چگونه رنگ سبز را ست کنید تا مانند سربازها نشوید

چگونه رنگ سبز را ست کنید تا مانند سربازها نشوید - والامد

هر لباسی را انتخاب کنید انگار آن را از خدمت سربازی کش رفته‌اید. تی‌شرت؟ در اواخر قرن ۱۹ برای سربازان طراحی شده بود. کت بامبر؟ همان‌گونه که از نام آن برمی‌آید برای گرم نگه‌داشتن خلبانان در ارتفاع بالا طراحی شده است. بارانی؟ اگر گیج شده‌اید، خیلی از مرحله پرت هستید.
پس قابل‌درک است که جزئیات ارتشی در هر فصلی خود را نشان می‌دهد، خواه طرح اسیدی در همه مجموعه‌های برند والنتینو باشد، خواه کت عملیاتی باشد که با جیب‌های فراوان از پرکاربردترین آیتم‌های این فصل است.
پس تعجبی ندارد که طیف رنگ موردعلاقه ارتش جاودان مانده است. زیرا رنگ خاکی اساساً خنثی است پس می‌توان آن را با هر رنگ دیگری ست کرد. جیمز لارنس، مدیر ارشد طراحی لباس‌های مردانه برند آسوس، می‌گوید: «رنگ خاکی زیبایی ویژه‌ای در ترکیب با رنگ مشکی دارد پس برای تیپی غیررسمی آن را با جین مشکی ست کنید.» اگر می‌خواهید با رنگ‌های پایه خودنمایی کنید، سفید و قهوه‌ای هم ست خوبی خواهد بود.
سبز موروثی ارتشی هم به دلیل فراوانی جیب‌ها، زیپ‌ها و بافت‌های ترکیبی برای ست‌های سبز این فصل بسیار مناسب و کاربردی است. اما طیف‌های این رنگ بسیارند و طراحان در مجموعه‌های بهار/تابستان ۲۰۱۶، دست روی طیف‌هایی از سبز ارتشی گذاشته‌اند که تاکنون محجور مانده‌اند.
بله، کت‌های ۶۵M را هم در این فصل خواهیم دید اما باوجود وصله‌ها و برش‌هایی که بیشتر مناسب مردان معترض به جنگ است، مدرن‌تر و جذاب‌تر شده است. دامین پل، سردبیر بخش لباس‌های مردانه وب‌سایت matchesfashion.com، می‌گوید: «اما رنگ سبز در ران‌وی‌های طراحان مختلفی چون لومیر، والنتینو . یوجی یاماتو دیده شده است.» به نظر می‌رسد که این رنگ در همه نوع مدلی از کت‌وشلوار گرفته تا کت‌های سوونیر، مدل‌های کرگ گرین و کت‌های کاراته جیب-وصله ای استفاده شده است. و این‌همه تنوع بدان معناست که روش‌های بسیار زیادی برای پوشیدن رنگ سبز وجود دارد بدون اینکه شبیه به سربازان شویم.

 اسلیم فیت بازگشته

 اسلیم فیت بازگشته - والامد

شاید لباس‌های مردانه به سمت گشاد شدن می‌روند اما بگذارید لباس‌های سبز بگی در همان سربازخانه‌های بمانند. پل می‌گوید: «درست است که هنوز هم لباس‌های ارتشی دون‌پایه مد است اما همان لباس‌ها را می‌توان در تن‌خورهای باریک‌تر دید.»
برند بربری پرورسام، مثل همیشه با کت‌وشلوارهایی با رنگ سبزی رؤیایی این رنگ را به روشی شیک به‌کاربرده است به‌طوری که در جمع همکارانتان متمایز شوید. بهتر است پارچه این کت‌وشلوار جنسی تابستانی مانند کتان یا نخ داشته باشد و تیپتان را پیراهنی به رنگ آبی آسمانی و یک جفت کفش جیر قهوه‌ای تکمیل کنید.

مدل‌های نمونه

 اسلیم فیت بازگشته 1- والامد

برگ تازه‌ای از زندگی

برگ تازه‌ای از زندگی - والامد

اگر سلیقه‌تان به آبی نزدیک‌تر است، رنگ سبز نامحسوس‌ترین روش برای جذاب‌تر کردن ماجراست. ژیل فارنهام، مدیر استودیوی ریور آیلند استایل، می‌گوید: «سبز زیتونی جایگزین فوق‌العاده‌ای برای طیف‌های خاکستری و سورمه‌ای رایج است.»
به دلیل اینکه این طیف کمتر دیده شده و غیررسمی‌تر است، می‌توانید از این فرصت استفاده کرده و قواعد دیگری را هم بشکنید. «برای اینکه استایل آرامش‌بخش مخصوص این فصل را داشته باشید کتتان را با پیراهن یقه کوبایی یا یقه بابابزرگی (!) ست کنید.» این دو مد تابستانی بدون هیچ تلاشی به دست می‌آیند.

مدل‌های نمونه

برگ تازه‌ای از زندگی 1 - والامد

سبز بودن آسان است

سبز بودن آسان است - والامد

ست تک‌رنگ همیشه انتخاب درستی است. اما وقتی‌که ست مشکی برای آسمانی آفتابی بسیار سنگین است و باربکیویی که به آن دعوت شده‌اید برایتان مهم است پس سفید از دایره انتخاب‌ها بیرون می‌رود رنگ سبز خودی نشان خواهد داد.
لارنس می‌گوید: «ست کردن طیف خاکی بسیار راحت است . اگر طیف‌های مختلف آن را باهم ست کنید فوق‌العاده خواهد شد.» وقتی رنگ‌ها تداخلی باهم ندارند، ترکیب طرح و شکل راحت‌تر می‌شود. پس فرصت امتحان دوخت‌های گشاد یا افزودن طرح‌های هیجان‌انگیز به این ترکیب پیش می‌آید.

مدل‌های نمونه

سبز بودن آسان است 1 - والامد

پاها به‌پیش!

پاها به‌پیش! - والامد

رنگ سبز، زمینه فوق‌العاده‌ای برای طیف‌های کم‌رنگ‌تر است زیرا پارچه تیره‌رنگ سفید را نمایان‌تر می‌کند. به همین دلیل، چینوی خاکی شما بهترین هم‌نشین برای کتانی جدیدتان خواهد بود.
فارنهام می‌گوید: «همچنین روش ساده‌ای است که بدون هزینه گزاف روی رنگ سبز سرمایه‌گذاری کنید.» او پیشنهاد می‌کند که هر زمان خواستید طبق عادت جین بپوشید، دست نگه دارید و به سمت چینو متمایل شوید.
چینو تیپ هوشمندانه این هم هست. «رنگ خنثی آن به‌راحتی با هر کفشی ست می‌شود، از کتانی سفید گرفته تا لوفر پنی.»

مدل‌های نمونه

پاها به‌پیش! 1 - والامد

آری به سبز زمردی!

آری به سبز زمردی! - والامد

سبزهای ملایم انتخاب‌های آسانی هستند اما دلیلی دارد که برای استتار انتخاب می‌شوند. اگر دوست دارید متمایز باشید و دیده شوید، سراغ طیف چشمگیرتری بروید.
فارنهام می‌گوید: «جامپر یقه‌گرد سبز زمردی را امتحان کنید.» آن را با شلوار جین، پیراهن سفید و کت تیره ست کنید، رنگ جواهرگون آن چشم‌ها را خیره می‌کند بدون اینکه کسی از شما بپرسد گنجتان کجاست!
اگر فکر می‌کنید سوییت‌شرت زمردی کمی زیاده‌روی است، می‌توانید اکسسوری­‌های کوچک­‌تری را به این رنگ انتخاب کنید، مانند کراوات، دستمال جیبی یا چیزی به‌سادگی بند ساعت مچی.

مدل‌های نمونه

آری به سبز زمردی! 1 - والامد

این مطالب را نیز بخوانید: