۶ آیتم ضروری یک تیپ غیررسمی که باید پول خرج آن‌ها کنید

6 آیتم ضروری یک تیپ غیررسمی که باید پول خرج آن کنید - والامد

همه ما مفهوم هوشمندانه مقرون‌به‌صرفه را می‌دانیم، حال باید مفهوم اولیه غیررسمی هوشمندانه را نیز به آن اضافه کنید. این آیتم‌ها از ضروریات لباس کاری مدرن هستند و ارزش پول خرج کردن را دارند.

آیتم‌های فوق‌العاده‌ای که برای یک تیپ غیررسمی به آن‌ها نیاز دارید

شلوار جین ساده

شلوار جینی که تن خور خوبی نداشته باشد نه راحت است و نه جذاب. شلوار جین تیره یکی از بایدهای بسیاری از تیپ‌های غیررسمی هوشمندانه است. به همین دلیل باید مدلی را انتخاب کنید که سال‌ها تغییر مد و استفاده را تاب بیاورد. شلوار جین ساده در دنیای مد شهرتی به هم زده است زیرا نگهداری از آن سخت نیست و بسیاری افراد پس از ماه‌ها (یا حتی سال‌ها) استفاده آن را می‌شویند. آن‌ها به مدت بیشتری رنگ تیره و یکدست خود را حفظ می‌کنند و شکل صاف‌تر و شق‌ورق‌تری دارند.

کت اسپرت

کت اسپرت برای محل کاری که پوشیدن کت‌وشلوار الزامی نیست، مناسب است و آیتم فوق‌العاده‌ای است که به‌راحتی می‌توان آن را به‌صورت رسمی یا غیررسمی پوشید. اما حتی اگر هفته‌ای یک‌بار آن را می‌پوشید، بهتر است کتی را که کیفیت بهتری دارد بخرید. درزهای آن دیرتر باز می‌شوند زیرا دوخت آن کیفیت بهتری دارد و پارچه آن در قسمت آرنج و سردست – قسمت‌هایی که معمولاً به سطوح دیگر ساییده می‌شوند و از بین می‌روند – فرسودگی کمتری پیدا می‌کند.

بوت

به عضوی از بدنتان که بیشترین استفاده را از آن در طول روز دارید بیشتر اهمیت دهید. هر بار که به سمت ماشین خود می‌روید و از پله‌ها بالا می‌روید، پاهای شما با چالش روبرو می‌شوند پس طبیعتاً بوت هم با مین وضعیت روبرو خواهد شد. بوت‌های ارزان‌قیمت معمولاً روند تولید سریع یا جنس ضعیفی دارند اما بوت مناسب حداقل باید چند سال دوام آورد – دقیقاً همان آیتمی که باید کمی بیشتر برایش پول خرج کنید.

پیراهن سفید

برخی معتقدند که پیراهن رسمی سفید را می‌توان همه‌جا پیدا کرد. اما ما از پیراهن شق‌ورق رسمی‌تری حرف می‌زنیم که بتوانید به‌راحتی آن را هم با کت‌وشلوار و هم با یک کت اسپرت بپوشید. اگر بخواهید برای خرید این آیتم خست به خرج دهید، ممکن است خریدی داشته باشید که با چند بار پوشیدن خراب شود یا پس از شسته شدن به تمییزی قبل نشود. پس درست است که این آیتم ابتدایی تیپ غیررسمی هوشمندانه را می‌توان در هر فروشگاهی پیدا کرد اما بهتر است به دنبال جنسی مرغوب باشید که یا ضد چروک و یا اتو کردن آن آسان باشد. پیراهن رسمی سفید، آیتمی است که با یک نگاه می‌توان جنس و عمر آن را تشخیص داد.

ساعت مچی

ساعت مچی آیتمی است که دقیقاً روی دست شما قرار دارد و معمولاً کسانی که هرروز با شما در ارتباط هستند، نوع مرغوب آن را تشخیص خواهند داد. برای اینکه این ولخرجی شما هوشمندانه باشد، بهتر است مدل کلاسیکی را که زیاد براق نیست انتخاب کنید. کیفیت بند ساعت هم نشان می‌دهد که چقدر می‌توانید از آن استفاده کنید بدون اینکه فرسودگی زیادی روی آن مشخص باشد. احتمالاً این آیتم را با تعصب خاصی خواهید پوشید.

کمربند

یکی از خریدهای رایج و سریع، کمربند است که با هر بار پوشیدن خم و کشیده می‌شود. بسیاری از مدل‌های نامرغوب آن را می‌توان با پیچاندن کمربند به‌راحتی تشخیص داد زیرا سطحی مومی دارند یا سطح آن‌ها چروک می‌خورد. یک کمربند مرغوب، چهار یا پنج سال دوام دارد اما انواع ارزان‌تر آن را هرسال باید عوض کرد. با کمی دودوتاچهارتا متوجه خواهید شد که خرید نوع مرغوب آن به‌صرفه‌تر و بهتر است.

6 آیتم غیررسمی هوشمندانه که باید پول خرج آن کنید - پیراهن سفید - والامد

کلید داشتن استایل غیررسمی هوشمندانه، داشتن آیتم‌های مدرن اولیه است. اما به دلیل اینکه شما آن‌ها را زودبه‌زود می‌پوشید، کم‌کم فرسودگی خود را نشان خواهند داد. شما می‌توانید به‌جای خرید مدهای زودگذر، آیتم‌های گران‌تر اما به‌صرفه‌تر بخرید که سال‌ها بهترین تیپ‌ها را برایتان خواهند ساخت.

این مطالب را نیز بخوانید: