش چرمی چندمنظوره بهترین سرمایه‌گذاری شما خواهند بود، پس آماده کم کردن تعداد کفش‌های خود باشید و فضایی که باز شده است را در ایربی.ان.بی. ثبت کنید.

۱. کتانی‌های سفید مینیمال

اولاً اینکه سفید هستند پس با هر رنگی ست می‌شوند. یا اینکه تا زمانی که آن‌ها را تمیز نگه دارید، با هر چیزی ست می‌شوند: کتانی‌های کهنه، تیپ هوشمندانه را خراب می‌کنند.
طراحی مینیمال دست شما را برای ست‌های مختلف باز می‌گذارد. همچنین اگر به فکر «شق‌ورق بودن» کت‌وشلوار و پیراهن هستید، کتانی دارای جزئیات کمتر بیشتر به کارتان خواهد آمد. در مورد بافت هم همین قاعده پابرجاست: بافت‌های خشن‌تر، غیررسمی هستند اما بافت‌های هموارتر، رسمی‌تر هستند. طرح‌ها و جزئیات زیاد، ناجور به نظر می‌رسند و خیلی جلب‌توجه می‌کنند.
به همین دلیل است که کتانی‌های چرمی هوشمندانه‌ترین مدل هستند. آن‌ها هموارتر و براق‌تر هستند پس رسمی‌تر از کرباس هستند. به‌علاوه، تمیز نگه‌داشتن آن‌ها ساده‌تر است. کتانی‌های چرمی حجیم‌تر هستند بنابراین سنگینی کت‌وشلوار یا کت‌های پرحجم مانند بامبر شیرلینگ را در قسمت بالاتنه تعادل می‌بخشند.
با در نظر گرفتن همه نکات فوق، وقتی صحبت از ویژگی چندمنظوره می‌شود، کتانی استن اسمیت آدیداس که برگرفته از نام بازیکن مشهور تنیس است همه رقبای خود را از میدان به در می‌کند.

آلبوم نمونه‌های غیررسمی

کتانی‌های سفید مینیمال - والامد

آلبوم نمونه‌های هوشمندانه

کتانی‌های سفید مینیمال - والامد۲. بروژ قهوه‌ای تیره یا قهوه‌ای نیمه تیره

در ابتدا کشاورزان ایرلندی و اسکاتلندی برای گذشتن از باتلاق‌ها بروژ می‌پوشیدند (درواقع سوراخ‌های روی کفش چرمی بروژ برای خارج شدن آب گل‌آلود تعبیه شد بودند).
اما امروزه بروژ کفشی برای پوشیدن در همه‌جا و با همه‌چیز است. درواقع، همان‌گونه که اشاره کردیم، بروژ کفشی است لازمه گذر از باتلاق که توانسته عنوان غیررسمی هوشمندانه را از آن خود کند.
پس نتیجه می‌گیریم که باید مراقب رد پای خود باشیم. بروژی که بدنه آن حجیم است یا دارای سرپنجه گرد است حتی برای کت‌وشلوار فاستونی استاندارد کاری به‌اندازه کافی مناسب نیست (باوجوداینکه با کت‌وشلوار زبر از جنس پارچه‌های کلفت کلاسیک مثل فلانل یا تویید ست خوبی خواهد بود). همچنین، بروژی که بسیار باریک و نوک‌تیز است با شلوار جین همخوانی ندارد.
پس چه کنیم؟ باید مدلی میانه این دو و بادامی‌شکل انتخاب کنید تا به تیپ غیررسمی هوشمندانه بیاید. اما عامل دیگر، نوع سوراخ‌های آن است. به یاد داشته باشید: معمولاً هرچه سوراخ‌ها بزرگ‌ترو یا بیشتر باشند، کفش چرمی غیررسمی‌تر به نظر خواهد آمد پس اگر می‌خواهید بروژ مناسب هر موقعیتی باشد بهتر است سوراخ‌های زیادی نداشته باشد.
بروژ مشکی کمی برای تیپ غیررسمی هوشمندانه سنگین است اما اگر از قهوه‌ای نیمه تیره هم روشن‌تر باشد، برای ست کردن با تیپ رسمی نامناسب خواهد بود. بروژ برنزه همراه با کت‌وشلوار مشکی یا رسمی هم موجب می‌شود شما مانند یکی از کاندیداهای بیچاره برنامه اپرنتیس شوید که نمی‌داند معنای «شکست» چیست شکست در ست کردن لباس.

آلبوم نمونه‌های غیررسمی

بروژ قهوه‌ای تیره یا قهوه‌ای نیمه تیره - والامد

آلبوم نمونه‌های هوشمندانه

بروژ قهوه‌ای تیره یا قهوه‌ای نیمه تیره - والامد

۳. لوفر پنی مشکی یا جگری

لوفر هم مانند بروژ یکی از مدل‌های چندمنظوره غیررسمی هوشمندانه است. این مدل را ماهیگیران نروژی می‌پوشیدند پس ذات آن راحت است.
اما در سال ۱۹۳۴، جی.اچ. بأس با کمی تغییر استفاده از چرم و پاشنه کلفت‌تر کاربری آن را عوض کرد. لوفر به دلیل ویژگی چندمنظوره بودن – غیررسمی و هوشمندانه – به کفش دانشجویان لیگ آیوی تبدیل شد.
اما قبل از خرید باید چند نکته را در نظر بگیرید. همانند بروژ، سرپنجه گردتر غیررسمی‌تر است و سرپنجه تیزتر رسمی‌تر پس برای اینکه بتوانید از کاربردهای فراوان لوفر استفاده کنید بهتر است میانه‌رو باشید. همچنین باید به رویه آن توجه کنید. اگر بسیار کوتاه باشد، جورابتان کاملاً مشخص می‌شود که برای تیپ رسمی مناسب نیست و پایتان بسیار کوچک به نظر خواهد رسید.
نکته آخر اینکه کف لوفر برای ست کردن با کت‌وشلوار رسمی باریک است پس بهتر است به دنبال مدل‌هایی با کف کلفت‌تر باشید تا بیشتر بتوانید از کفش چرمی خود استفاده کنید.

آلبوم نمونه‌های غیررسمی

لوفر پنی مشکی یا جگری - والامد

آلبوم نمونه‌های هوشمندانه

لوفر پنی مشکی یا جگری - والامد

۴. بوت چلسی مشکی

راحتی در پوشیدن بوت چلسی مانند لوفر موجب شده تا غیررسمی‌تر از کفش‌های چرمی بنددار باشد. شاید تأثیرگذاری گروه بیتلز باشد اما بوت چلسی چرمی مشکی حال و هوای راک‌اندرول دارد و درنتیجه هوشمندانه است که بهترین ست برای کت موتورسواری است.
به‌علاوه، این چرم مشکی ستی مناسب برای کت‌وشلوار هم هست مثل تیپ گروه رولینگ استون در عکس‌های اولیه که بسیار محترم بودند! اگر به جیر علاقه‌مند هستید، بدانید که ویژگی رسمی و ضد آب بودن را از دست خواهید داد.
باز هم اشاره می‌کنیم که اگر سنگین باشند، ویژگی غیررسمی هوشمندانه را از دست خواهند داد. مدل بسیار نوک‌تیز موجب می‌شود پاهایتان بسیار بزرگ به نظر برسند خصوصاً اگر شلوار جین تنگ بپوشید. به همین دلیل و دلایل دیگر، بهتر است تیپ کانیه وست را بدزدید و شلوار جین را درون بوت فروکنید.
اما نباید شلوار رسمی خود را درون بوت فروکنید مگر اینکه واقعاً دوست داشته باشید همه فکر کنند که شلوار خود را از پدرتان قرض گرفته‌اید. و هرگز بوت را با کت‌وشلوار چهار دکمه نپوشید مگر اینکه دوست داشته باشید شبیه به پنجمین عضو گروه بیتلز شوید که مانند آستین پاورز در زمان یخ‌زده است.

آلبوم نمونه‌های غیررسمی

بوت چلسی مشکی - والامد

آلبوم نمونه‌های هوشمندانه

بوت چلسی مشکی - والامد

۵. دربی مشکی

خوره‌های کفش چرمی می‌دانند که وجه تمایز دربی، روزنه‌هایی است که روی رویه کفش برای رد شدن بندها دوخته می‌شود. بنابراین از کفش چرمی آکسفورد کمی غیررسمی‌تر است. آمریکایی‌ها گاهی به آن بلاچر هم می‌گویند اما این دو تفاوت اندکی باهم دارند. اما آن‌ها به بروژ، وبنگ‌تیپ می‌گویند پس می‌فهمیم که دانش آن‌ها قابل‌اعتماد نیست!
دربی علی‌رغم غیررسمی بودن و داشتن لژ حجیم‌تر از آکسفورد، رویه بی‌نقص مینیمال آن هوشمندانه و مدرن است. دربی به‌اندازه آکسفورد حجیم و به‌اندازه بروژ قدیمی نیست.
توصیه ما این بود که اگر می‌خواهید دربی را با کت‌وشلوار ست کنید بهتر است حجیم نباشد اما برندهایی مانند برونلو کوچینلی عمداً دربی حجیم را با کت‌وشلوارهای شق‌ورق ست کرده‌اند تا تضاد شدید ایجاد کنند. و به دلیل همین حجیم بودن است که برخلاف آکسفورد با تی‌شرت، شلوار جین و کت موتورسواری یا بامبر به‌خوبی ست می‌شود.
دربی مشکی چندمنظوره‌ترین و به‌روزترین کفش چرمی موجود در این دوره و زمانه است البته با اغماض.

آلبوم نمونه‌های غیررسمی

دربی مشکی - والامد

آلبوم نمونه‌های هوشمندانه

دربی مشکی - والامد

این مطالب را نیز بخوانید: