۵ “قاعده” درباره ساعت مچی که باید نادیده بگیرید

5 "قاعده" درباره ساعت مچی که باید نادیده بگیرید - والامد

طلا و نقره هرگز نباید باهم ترکیب شوند

در گذشته از شما انتظار می‌رفت که برای شیک بودن همه زیورآلاتتان یک جنس داشته باشند اما ما امروزه در جهانی زندگی می‌کنیم که جرمی اسکات روی کتانی‌های طلایی‌رنگ، بال نصب می‌کند (و مردم هم با استقبال فراوان آن را می‌پوشند) پس کمی تضاد روی مچتان نباید جنجال‌برانگیز باشد.
سوئیس با این موج همراه شده است و برجسته‌ترین برندی که می‌تواند در این موج به آن اشاره کرد، اودمارس پیژه است. فکر نمی‌کنم، پیروی نکردن از آن کار جالبی باشد! اما قبل از اینکه آقای شنبه-یکشنبه را رها کنید، به یاد داشته باشید که فقط اجازه دارید از دو رنگ استفاده کنید حداقل تا زمان رونمایی از مجموعه بعدی موشینو و آدیداس.

طلا و نقره هرگز نباید باهم ترکیب شوند - والامد

ساعت‌های فوق‌العاده فقط محصول برندهای لوکس هستند

یکی از بحث‌های رایج در بین خوره‌های ساعت این است که برندهای مد، پرستیژ و مهارت ساخت برندهای لوکس سوئیس را ندارند.
سال‌های زیادی این استدلال درست بود زیرا برندهای مد زمان و پول کافی برای تولید ساعت‌هایی در کلاس جهانی سرمایه‌گذاری نمی‌کردند. اما امروزه برندهایی مانند گوچی، شنل، دیور و هرمس، ساعت مچی‌های خود را در کارخانه‌هایشان در سوئیس می‌سازند و کارمندانشان، ساعت‌سازهایی در کلاس جهانی هستند.
البته هنوز هم برندهایی هستند که از قطعات چینی برای ساخت ساعت‌هایشان استفاده می‌کنند. پس بهتر است در خرید دقت کنید.

gold-and-silver-should-never-mix-2ساعت‌های فوق‌العاده فقط محصول برندهای لوکس هستند - والامد

یک مرد واقعی، ساعت مچی اتوماتیک می‌بندد

تصحیح: یک مرد ثروتمند، ساعت اتوماتیک می‌بندد. زمانی همه ساعت‌ها با حرکت چرخ‌دنده‌ها کار می‌کردند. سپس، کوارتز پا به میدان گذاشت و همه‌چیز را به هم ریخت. صنعت ساعت‌سازی سوئیس برای رقابت جایگاه خود را به سازنده ساعت‌های لوکس تغییر داد شما نیازی به ساعت مکانیکی نداشتید اما بستن این ساعت اعتبار ویژه‌ای به شما می‌داد.
بله، شما پول بیشتری برای افرادی که ساعتتان را ساخته‌اند خرج می‌کنید. اما برای خرید برندهای کمپین لئو دیکاپریو باید پول بسیار زیادی خرج کنید، برندهایی که امیدوار هستند تا شما را متقاعد کنند که ساعتی گران‌قیمت‌تر با خطای بیشتر از کاسیو خریداری کنید.
از به دست کردن یک ساعت کوارتز زیبا خجالت نکشید. خصوصاً وقتی سازنده آن برندی باشد که معمولاً ساعت‌های اتوماتیک می‌سازد.

یک مرد واقعی، ساعت اتوماتیک می‌بندد - والامد

یک مرد را می‌توان از ساعتش شناخت

بله، اگر یک ماتریالیست قضاوت­گر سطحی‌نگر باشید. در جلسات هیئت‌مدیره دهه ۸۰، مردان با برند (بخوانید: برچسب قیمت) روی مچشان ارزش‌گذاری می‌شدند. اما امروزه، ما دیگر آن کت‌وشلوارهای راه‌راه را نمی‌پوشیم.
پس به‌جای داشتن یک ساعت گران‌قیمت لوکس، مرد مدرن امروزی می‌داند که بهتر است مدل‌های مختلفی داشته باشد تا با حال و هوا و تیپ‌های مختلفش ست کند. برندهای مانند تریوا، لارسون اند جنینگز و دوفا به لحاظ طراحی و استایل، اگر نگوییم بهتر، هم‌سطح کلاسیک‌های سوئیس هستند. بدان معنا که حتی اگر ساعت پاتک خود را به دست نکرده باشید، روز شیک و متفاوتی خواهید داشت.

یک مرد را می‌توان از ساعتش شناخت - والامد

 هرچه ساعت مچی بزرگ‌تر باشد، با مرد بزرگ‌تری روبرو هستیم

زنان، مچ‌های کوچک‌تری نسبت به مردان دارند پس ساعت‌هایشان خوش‌فرم­تر و ظریف‌تر هستند. این استدلال، این سوءتفاهم را ایجاد می‌کند که اندازه ساعت ارتباط مستقیم با میزان تستسترون در بدن دارد.
در اوایل سال ۲۰۰۰، افرادی که می‌خواستند پا جای پای گوردون گکو بگذارند، چیزی شبیه به ساعت دیواری به مچشان می‌بستند و برندهایی مانند پانرای و یو-بوت این بازار را به دست گرفتند.
امروزه همه‌چیز تا حدی آب رفته است اما بشقاب‌ها هنوز در بازار عرضه می‌شوند! دفعه بعد که یکی از مدل‌های بزرگ برند دیزل چشمانتان را خیره کرد، به یاد داشته باشید که مردان در دهه ۴۰ هیچ‌چیز بزرگ‌تر از ۳۶ میلی‌متر به دست نمی‌کردند و فکر نمی‌کنم چیزی از مردی کم داشتند!

 هرچه ساعت بزرگ‌تر باشد، با مرد بزرگ‌تری روبرو هستیم - والامد

این مطالب را نیز بخوانید: