۶ کاربرد قهوه در زیبایی

6 کاربرد قهوه در زیبایی - والامد

هیچ‌چیز مثل یک فنجان قهوه نمی‌تواند آغازگر یک روز خوب باشد. یک فنجان قهوه خوب و قوی می‌تواند هنگام صبح، خواب را از چشمانتان برباید و انرژی لازم را به شما ببخشد. باور کنید یا نه، تفاله‌های قهوه‌ای که همیشه دور می‌ریزید می‌توانند نقشی مهم در رژیم زیبایی شما داشته باشند. در ادامه، ۶ کاربرد قهوه در زیبایی را بررسی خواهیم کرد که حتماً خودتان هم از آن باخبر هستید.

۶ کاربرد قهوه در زیبایی

استفاده از قهوه برای داشتن موهای درخشان

آنتی‌اکسیدان‌های موجود در قهوه، موجب درخشان‌تر و قوی‌تر شدن موها می‌شود، درنتیجه موها سریع‌تر رشد می‌کنند. هنگام شستشوی بعدی موهای خود، این ترفند سریع را به کار برید تا موهای درخشان‌تری داشته باشید. کمی قهوه قوی درست کنید، سپس کمی آب به آن اضافه کنید. صبر کنید تا ولرم شود سپس آن را روی پوست سر و موهای خود بریزید. موهای خود را درون کلاه پلاستیکی جمع کنید و ۲۰ دقیقه صبر کنید. سپس موهای خود را با آب گرم بشویید. موهایتان درخشان‌تر از قبل خواهد شد و شما عاشق آن‌ها خواهید شد.

اسکراب بدن برای از بین بردن سلولیت

تفاله‌های قهوه می‌تواند به کاهش سلولیت کمک کند. برای درست کردن اسکراب بدن از بین برنده سلولیت باید ۱ فنجان تفاله قهوه را با نصف فنجان شکر سفید یا قهوه‌ای و ۱ فنجان روغن نارگیل مخلوط کنید. پس از شستن بدن خود، اسکراب را به مدت ۶۰ ثانیه روی پوست نمناک خود ماساژ دهید سپس آن را به‌دقت با آب گرم بشویید. تفاله‌های قهوه، سلولیت را کاهش می‌دهند و روغن نارگیل، پوستتان را مرطوب کرده و آن را نرم‌تر و لطیف­‌تر می‌کند.

استفاده از قهوه برای رنگ کردن موها

باور کنید یا نه، می‌توانید از قهوه برای رنگ کردن موهای خود استفاده کنید. باید نصف فنجان قهوه ارگانیک را دم کنید و بگذارید تا خنک شود. سپس ۱ فنجان نرم‌کننده مو و ۱ قاشق چای‌خوری قهوه فوری ارگانیک را باهم مخلوط کرده و پس از آن قهوه دم کرده را به این مخلوط اضافه کنید و خوب هم بزنید. این مخلوط را به موهای خود بمالید و به مدت یک ساعت کلاه حمام را روی آنقرار دهید. موهای خود را به‌دقت با شامپو بشویید.

استفاده از تفاله قهوه برای ترمیم پاها

هیچ‌کس دوست ندارد پاهایش ترک بخورند اما در زمستان این امر اتفاق شایعی است. بنابراین، برای حل این مشکل کوچک باید به توصیه ما عمل کنید. با مخلوط کردن ۱ فنجان روغن نارگیل خالص، نصف فنجان تفاله قهوه و یک تا دو قاشق چای‌خوری عصاره وانیل، اسکراب پای نارگیل و قهوه درست کنید. به مدت ۱۰ دقیقه پای خود را در مخلوط آب گرم و صابون قرار دهید. همزمان با خیس خوردن پا، یک قاشق چای‌خوری از اسکراب را با حرکت دورانی روی پاها بمالید تا پوست مرده جدا شود. پاها را با آب گرم بشویید و با گذاشتن و برداشتن حوله به‌آرامی خشک کنید.

استفاده از قهوه برای جوان‌سازی صورت

یخ‌هایی که با قهوه درست شده باشند، جریان خون را در صورت افزایش می‌دهند. قهوه را دم کنید و آن را در جایخی  بریزید تا یخ بزند. هرروز صبح، یخ‌ها را روی صورت خود بمالید. این کار به جوان‌سازی پوست شما کمک خواهد کرد.

از بین بردن پف چشم‌ها

هیچ‌کس، چشم‌های پفی را دوست ندارد اما استرس و کم‌خوابی می‌تواند عاملی برای ایجاد آن باشد. بنابراین، برای اینکه پف چشم‌ها را از بین ببرید باید از تفاله قهوه استفاده کنید. پس‌ازاینکه خنک شد، آن را زیر چشم‌های خود بمالید و ۲۰ دقیقه صبر کنید. سپس با آب خنک بشویید.

این مطالب را نیز بخوانید: