۶ مورد که فوراً تیپ مردانه شما را به هم می‌ریزند

6 مورد که فوراً تیپ مردانه شما را به هم می‌ریزند - والامد

دیگر در زمینه لباس‌های تک‌رنگ استاد شده‌اید. پوشیدن چند لایه لباس برایتان مثل آب خوردن است. می‌دانید که سرآستین پیراهن تنها ۵ سانتی‌متر باید از سرآستین کت اسپرت بیرون بزند. کفش‌هایتان هر هفته واکس می‌خورند و پوستتان در کت رسمی می‌درخشد.
اما دانستن همه این اطلاعات مقدماتی بدان معنا نیست که هرگز اشتباه نخواهید کرد. باید خیلی دقت کنید.

۶ مورد که فوراً تیپ مردانه شما را به هم می‌ریزند

۱. هنر در تقریب‌هاست

تاکنون باید قواعد اولیه فلزات و چرم‌ها را یاد گرفته باشید: آن‌ها را باهم ست کنید. اما اگر خیلی ساده باشد، انگار که لباس پوشیدن را از راهنما یاد گرفته‌اید.
اکسسوری­‌ها برای زیباتر کردن تیپ مردانه شما ساخته شده‌اند، نه اینکه در مرکز توجه قرار گیرند. پس به‌جای اینکه در مغازه‌ها دیوانه‌وار به دنبال آیتم‌هایی باشید که یک طیف رنگی دارند، به یاد داشته باشید که: اگر همه‌چیز خیلی همرنگ باشد، تقریباً به بدی اصلاً همرنگ نبودن است.
چرم‌ها و فلزاتی که در یک خانواده هستند، ست‌های فوق‌العاده‌ای خواهند شد پس یک درجه روشن‌تر یا تیره‌تر انتخاب کنید.

نمونه

هنر در تقریب‌هاست - والامد

۲. کراوات را محکم ببندید

اولین قانون کراوات‌ها: از بین هزاران مدل گره، گره دانش‌آموزی یا ساده همیشه مناسب است. قانون دوم: آن را محکم ببندید.
حتی مردی که برخلاف توصیه ما کراواتش گره ویندزور دارد، خوش‌تیپ‌تر از همسایه بدون کراواتش است. برای خوش‌تیپ بودن باید همه‌چیز محکم در جای خود قرار گیرد و کراوات باید دقیقاً هم‌تراز خط یقه شما باشد. اگر با این کار، گره خیلی کوچک شود، می‌توانید حلقه دیگری هم روی آن درست کنید.
طول کراوات اهمیت دارد. نوک کراوات باید کمی روی خط کمربند باشد تا بین پاها و بالاتنه تناسب ایجاد شود. کراوات خیلی بلند = چندلر در سریال دوستان. کراوات خیلی کوتاه = همه بازیگران گرنج هیل

نمونه

کراوات را محکم ببندید - والامد

۳. ته‌ریش

ریش، انگشت دست نیست که از اصلاح آن بترسید. بدون نگهداری روزانه، مدل ته‌ریش شما از مدل ته‌ریش دیوید بکام به کسی تبدیل می‌شود که فروم اینترنتی‌اش را خودش اداره می‌کند.
و جایی که اصلاح می‌کنید می‌تواند خطوط ایده‌آلی داشته باشد. آدام بردی، کارمند آرایشگاه‌های روفیانز می‌گوید: «کسانی که صورت گردتر و کم زاویه‌تری دارند، می‌توانند گوشه‌های ته‌ریش یا ریش خود را در اطراف منطقه گردن، مربعی شکل کنند تا در دیگران تصور فک مربع را ایجاد کنند.» فقط اگر جرج مایکل را در آینه دیدید، دست نگه دارید.
بردی می‌گوید: «اگر صورت باریک و بلندی دارید، ریشتان باید حدود یک سانتی‌متر روی گونه‌ها باشد و چانه به سمت سیب گلو کاهش یابد. این مدل، تصور صورت کوتاه‌تر را در مردم ایجاد می‌کند.» فقط به یاد داشته باشید که هرگز ریش خود را بالاتر از سر سیب گلو اصلاح نکنید زیرا در این صوت، انگار ریش خود را به‌اشتباه درون آب داغ گذاشته‌اید و آب رفته است.

نمونه

ته‌ریش - والامد

۴. نسبت‌های مناسب

استایل به معنای توازن است. کت‌وشلوار دارای یقه‌برگردان باریک خود را با کراواتی به همان اندازه باریک بپوشید تا تیپ  مردانه جذاب و فریبنده مک‌کارتنی را در دوران اوجش داشته باشید.
اصلی که باید رعایت کنید: اگر اندازه یقه‌برگردان کت متوسط تا باریک باشد، عریض‌ترین قسمت کراوات باید هم‌اندازه عریض‌ترین قسمت یقه‌برگردان باشد. اگر کت‌وشلوار تامی ناتر با یقه‌برگردان بزرگ می‌پوشید، عریض‌ترین قسمت کراوات باید به‌اندازه عرض یقه پیراهنتان باشد.

نمونه

نسبت‌های مناسب - والامد

۵. نظم نظامی

هم‌اکنون یقه‌برگردان و کراواتتان عرض مناسب را دارند. چرم‌ها و فلزات تیپتان هم باهم هماهنگ هستند. آیا خط تقارن تیپتان قابل‌تشخیص است؟ این خط تقارن، خطی فرضی است که از مرکز بدن شما عبور می‌کند از چانه تا فاق. یقه، گره کراوات، دکمه‌ها و سگک کمربندتان باید همگی در یک راستا باشند. خلاصه اینکه از کراوات گرفته تا زیپ شلوار، همه‌چیز باید وسط باشد.
درز پیراهن، سرکش‌ترین بخش لباس است. پس باید پیراهنی بپوشید که بلند باشد تا هرچه بیشتر در شلوارتان فرورود و وقتی می‌نشینید زیر باسنتان قرار گیرد.
اگر بازهم پیراهن از شلوارتان بیرون آمد از بند پیراهن استفاده کنید که پیراهنتان را پایین و جورابتان را بالا نگه دارد. فقط هرگز اجازه ندهید کسی شما را بدون شلوار ببیند.

نمونه

نظم نظامی - والامد

۶. استفاده بهینه از عینک

از برخی چیزها برای دستیابی به استایل استفاده می‌کنیم و از برخی دیگر به اقتضای ضرورت. به هردوی این‌ها باید توجه ویژه بشود. و نفرین نزدیک‌بینی نباید شما را وادار سازد، عینکی را انتخاب کنید که به صورتتان نمی‌آید.
اول اینکه رنگ عینک باید به رنگ پوستتان بیاید، همان‌گونه که رنگ لباس‌هایتان باید از این قاعده پیروی کنند. سپس مدلی را انتخاب کنید که در صورتتان توازن ایجاد کند: قاب‌های گرد، صورت‌های زاویه‌دار را تلطیف می‌کنند و قاب‌های مربع، به صورت‌های بیضی‌تر، زاویه می‌بخشند.
آنچه پلی است میان آن‌ها، خط ابرو است. قاب باید شبیه خط ابرویتان باشد و تقریباً، نه کاملاً، ابروهایتان را بپوشاند. این امر نشان می‌دهد که قاب به‌راحتی در جای مناسبی روی صورتتان قرار گرفته است.

نمونه

استفاده بهینه از عینک - والامد

این مطالب را نیز بخوانید: